Wl i 4il fcvS Pf: 44 Veel collega's lopen even bij me binnen om te vragen of het allemaal lukt en of ze nog wat kunnen doen. Zo lief! ZEELAND 39 jyp ■f n v.."* lp, Anita Pijpelink is teamleider bovenbouw CSW Van de Perre in Middelburg, maar de laatste tijd vooral druk bezig met een reünie. De afgelopen zeven dagen hield ze een dagboek bij. -1 i:.r irtrapta -*• mm H %-r i \j bêÊÊm Mi Vrijdag 14 februari Ons Valentijnsmeisje wordt vandaag 9 jaar. Na het zingen en knuffelen maakt ze haar cadeautjes open. Ik had mezelf een vrije dag beloofd op haar verjaardag, maar dat gaat niet lukken. De voorbereidingen op de reünie maken dat ik toch wat uren naar school moet. We gaan met z'n vijven naar school om de kinderen in de klas te breng en. Papa brengt later die ochtend de trakta tie langs. Geen giga-stress-knutsel-tracta- tie, maar lekker en makkelijk: donuts. Het eerste wat ik op school aangekomen doe, is kijken hoeveel oud-leerlingen zich inmid dels hebben aangemeld voor de reünie. De teller nadert gestaag de 700! Ik kijk er enorm naar uit om ze weer te ontmoeten. Op de allermooiste avond van het school jaar, de diplomering in de Grote Kerk in Veere, laten we ze altijd met vertrouwen los, maar het afscheid valt soms ook best zwaar. Het vooruitzicht van hun weerzien geeft me zo'n energie. Voor het infoblad van school schrijf ik een stuk om iedereen op de hoogte te houden van het reüniepro gramma. Ik doe een bel- en mailronde naar potentiële sponsoren. Leuk dat zoveel on dernemers de reünie willen sponsoren! Om kwart over drie haal ik de kinderen van school en dan dompelen we ons onder in een bescheiden verjaardagsfeestje met beide oma's en opa erbij. Lekker pizza's eten in Domburg! PZC-columnist en oud-leerling Frans van der Heijden belt nog even. Ik kan hem over de streep trek ken om tijdens de reünie zijn schoolver haal te vertellen, in het Zeeuws natuurlijk. Later die avond nog terug naar school om het gebouw af te sluiten na een repetitie avond van One Eyed Head, één van de oude schoolbandjes, die tijdens het reünie- feest zal optreden. Pure jaren '70 (symfoni sche) rock! Mijn bed lonkt! Zaterdag Precies over een week vindt de reünie plaats. Op Facebook zie ik dat collega Lin de, die onze pagina beheert, ook vooruit blikt. Ik zoek even contact met collega Mar- nix over een ideetje dat ik heb over duidelij ke zichtbaarheid van het organisatieteam tijdens de reünie: simpele, maar doeltref fende oplossing. Vandaag kinderfeestje: high tea met Royal Albert servies van oma, bowlen en disco in de woonkamer. Als ik later groot ben en ik weet niet wat ik wor den wil, kan ik altijd nog een evenemen tenbureau beginnen! Zondag Via onze facebookpagina mag je al verzoek nummers indienen bij de dj's. Ik kies een absolute guilty pleasure; 'Don't you want me' van Human League. Meebrullen zater dag! Met heerlijk zonnig weer gaan we fiet send op visite bij een vriendinnetje van on ze jongste dochter. Onlangs logeerde ze bij ons vanwege een zware hartoperatie van haar broertje. Super om dat mannetje weer rond te zien springen! Maandag Op school word ik verwelkomd met een heerlijke knuffel van collega Reginald. Hartverwarmend te merken dat de last-mi- nute-adrenaline op iedereen van het orga nisatieteam vat krijgt. We zijn inmiddels een enörm hecht team geworden. Ook nu weer extra aanmeldingen op de teller, ruim over de 700. We informeren cateraar SEC dagelijks over de stand van de aanmeldin gen. Ik heb inmiddels een zwak ontwik keld voor de twee SEC-mannen, René en Martijn. Zoals zij hebben meegedacht en meegeveerd, geweldig gewoon! Zoals op een normale werkdag op school loopt er re gelmatig iemand binnen op mijn kamer met allerhande zaken: 'we mochten de les niet in', 'de herkansing is goed gemaakt' en 'mevrouw, ik had een 8,1 voor wiskunde!' Inmiddels ben ik na bijna zeven jaar team leiderschap wel gewend aan het snelle scha kelen in mijn hoofd. In de avond terug naar school voor mentorenspreekavond vwo 6. Ik vervang een zieke mentor en spreek met leerlingen en hun ouders. Hope lijk komen deze leerlingen hiermee weer een stapje dichterbij het diploma. Dinsdag Vorige week overleed vrij plotseling onze oud-collega Krijn Polinder. Krijn was een gerenommeerd docent Frans en zou tij dens de reünie lesgeven aan zijn oud-leer lingen. Hij laat dus ook zaterdag letterlijk een lege plek achter. We zullen hem her denken in de stilteruimte, waar reünisten in een boek de namen kunnen noteren van al die oud-CSW'ers die er niet meer zijn. Voor de foto bij dit dagboek plant ik me zelf in de 'kies', zoals we het kunstwerk op het schoolplein oneerbiedig noemen. Voor veel reünisten een herkenbaar CSW-icoon. De aanmeldingenteller nadert de 800. Veel collega's lopen even bij me binnen om te vragen of het allemaal lukt en of ze nog wat kunnen doen. Zo lief! 's Avonds naar school om de Eighties Sessieband te horen repeteren. Het bier vloeit nu al rijkelijk! Dat belooft wat zaterdag! Woensdag Yes, meer dan 800 aanmeldingen! Ik heb al leen deze ochtend nog even tijd om de stad in te gaan om een nieuwe outfit voor zaterdag te kopen! Ik kies voor een klassie ker; a little black dress! Deze middag is de laatste vergadering van de reüniecommis sie. Alle lof voor Linde, die alle puzzelstuk ken van het programma en voorbereidende zaken in één compleet draaiboek heeft ge zet. Ik leun ontspannen achterover; we ein digen de vergadering een half uur eerder dan gepland. We zijn er klaar voor! Als ie dereen is vertrokken, schrijf ik als eerste een naam en verhaal in het In Memo- riam-boek. Als ik klaar ben, merk ik dat de tranen over mijn wangen biggelen. Verdrie tige herinneringen en erg moe! Donderdag Fietssleutel kwijt!!!! Niet handig! Thuis we ten ze al niet beter. Na tien minuten zoe ken in keukenlade reservesleutel gevonden en bij het omdraaien meteen ook de gewo ne sleutel (naast de broodtrommel!). Hoe zo, beetje druk? Samen met zoonlief naar de ortho voor behandelplan. Zijn we bijna van de zwemlessen af, steken we in één keer door naar de ortho. Op school zie ik dat de teller op 850 staat, met alle bandle den en eigen personeel gaan we zeker een feestje bouwen met 1000 man! Ik krijg een superlief mailt je van een oud-leerlinge om te zeggen dat ze er helaas niet bij zal zijn en om me veel plezier toe te wensen. Eind van de middag naar de kick-off-bijeen komst van de TiasNimbas masterclass Koer sen op professionaliteit waar ik samen met andere Zeeuwse team- en schoolleiders aan deel ga nemen. Het normale werk weer. Dat wordt nog afkicken! Maar eerst .REÜNIE..nog twee nachtjes. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 3 PpPl Maats" Middelburg woonplan* Mor vwo bovenbouw beroep "Tesame.ndeperre hobby's'- politiek k:>\ I 1 Jrf jm mm m -m^A «li* w ,v 'i I Teamleider Anita Pijpelink organi seert de reünie van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, locatie Van de Perre. „Hartverwar mend te merken dat de last-minu- te-adrenaline op iedereen van het organisatieteam vat krijgt." foto Lex de Meester Een feestje voor duizend man Anita Pijpelink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39