a Zeeland dankt de Wester scheldetunnel aan goede contacten in de Haagse politiek. Een inkijkje. 16 MACHT IN ZEELAND Jan Lonink hebben in Den Haag", kijkt hij terug. „Ik zat er de helft van de werkweek." Hennekeij was kind aan huis in de Tweede Kamer en bij ministeries. „Ik sprak er zoveel mogelijk mensen, niet alleen van mijn eigen partij, de WD, maar ook van andere partijen. En ook niet alleen als ik ze nodig had. Ge woon wat bijpraten. Zo bouw je een netwerk op." In 1991 trad Hennekeij aan als gedepu teerde, in 2003 vertrok hij. Bij zijn komst was de aanleg van een Wester- schelde-oeververbinding nog vooral een vrome wens. Twee weken voor zijn afscheid was de officiële opening van de Westerscheldetunnel. Henne keij is geen snoever. „Ik rij wel met een goed gevoel door die tunnel", be kent hij met een glimlach. Hennekeij werkte bij Rijkswaterstaat in Middelburg en Den Haag, voordat hij toetrad tot het dagelijks bestuur Zeeland had toen nog zes gedepu teerden. Ik kon gewoon vaker weg van de provincie. Hij kende als 'ge woon' Statenlid al het klappen van de zweep. „In het vorige college van Gedeputeerde Staten zaten de PSD, de veerdiensten over de Westerschel- de, en de Westerscheldetunnel bij twee verschillende gedeputeerden, Jan de Voogd en Ron Barbé. Dat gaf strijd. Het eerste wat we hebben ge daan, is die twee portefeuilles bij één gedeputeerde onderbrengen." Bij Hen nekeij dus. Veel voorwerk was al gedaan door zijn voorganger. Het kwam er nu op aan de handen in Den Haag op elkaar te krijgen. Hennekeij had al zo zijn contacten in het Haagse, het Zeeuwse Eerste Kamerlid David Luteijn (een lobbyist pur sang) en Tweede Kamer lid Jan te Veldhuis uit Middelburg. Al lebei ook van de WD. „Zij hadden een netwerk en hebben dat voor mij toegankelijk gemaakt. Als provincie e laatste schakel tussen overkan ten in Zeeland, de Westerschelde tunnel, is het re sultaat van een uitgekiend po litiek spel. Oud-gedeputeerde Jaap Hennekeij (WD) vervulde daarin een hoofdrol. „Het is zo belangrijk goede contacten te burgemeester Terneuzen 62 j'aar, woont in Philippine samenwonend, geen kinderen politieke partij: PvdA (neven)functies: - voorzitter Veiligheidsregio - voorzitter raad van toezicht Bazalt-groep - lid raad van toezicht Productiehuis Zeelandia - lid raad van advies academie voor economie en management HZ - voorzitter Stichting Technisch Onderwijs en Bedrijfsleven - bestuurslid Zeeland Seaports - lid van bestuur BioBase Europe Training Center - lid van de stuurgroep IJzendijke - lid Euregio Scheldemondraad en de Vakgroep Veiligheid - voorzitter stuurgroep samenwer king Zeeuws-Vlaanderen - voorzitter bestuurlijk programma team Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone - lid bestuur Uw Nieuwe Toekomst - voorzitter stichting Vrienden van Tragel - lid raad van bestuur GOL-Gent- Terneuzen - lid bestuur Biopark Terneuzen - lid en afwisselend voorzitter stuur groep kanaalzonegemeenten - bestuurslid Veiligheidsberaad - voorzitter stuurgroep Rembrandt (ontwikkelt nieuwe prestatienor men voor de brandweer) - vice-voorzitter nationale Veilig- heidsaward - lid commissie Bestuur en Veiligheid van de VNG - lid bestuur Platform Transportveilig heid - lid bestuur Greenport Holland Haags circuit Jaap Hennekeij, oud-gedeputeerde Tip uit door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64