2 MACHT IN ZEELAND a Proost! Santé! Gezondheid! Wie erva ring heeft in netwerken, weet dat een in geestrijke vloeistoffen gedrenkte re ceptie of een feestelijke opening of een sponsorborrel na de wedstrijd dé gele genheden zijn om zaken te doen. Functie, fortuin, netwerk: het zijn kernwoorden voor wie meer dan gemiddeld in de melk te brokkelen wil hebben. De PZC en het University College Roosevelt in Middelburg deden afgelopen maanden onderzoek naar macht in Zeeland. Wie is de invloedrijkste Zeeuw? Het werd een omvangrijk project, met een netwerkanalyse, expertinterviews en een reputatie- onderzoek. De uitkomst van het onderzoek vindt u in deze bij lage. De namen van de 2 5 invloedrijkste Zeeuwen ziet u hiernaast. Op één staat Henk van Koeverin- ge, oud-directeur van Roompot Recreatie Beheer. Kansen grijpen, dat is zijn devies, dan kun je op den duur aanzien krijgen. Fotografe Mechteld Jansen portretteert de machtig- sten van Zeeland. U leest over het belang van net werken, de inhaalrace van vrouwen, de succesvolle lobby voor de vaste oeververbinding, invloed via Twitter en Facebook, geheime genootschappen, professionele lobbyisten, oude adel, afbrokkelende macht van landbouw en religie en - ten slotte - hoe Zeeland van zich kan doen spreken. Hoogste tijd om het glas te heffen: nu weten we hoe de hazen lopen. Henk van Koeveringe oud-directeur Roompot Recreatie Middelburg Han Polman commisaris van de koning Middelburg Kees van Beveren gedeputeerde Middelburg Toine Poppelaars dijkgraaf, oud-gedeputeerde Veere Q Martin Verbrugge havenondernemer Knokke Q Ben de Reu gedeputeerde Vlissingen (Q) George van Heukelom gedeputeerde Nieuwerkerk Q Karla Peijs oud-minister, oud-cdk Middelburg Barbara Oomen dean University College Roosevelt Middelburg Daan van Doorn voorzitter raad van commissarissen Delta Tholen 0 Jan Lonink burgemeester Terneuzen Philippine Kees Bierens fractievoorzitter VVD in Zeeuwse Staten Meliskerke 0 Cees van Liere oud-burgemeester, visserijpromotor Bruinisse 0 Carla Schönknecht gedeputeerde Vlissingen Co van Schaik wethouder Terneuzen Axel Peter de Koeijer voorzitter ZLTO Zeeland Brouwershaven Albert de Vries Kamerlid PvdA Middelburg Jo-Annes de Bat wethouder Goes Goes Adri de Buck directeur Hogeschool Zeeland Middelburg Ad Verseput wethouder Schouwen-Duiveland Renesse Paul Rademacher dir. ziekenhuis Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen Sittard Wies Saman secretaris werkgeversorganisatie BZW Terneuzen Frans Lievens exploitant Zeeuwse theaters IJzendijke 0 Dick van den Bout directeur Scoop Vlissingen Gerard van Harten voorzitter raad van commissarissen Dow Sluiskil 4 Zeeuwse macht in beeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50