Het kwaad BINNENLAND 5 1759 2155 2699 1599 Noord-, Midden- en Zuid-Amerika Kras.nl/verre-rondreizen of bel 0900-9697,SCPm NL-sprekende reisleiding 14 dagen al v.a. Partnerschap volgens notaris achterhaald Het geregistreerd partnerschap kan worden afgeschaft. Juri disch gezien heeft het namelijk inmiddels dezelfde status als het huwelijk. Dat vindt de Ko ninklijke Notariële Beroepsor ganisatie. Negen van de tien no tarissen merken in de praktijk dat veel mensen niet goed we ten wat zij met een partner schap nu wel of niet regelen. Maison de Bonneterie sluit winkels De chique kledingwinkels van Maison de Bonneterie in Am sterdam en Den Haag gaan na 125 jaar dicht. Aanleiding is de te lang aanhoudende recessie, maakte het bedrijf gisteren be kend. De sluitingsdatum van de winkels is nog niet bekend. In de twee winkels werken honderd mensen. Grote taxicentrale krijgt verbod TCM, een van de grootste taxi centrales van Amsterdam, is haar vergunning kwijtgeraakt. Volgens de gemeente Amster dam is er 'een ernstig gevaar' dat het bedrijf de vergunning gebruikt voor criminele activi teiten. Bij de taxicentrale zijn rond de 160 chauffeurs aange sloten. e krant wil het kwaad vangen in een kop. Het moet kort, het aantal te kens is beperkt. De eindredacteur schrijft: 'Hoe Kim de misdaden van de nazi's eve naart.' Er is veel kwaad in de we reld, hij had uit talloos veel kwa den kunnen kiezen, maar het wer den de nazi's. Nooit de inquisitie met haar exquise martelmetho den. Nooit de Turken, vanwege de moord op meer dan een mil joen Armeniërs. En nooit wordt nieuw kwaad vergeleken met de misdaden van Stalin, wat in het geval van het stalinistische Noord-Korea bovendien een bete re vergelijking zou zijn. De schat tingen van het aantal doden door honger en geweld onder Stalins bewind lopen uiteen van negen tot twintig miljoen; hij staat op eenzame hoogte op de schaal van het kwaad. Maar de afstand tussen de eindre dacteur van nu en misdaden van de inquisitie of Josef Stalin is te groot, in tijd of in ruimte. Het dichtstbijzijnde kwaad is dat van het Derde Rijk. Ons beperkte his torische besefis de maat van de geschiedenis. We lezen delen uit het VN-rap- port over martelingen in Noord-Koreaanse kampen. De ver schrikkingen, too deep for my poor lips to tell. De folteringen zijn niet erg verfijnd, niet de 'dood van de duizend sneden' maar eenvoudig hard en grof geweld, vergelijkbaar met dat van de Rode Khmer in Cambodja. De Kim-dynastie heeft een nachtmerrie vormgege ven, ze houdt het al 66 jaar vol; het lijkt erop dat tirannen die heersen over een klein land, suc cesvoller zijn dan tirannen die heersen over een groot land. Je moet het terrein hermetisch kun nen afgrendelen. Eerst het hek, dan de heropvoeding van je volk. Wat nieuw was voor mij: in alle huizen staat altijd de staatsradio De manieren om Benno L te kwellen en om te brengen, zoals toevertrouwd aan Facebook, spiegelden vrij aardig de Noord-Koreaanse technieken aan. Hij kan niet uit, je kunt hem alleen maar zachter zetten. Een auditieve foltering. (Eens werd ik een nacht vastgehouden in een politiecel in Sneek. De bewaker van dienst vond het amusant om de hele nacht Sky Radio door de intercom van mijn cel te laten schallen. Celine Dion, My heart will go on; mijn kleine Friese mar teling.) Het vraagt, wil ik maar zeggen, geen buitengewone verbeelding om folteringen te verzinnen. In NRC Handelsblad, op de pagina na het uitstekende artikel van Flo- ris van Straaten over Noord-Ko rea, was te lezen wat Leidenaren Benno L. zouden aandoen als ze de kans kregen. De manieren om hem te kwellen en om te breng en, zoals toevertrouwd aan Face book, spiegelden vrij aardig de Noord-Koreaanse technieken. Vooral de verminking van zijn ge slachtsdelen bleek populair, ge volgd door het afhakken van li chaamsdelen, verdrinking, verstik king en het wat meer algemene 'afmaken'. De afstand Leiden-Pyongyang was precies één pagina. Rutte: geen hogere autobelasting Het kabinet gaat de belastin gen voor autobezitters niet ver hogen als de verhoging op ac cijnzen van lpg en diesel moet worden teruggedraaid. Pre mier Mark Rutte zei dat giste ren na de ministerraad. De ac cijnsverhoging leidt tot grote problemen voor pomphouders en middenstanders in de grens streek. TOMMY WIERINGA Namen van uitbuiters straks openbaar Bedrijven die zich schuldig ma ken aan onderbetaling of die il legalen aan het werk hebben, worden straks met naam en toenaam bekend. Dat heeft het kabinet besloten op voorstel van minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken). „Uitbuiters aan de schandpaal", twitterde Asscher gisteren. Klassiek Cuba Beleef authentiek Cuba met o.a. Havana, Valte de Vinales, Cienfuegos, Trinidad en Santiago de Cuba. Incl. vele maaltijden en entreegeleden Verlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/25099 Canada Rocky Mountains Ontdek ruig West-Canada met o.a. Vancouver, Banff, Jasper NP en per ferry naar Victoria. Incl. entreegelden Boottocht Maligne Meer Klantbeoordeting 8,2 Zie: Kras.nl/36239 Argentinië Chili Bijzondere combinatiereis met o.a. Santiago de Chile, Salta, Buenos Aires en de Iguazü watervallen. Vlucht met KLM Andesgebergte, wijnregio's en hippe steden Zie: Kras.nl/36516 14 dagen v.a. 15 dagen v.a. 17 dagen v.a. IJsland Alaska Schitterende natuurreis met bezoek aan 2 landen. Met o.a. Blue Lagoon, Golden Circle, Denali Park en Gtennallen. Bijzondere rondreis Incl. boottocht over Prince William Sound Zie: Kras.nl/36518 14 dagen v.a. Western Highlights USA Afwisselende rondreis met o.a. San Francisco, Yosemite NP, Las Vegas, Grand Canyon, Bryce Canyon en Los Angeles. Tip: 3 dagen New York Entree natuurparken Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/36131 Highlights of Costa Rica Ontdek Costa Rica met o.a. San José, La Fortuna, Monteverde, Rincón de la Vieja en Manuel Antonio. 3 dagen eco-excursie Tortuguero Incl. catamarantocht Klantbeoordeting 8,7 Zie: Kras.nl/36312 Mystiek Peru Alle hoogtepunten met o.a. Lima, Nazca, Arequipa, Titicacameer, Cusco en wereld wonder Machu Picchu. towvam Inclusief treinreis naar ItEgi Machu Picchu Rechtstreekse vlucht I Klantbeoordeling 8,3 M |»T«1 Zie: Kras.nl/25296 Ecuador Galapagos Fascinerende rondreis met o.a. Quito, Otavalo, de Amazone, Cuenca en Galapagos Eilanden. Extra vertrekdata Incl. 5 dagen Galapagos Eilanden Klantbeoordeling 7,8 1*1 Zie: Kras.nl/25271 loliCA Rondreizen ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 DEN HAAG AMSTERDAM AMSTERDAM DEN HAAG Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vliegreis en hotel Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds DEN HAAG Minister Lodewijk Asscher foto HH -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5