Uitvaart Internationaal rouwvervoer DE VLIEGER RoeCandUitvaartzorg Van der Hooft uitvaartzorg Zorg JLandacht Aspect UITVAARTZORG Blom de Ridder Uitvaartverzorg Wij staan dag en nacht voor u klaar Het overlijden van een dierbare confronteert nabestaanden met belangrijke vragen en keuzes. UITVAARTVERZORGING Pieter-Johan Meerveld 1 info@uitvaartdevlieger.nl www.uitvaartdevlieger.nl Schouwen-Duiveland Wilgenstraat 12 4307 DA Oosterland 0111 402 000 (dag en nacht bereikbaar) T: 0113 311517 - E: info@vaiiderhooftuitvaartzorg.nl - W: www.vanderhoofluitv9aruorg.nl Schoorkens/iuidwcg 8b 4431 NC 's-Gravenpolder Janneke den Besten Ditsy den Besten Uw vertrouwen waard voor een persoonlijke begeleiding Uitvaartverzorging 'J.'JM. de 'Ooogt I Kokkeldreef 1 y 4533DD Terneuzen /ïel.0115-612937 Gsm.0621837273 /f info@uitvaartverzorgingdevoogt.nl www.uitvaartverzofgingdevoogt.nl De zekerheid voor een waardig en betaalbaar afscheid l»TTcl4 Pieter Louwersestraat 37 4388 EJ Oost-Souburg Mobiel 06-IS528040 Tel /Fax 0118-415183 info@blomenderidderuitvaartveriorging.nl www.blomenderidderuitvaartvenorging.n Soms kan het gebeuren dat een dierbare overlijdt in het buitenland. Het lichaam moet in dit geval overgebracht worden naar het vaderland om daar begraven of gecremeerd te worden. Aan de andere kant zijn er ook mensen die in Nederland wonen, maar na de dood de uitvaart willen laten plaatsvinden in het buitenland. Voor beide vormen van inter nationaal rouwvervoer geldt dat er verschil lende zaken zijn om rekening mee te hoeden ten opzichte van een reguliere uitvaart in ei gen land. Repatriëren Als iemand in het buitenland komt te over lijden, dan moet het lichaam gerepatrieerd worden. Een dierbare kan in het buitenland gewoond hebben, maar het komt ook voor dat mensen tijdens een kortstondig verblijf in een ander land zijn gestorven, bijvoor beeld tijdens een vakantie. In alle gevallen geldt dat een overledene met het vliegtuig of de auto vervoerd kan worden naar Neder land. Er zijn verschillende regels en voor schriften waaraan voldaan moet worden als een overledene vanuit het buitenland moet overkomen. De reis naar het thuisland kan immers lang duren en daarom moet ervoor gezorgd worden dat het lichaam in goede staat aan kan komen voor de uitvaart. Een overledene wordt onder andere meestal ge balsemd en de kist moet voor de reis zowel water- als luchtdicht zijn. Uitvaart in het buitenland Sommige mensen hebben de wens om in het buitenland begraven of gecremeerd te worden. Iemand die in een ander land ge boren is, kan er bijvoorbeeld voor kiezen om de uitvaart in het land van herkomst te laten plaatsvinden. Er komt echter wel meer bij kijken dan bij een plechtigheid in het bin nenland: het gaat dan niet alleen om het in ternationale vervoer, ook de begeleiding en de realisatie van de uitvaart vragen om extra aandacht. Uiteraard brengt een uitvaart in het buitenland de nodige kosten met zich mee. De uiteindelijke prijs is echter mede afhankelijk van de persoonlijke invulling, net als een begrafenis of crematie in Nederland. Uitvaartondernemers Verschillende uitvaartondernemingen kun nen helpen bij het verwezenlijken van uit vaarten in het buitenland of bij repatriëring. Bij een reguliere verzekering zijn vaak opties aanwezig, maar er zijn ook uitvaartverzor gers die gespecialiseerd zijn in internationa le uitvaarten. Naast het vervoer worden ook aanverwante zaken geregeld, zoals de trans- portkist, de verzorging van de overledene en verscheidene administratieve aangelegenhe den. Er zijn een aantal noodzakelijke onder delen die komen kijken bij een internationale uitvaart, maar daarnaast is er vaak ook nog plaats om een persoonlijke invulling te geven aan de manier waarop een overledene over gebracht wordt. Het is bijvoorbeeld mogelijk om tijd vrij te maken voor de ontvangst van de overledene bij aankomst in het land waar de uitvaart plaatsvindt. Als het om een" uit vaart in een andere cultuur gaat, kan er reke ning worden gehouden met speciale rituelen en gebruiken die bij de begrafenis of crema tie horen. Op de websites van de verschillende uitvaart ondernemers is te lezen waar allemaal op ge let moet worden bij het vervoeren van een overledene van het ene land naar het andere. Bij internationaal rouwvervoer komt meer kijken dan bij rouwvervoer in eigen land, maar onder andere met de hulp van een uit vaartondernemer hoeft een uitvaart in het gewenste land niet onmogelijk te zijn. UITVAARTVERZORGING Binnen de uitvaartbranche zijn diverse dienstverleners werkzaam die u kunnen ondersteunen wanneer u te maken krijgt met het overlijden van een dierbare. Naast de zorg direct na het overlijden is het ook mogelijk van tevoren een en ander te regelen. Op deze pagina stellen een aantal bedrijven uit uw regio zich voor. U kunt natuurlijk altijd vrijblijvend extra informatie aanvragen. Verzorging van begrafenis/crematie volgens persoonlijke wens. jf Dag en nacht voor u beschikbaar. Dag nacht bereikbaar Telefoon (0118) 62 33 59 www.uitvaartverzorgingdenbesten.nl Zusterstraat 12. 6331 KJ Middelburg AmI T. 0113 - 23 15 77 I M 06-512 774 73 roeland-uitvaart.nl t info@roeland-uitvaart.nl KRIEKENHOFSTRAAT 38 4337KJ MIDDELBURG PJ.MEERVELD@GMAIL.COM Tel.; 0653993828 0644131638 0118640865 Graag wil ik, Mathilda Hugens Uitvaartzorg dat steunpunt voor u zijn. Stap voor stap geef ik, in nauw overleg met u, vorm aan alles wat samenhangt met de uitvaart. Gaandeweg komt een uitvaart tot stand die aansluit bij de wensen van de overledene en nabestaanden. Een toespraak voordragen is voor velen een zware opgave. Voelt u dat ook zo, dan kunt u overwegen dit over te laten aan een professional. Mathilda Hugens Uitvaartzorg werkt hiervoor samen met mensen die daarin gespecialiseerd 2j Daarom, Mathilda Hugens uitvaartzorg: steunpunt in een emotionele tijd. Tel: 06-24650772 Dag en nacht bereikbaar. Wordt de overledene begraven of gecremeerd? Gebeurt dat in een kist of in een lijkwade? vindt de opbaring thuis of in een uitvaartcentrum plaats? Welk vervoer wordt er gekozen, zwart, grijs of wit? juist omdat er tegenwoordig zo veel mogelijkheden zijn. is een steunpunt in deze emotionele tijd na een overlijden belangrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48