Hongaren uitgebuit en geslagen in Rijsbergen 602NE1(VY0R Jandoets.nl Test met technologie in auto's tegen spookfiles op A58 66 Opnemen en in contact blijven is beter dan buitensluiten en isoleren BINNENLAND 7 Overledene krijgt hersenen terug 1.103,- €1.218,- 1.107,- €1.497,- €1.508,- Vrijgelaten zedendelinquent krijgt team van getrainde vrijwilligers om zich heen om recidive te voorkomen. Het vorig weekeinde kwam naar buiten dat L. in een seniorenflat in Leiden woonde. Dat leidde tot grote onrust in de buurt. „Ik blijf ervan overtuigd dat de huisves ting van L. in Leiden verant woord is en dat door zijn aanwe zigheid de veiligheid niet in het gedrang komt", aldus burgemees ter Lenferink gisteren. „Opnemen en in contact blijven is beter dan buitensluiten en isoleren." L. is wel gebonden aan een strikt regiem. Hij mag geen contact heb ben met kinderen in Leiden. Als L. de deur uitgaat, moet hij wor den begeleid door vrijwilligers. En als hij naar een andere plaats wil, moet hij dat van tevoren over leggen met de reclassering. Drie tot vijf grondig getrainde vrijwilligers zullen straks contact houden met Benno L. Zo gaan ze buiten de deur activiteiten met hem ondernemen. Dat moet L. uit zijn isolement halen. De vrij willigers maken deel uit van COSA, Cirkels voor Ondersteu ning, Samenwerking en Aan spreekbaarheid. Dat is een lande lijk project dat is opgezet door de reclassering. Het ministerie van Justitie is formeel de opdrachtge ver. De COSA-methode blijkt als re-integratiemiddel in Canada bij zonder succesvol. De recidive bij deelnemers daar ligt liefst 8o pro cent lager dan bij mensen die niet aan een zogenoemde 'cirkel' deel nemen. In Nederland namen tus- sen 2009 en 2012 26 vrijgelaten de linquenten aan een 'cirkel' deel; allen bleven op het rechte pad. Buurtgenoten van pedoseksueel Benno L. zijn niet blij, maar ook niet woedend, nu hij in hun om geving in Leiden mag blijven wo nen. Ze berusten in het nieuws. Een onderbuurman laat weten: „Ik heb soms kleinkinderen over de vloer. Van mij hoeft het niet." De Bond van Wetsovertreders (BWO) is juist 'uitermate blij' met de beslissing dat L. in Leiden kan blijven wonen. De bond waar deert dat de burgemeester 'zijn rug recht heeft gehouden en niet gezwicht is voor de maatschappe lijke druk'. Minister-president Mark Rutte ging gisteren ook op de zaak in. Hij vindt het belangrijk dat er ge meenten zijn die bereid zijn ze dendelinquenten op te nemen, maar heeft ook begrip voor de ge voelens van buurtbewoners. Rut- te sprak over een 'duivels dilem ma' rond de huisvesting van men sen die zijn veroordeeld voor een zedenzaak. Oud-zwemleraar L. werd in 2011 veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf, omdat hij tientallen kin deren had misbruikt. Veel slacht offertjes waren zwakbegaafd. L. kwam op oudejaarsdag 2013 vrij. Hij heeft vier jaar in de cel geze ten. Twee verdachten die de politie de ze week aanhield, zitten voorlopig vast. De rechter-commissaris heeft hun voorlopige hechtenis met twee weken verlengd. Het gaat om mannen van 36 en 44 jaar uit Rijsbergen. Justitie verdenkt hen ervan dat ze de Hongaren in 2011 naar Nederland haalden on der de belofte dat het leven in Ne derland beter zou zijn. Een van de slachtoffers, een 44-jarige man, moest vervolgens hout hakken, ca ravans verbouwen en in de vlees verwerkende industrie werken. De andere Hongaar, een 51-jarige DEN HAAG - Het lichaam van een twee jaar geleden bij een straatra ce omgekomen jonge man uit Den Haag is donderdag opgegra ven om een gedeelte van zijn her senen terug te plaatsen. De man was begraven, zonder het hersen- gedeelte, maar zijn ouders wisten dat aanvankelijk niet. De advocaat van de familie bevestigde vrijdag berichtgeving hierover van Óm- roep West. De herbegrafenis man, verrichtte allerlei hand- en spandiensten aan mensen op de camping en legde een hennepkwe kerij aan. Het salaris dat ze ontvin gen, ging volgens het OM recht streeks naar de verdachten om de kosten van hun slaapplaats, kle ding en schulden af te betalen. De Hongaren zouden een schuld heb ben bij de mannen uit Rijsbergen, omdat zij hun reis naar Nederland betaalden. De verdachten zouden alle eigen dommen, zoals gereedschap van de Hongaren hebben afgenomen. Net als de 44-jarige Hongaar, ver bleef ook zijn 51-jarige landgenoot in een ongezonde omgeving. Hij sliep in een doorweekte caravan waar de stroomdraden open en bloot lagen. De politie pakte samen met de twee ook hun vriendinnen op. Zij zijn na verhoor vrijgelaten. Justi tie verdenkt ze nog wel van be trokkenheid bij de uitbuiting. heeft ook donderdag plaatsgehad. De ouders ontdekten in augustus 2012 in het sectierapport dat de hersenen na onderzoek niet wa ren teruggeplaatst. Het gedeelte van de hersenen was door het Ne derlands Forensisch Instituut (NFI) uit het hoofd genomen voor onderzoek naar de precieze doodsoorzaak. De illegale straatrace had plaats in november 2011 in Wateringen. New York City Marathon Aanbiedingen Meer informatie: www.jandoets.nl/wegener Elf consortia zijn geselecteerd om een systeem uit te werken dat weggebruikers waarschuwt als een paar honderd meter verderop een of meerdere auto's afrem men. Het ministerie van Infra structuur en Milieu, de provincie Noord-Brabant en het Samenwer kingsverband Regio Eindhoven trekken 12,25 miljoen euro uit voor het project, werd gisteren be kendgemaakt. „Automobilisten worden via een navigatiesysteem of smartphone op de hoogte gehouden over de si tuatie op de weg", legt woordvoer der Cathelijne Thomassen van de provincie Noord-Brabant uit. De Circa 40 procent van de opstoppingen op de A58 tussen Eindhoven en Tilburg is een spookfile verwachting is dat als bestuur ders weten dat de snelheid vóór hen afneemt, ze minder snel op de rem trappen. „Dan ben je het schokeffect kwijt dat de spookfile veroorzaakt." Dit deel van de A58 is volgens haar uitgekozen omdat er relatief veel spookfiles ont staan. Uit onderzoek van TNO is gebleken dat circa 40 procent van de files op deze snelweg een spookfile is. „Qua capaciteit zit de A58 aan zijn max. Er zitten een aantal flauwe bochten en lichte hellingen in. Bestuurders die min der goed vooruit kijken, hebben daar de neiging eerder op de rem te staan." Om de test uit te voeren, zullen proefpersonen worden benaderd. Hoe die worden geselecteerd, hangt af van de partij die de proef uiteindelijk mag uitvoeren. De proef op de A58 is onderdeel van plannen van minister Schultz van Haegen om slimme technolo gie in te zetten voor een betere verkeersdoorstroming. Zo begint Rijkswaterstaat binnenkort een proef in Amsterdam met 30.000 automobilisten. Die dient om bij drukke evenementen als deze week nog de Huishoudbeurs het verkeer in betere banen te leiden. CityTrip New York- Weekend Express ---- ALL-IN CamperTrip New York AutoTrip New York Florida Connection AutoTrip New York West USA Connection AutoTrip New York &West Canada Connection Doe mee aan de beroemde marathon op 2 november 2014 ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 Benno L. blijft in Leiden wonen i LEIDEN - Pedoseksueel Benno L. blijft in Leiden wonen. Burgemees ter Henri Lenferink van Leiden heeft dat gisteren besloten. Henri Lenferink, burgemeester van Leiden RIJSBERGEN - De omstandigheden waarin twee Hongaren leefden op camping Fort Oranje in Rijsbergen waren erbarmelijk volgens justitie. Een van hen verklaarde dat hij is ge slagen met een stok en gedwongen werd papier te eten. De ander sliep op een doek op een keukenvloer en moest zich buiten wassen. Prijzen vanaf en per persoon. Zet- en/of drukfouten onder voorbehoud. Actuele reisinfo en voorwaarden leest u op www.jandoets.nl/wegener door Lilian Dominicus TILBURG - Op de snelweg A58 tus sen Tilburg en Eindhoven komt een proef om met technologie spookfiles tegen te gaan. Zulke fi les ontstaan wanneer een automo bilist op een drukke weg onver wachts remt en zo achter zich een kettingreactie veroorzaakt. zie onze website/spookfile video: ontstaan van spookfile Inclusief entrée Top of the Rock t UUOj* 4 dagen vanaf Inclusief 5 sterren camper. Vrijheid =blïjheid. 17 dagen vanaf 24 dagen vanaf 15 dagen vanaf 23 dagen vanaf 17 dagen vanaf ffiil 6,7 of 8 daagse arrangementen Inclusief o.a. vlucht, hotel, reisleiding, transfers 6 dggen vanaf en startbewijs! - n.. Supporters krijgen €450,- korting Xm ■•©fcWj™

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7