Oesters, haring, sporters, nieuw jaar: allemaal leuk en aardig, maar het draait om het netwerken. 14 MACHT IN ZEELAND 66 De lijnen zijn kort. Er passeren weinig dossiers waarvan je niet alleen weet wat er speelt maar ook wfe ermee bezig zijn Linkedin-contacten tussen Zeeuwen 'in den vreemde' waren zelfs de direc te aanleiding tot de oprichting van de Zeeuwse Connectie, geeft Goedhart aan. Andersom zijn vanuit De Zeeuw se Connectie nu Linkedin-groepen ontstaan voor Zeeuwen in Rotterdam, Zeeuwen in Amsterdam en Zeeuwen in Den Haag. Qua netwerken zou je kunnen zeggen dat er zoiets bestaat als een digitaal voor- en naspel. Dat zich grotendeels afspeelt in het verborgene: in afge schermde communities, zoals Linked in-groepen waar je lid van moet wor- moeten meer openstaan voor ons ge zamenlijk belang." Woorden die niet aan dovemansoren gericht waren, gezien het aanwezige gezelschap van burgemeesters, top ambtenaren, gedeputeerden, politici, kopstukken uit het bedrijfsleven, on derwijs en zorg, bestuurders en toe zichthouders. Een muzikaal intermezzo later stond Polman weer op het podium, nu om de Zeeuwse Complimenten uit te rei ken aan Zeeuwen die het voorgaande jaar de kop boven het maaiveld uitge stoken hadden. Zoals Frederik Sinke en Jim Goedhart van De Zeeuwse Connectie ('het netwerk voor Zeeuw en buiten Zeeland, Boomerang- Zeeuwen, Import-Zeeuwen en ieder een die Zeeland een warm hart toe draagt'). Als er fysiek enige afstand te overbrug gen is, biedt internet uitkomst: De Zeeuwse Connectie heeft een bloeiend webbestaan, met Facebook- pagina en Linkedin-community. 66 En dat je niet alleen over jezelf praat, maar ook het verhaal van de ander wil horen den. Goedhart: „Maar uitein je elkaar toch in de ogen kur gen. Face to face contact is b> rijk." Goedhart heeft zijn vis jes bij zich en zijn lijstje mei ken mensen' paraat en zijn t helder. „Dat is belangrijk. D; welke boodschap je wil verk En dat je niet alleen over jez maar ook het verhaal van de wil horen." Internet is ook handig als je je wil rondkijken welke bijei sten qua tijdsinvestering het zullen opleveren. Hoe algem groter de kans dat je niet all( mensen zult treffen die vooi belang zijn. De vraag is of je voor hebt. Zeker omdat het i gedeelte bijna altijd voorafge wordt door een activiteit. Ht van sporthelden. Een lezing.; reikingen. Een mini-sympos maal preluderen, tot het glas heven kan worden en men v visitekaartjes kan trekken. H Peter van Dijk - fractie voorzitter voor de PW in de Staten van Zee land - had er in 2012 dus nog niks van begre pen: wél het officiële gedeelte van de Oester partij bijwonen, maar verstek laten gaan op de receptie achteraf. Alsof je een viergangenmenu bestelt, de amu se opeet, de rekening betaalt en ver trekt. Toegegeven, er worden heel aardige dingen gezegd en gedaan tijdens de of ficiële gedeeltes van dergelijke bijeen komsten. Er zijn mini-symposia (zéér interessant!), onderscheidingen voor sportieve Zeeuwen (petje af!), Zeeuw se pioniers (bewonderenswaardig!) en meer van dat al. Maar gaat het daar echt om? Nee na tuurlijk. Uiteindelijk draait het altijd maar om één ding. De Ontmoeting Met Mensen Aan Wie Je Iets Kunt Hebben. Op de receptie achteraf. Zeeland is klein. Meer dan elders zie je steeds dezelfde gezichten voorbijko men op de netwerkbijeenkomsten waar je als Zeeuw van enige importan tie niet gemist mag worden. De promi nente Zeeuwen waren er weer alle maal, begin januari, bij wat be schouwd mag worden als de opening van het netwerkjaar: de nieuwjaarsbij eenkomst van het provinciebestuur. Nadat het orgelspel van Margreeth de Jong was weggestorven hield commis saris van de koning Han Polman zijn toespraak, ten overstaan van de bom volle Nieuwe Kerk. Zijn boodschap: Zeeland is klein en we hebben elkaar meer dan ooit no dig. In Zeeland kent iedereen elkaar. „De lijnen zijn kort, er passeren wei nig dossiers waarvan je niet alleen weet wat er speelt maar ook wie er mee bezig zijn", sprak Polman. In een provincie waarin je op één dag dezelfde persoon meerdere keren tegen kunt komen in tel kens een andere functie, kun je maar beter vrienden blijven, drukte hij de aan wezigen op het hart. „We hebben elkaar meer dan ooit nodig. Samenwerking en openheid zijn de sleutels voor ons succes. We Het gaat om de borr Han Polman, commissaris van de koning door Ondine van der Vleuten Jim Goedhart, De Zeeuwse Connectie De nieuwjaarsbijeenkomst van de provincie: orgelspel, een toespraak van de commissaris van de Koning, zang reiking van prijzen voor bijzondere Zeeuwen. Maar de echte netwerker veert pas op als om kwart over vijfde in de Wandelkerk en de Kloostergangen begint, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62