MACHT IN ZEELAND Cees van Liere spiff site of een blog. Je kunt invloed uitoe fenen via sociale media, maar of dat leidt tot macht, betwijfel ik. Ik zie al leen maar onmacht." Twitter toont zich, door de snelle wij ze waarop informatie zich verspreidt, wel machtig als iemand zich vergalop peert. De grappig bedoelde tweet van burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst over Chinese restaurants riep een storm van kritiek op en achter volgt hem, twee jaar na dato, nog al tijd. „Je kunt je geen fout permitteren op sociale media, want voor je iets hebt kunnen toelichten of herschrij ven is het al gedeeld en geretweet en is er niets meer aan te doen", zegt Remco van Schellen, die in zijn och tendprogramma bij Omroep Zeeland luisteraars via Twitter en Facebook laat 'meepraten'. Voor Flip Feij, onder de naam Lant- vanbelogte prominent twitteraar, zijn de informele ontmoetingen met ande re sociale-mediagebruikers 'bijna even belangrijk' als zijn digitale activi teiten. Het Middelburgse café Seven ty-Seven geldt daarbij als dé ontmoe tingsplaats, waar 'niet te onderschat ten internetgerelateerde broeinesten voor een nieuwe online orde' zijn ont staan, aldus Feij. De meeste ondervraagden signaleren een verschuiving van Twitter richting Facebook. „Er komt steeds meer 'ver vuiling' op Twitter, waardoor het me dium voor velen minder interessant wordt", merkt Carel Bruring. Toch heeft elk medium zijn eigen kracht. Twitter is snel en vluchtig en bewijst vooral zijn dienst bij breaking news. Facebook is gezapiger. Een dag later op een bericht reageren is niet onge woon. Petra de Boevere: „Twitter is rock-'n-roll, Facebook blues." ielijk wil tnen kij- ïlang- itekaart- 'te spre- ioodschap it je weet ondigen. felf praat, ander een beet- ;nkom- meest ener, hoe :én de jou van daar tijd ïetwerk- -gaan rldiging Prijsuit- ium. Alle- weer ge- veer de oewel het 1 ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 oud-burgemeester Putte, Sluis- Aardenburg en Noord-Beveland 66 jaar, woont in Bruinisse, ongehuwd politieke partij: voorheen WD, nu partijloos (neven)functies: - voorzitter Delta Zeelandfonds - voorzitter stichting Lekker Regionaal Product Zeeland - voorzitter Nederlandse Oester vereniging - voorzitter stichting Vrienden van de Mossel - voorzitter Dag van de Zeeuwse Visserij - president Genootschap van de Ver gulde Oester - voorzitter raad van advies IVN Zee land - secretaris-penningmeester stichting ESIEA - commissaris Zeeyou - voorzitter comité van aanbeveling Zeeuws Elftal - voorzitter Vakjury Samen Zeeland - voorzitter grenspark De Zoom- Kalmthoutse Heide - bestuurslid De Brabantse Wal en de uit- 5?ceptie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67