De patel van Tirol! 38 MENINGEN brieven Cor de Jonge WCT Accijnsbuikpijn Ouderenzorg Ouderenzorg 2 Fotoshoppen Zeeuwse identiteit Nadat de gedeputeerden Van Be- veren en De Reu het gezonde ver stand hadden laten spreken kwam er een reactie van enkele statenleden die nog steeds gelo ven in het sprookje van de WCT. De reden dat de WCT er nimmer kan komen is de volgende: Zee land heeft te weinig achterland. Alleen een regionale terminal zou haalbaar kunnen zijn. De infra structuur van Zeeland (spoor en weg) is té kritisch voor grootscha lige container transporten. Er hoeft maar wat te gebeuren of al les loopt vast en daar zitten inves teerders niet op te wachten. PSA/HNN heeft de WCT achter de hand gehouden omdat het er naar uitzag dat de verdieping van de Westerschelde niet door zou gaan. Een terminal zoals de voor ziene WCT levert aanzienlijk min der arbeidsplaatsen op dan politi ci ons doen geloven. Ten slotte is de Raad van State duidelijk ge weest met betrekking tot de aan leg van de WCT bij de Kaloot in verband met de habitat richtlijn. De nieuwe staatssecretaris van fi nanciën Wiebes heeft buikpijn van de verhoogde accijns en gaat de gevolgen van deze regerings maatregel bestuderen. Door deze accijnsverhoging loopt de over heid minstens 180 miljoen euro mis omdat in onze omringende landen wordt getankt. Intussen in vesteert de regering wèl 18 mil jard euro subsidie aan projecten uit het energieakkoord (om de we reld te redden) door in Nederland 20 procent CO2 te besparen. Deze 20 procent heeft een wereldwijd effect van maar 0,002 procent. Als iedereen nu privé deze 0,002 pro cent CO2 bespaart, is het leed ge leden en houdt de regering 18 mil jard over! Wat een ongekende weelde! Misschien ligt daar de op lossing, staatssecretaris? Enkele kanttekeningen bij de lof zang op leven en werk van Albert de Vries. Ooit beloofde De Vries keuzevrijheid aan wie vond dat zelfstandig wonen niet langer mo gelijk was. In dezelfde krant (arti kel Phernambucq) is te lezen wat die belofte nog waard is: niets, het zorgzwaartepakket bepaalt! De Vries wilde indertijd studen ten in oud-St. Willibrord huisves ten. Bewoners en cliëntenraad ver zetten zich ertegen, met succes. „Daar heb ik veel last van gehad", moppert de oud-wethouder. In plaats van dankbaar te zijn dat hem een zeperd werd bespaard. Want zo mag je de verbanning van de Roggeveenhuisbewoners naar de rand van Middelburg wel noemen. De stichting Werkt voor Ouderen deed het anders: huis vestte getraumatiseerde Rogge veenbewoners, gaf de eigen bewo ners een nieuw tehuis in de bin nenstad, (met één keer verhui zen) en wordt, wie weet, nog eens voor die handelwijze be loond. Onbetaalbare thuiszorg, O, rs 'c& een aantal eenzaamheidsinciden ten: het zou zomaar kunnen. Albert de Vries heeft wel een erg eenzijdige kijk op de oude renzorg. Hij en veel beleidsma kers bekijken het vraagstuk van uit hun eigen situatie. Het mo ment dat ze gezond en vitaal zijn. Niemand misgunt natuurlijk ouderen als ze nog zelf kunnen reizen, er op uit kunnen trekken en zelfstandig boodschappen kun nen doen. Echter 5 procent van de ouderen verblijven vanwege hun beperkte gezondheidssituatie in een zorgcentrum. Zij krijgen daar alleen hulp bij datgene wat ze niet kunnen. De Vries en de over heid willen in de toekomst die 5 procent nog meer verminderen. Ze vergeten dat kwetsbare oude ren in een zorgcentrum meer vei ligheid kunnen ervaren. Een be langrijk thema van deze tijd. In een groot centrum als ter Ree- de kunnen ouderen actief mee doen. Inpandig kunnen ze naar de bakker en de buurtsuper. Deze mensen kunnen als het koud en guur is niet meer naar buiten. Kleine locaties in Middelburg heb ben deze mogelijkheden niet. We hebben juist behoefte aan Zorg centra met volume. Die ook een functie voor de wijk hebben. Waar bijvoorbeeld tijdelijke opna me, bloed prikken, revalidatie en dagverzorging en ontspanning mogelijk is. Wat zou het effect op de publieke opinie van een krantenartikel zijn, over een door het Amster damse bureau B+B gemaakte ar tist impression van de Oude Ha ven in Zierikzee bij springtij? Als daarin het water tot de een na bo venste trede van de Spaanse trap gestegen is. Waar is op die andere 'foto' bij laag water, de loopbrug naar Museumhaven gebleven, waarom zou je die weglaten? Hoe zou het eruit zien als op die plek niet een trap maar een drijvend terras zou zijn gefotoshopped? Met daarop een paar kleurige para sols en mensen die beschutting krijgen tegen de vaak straffe wes tenwind, achter een van de vele gehandhaafde historische muur tjes die Zierikzee zo mooi maakt. Kan een haastig geformeerde werkgroep Herinrichting Binnen stad eigenlijk wel een goed wel overwogen advies over Kraan plein en Havenpark hebben gege ven? Kan de gemeenteraad 27 fe bruari wel een besluit nemen? Jaren geleden was er op de radio een wekelijks programma, waarin Dr. Van Egeraat een Nederlandse provincie belichtte. Ook Zeeland kreeg een beurt. Wat ik me nog goed kan herinneren was zijn op merking dat hij bij het passeren van de provinciegrens tussen Noord-Brabant en Zeeland een provinciebord zag. En dat was iets bijzonders voor hem, want bij geen andere provincie stond zo iets. En, zei hij, als er één plaats is waar zo'n bord absoluut overbo dig is, dan is het daar. Je voelde en proefde dat je Zeeland binnen reed, zo zei hij. pharosreizen GRATIS! zoek boekcode 40785 Inbegrepen 299 359 329 369 419 299 369 479 379 369 299 389 459 409 459 409 389 459 569 469 455 389 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede (F* 0 Chris Stronks Gen. Simondsstraat 8, Middelburg A.P. Abrahamse Oostkapelseweg 33, Serooskerke Dick Doeswijk Touwbaan 10, Zierikzee P. M. Meijer, Kreeksingel 73, Hoek AUTOVAKANTIES VAN ANWB $ahwb Kinderen Mn 10 jaar 8-da3^Se More- InohCive- Kom genieten aan de Achensee, het mooiste bergmeer van Oos tenrijk! U combineert de privacy van een vakantiepark met de verzorging van een hotel! In de directe omgeving is veel te doen. Puft u met de stoomtrein door het Zillertal? Bezoekt u de Krimmler watervallen? Of geniet u van de prachtige omgeving? U logeert in het comfortabele Chaletdop Cordial Achenkirch. Het ligt tussen de bergen en de Achensee. Dankzij de Tiroler sfeer voelt u zich al snel thuis. Het park heeft o.a. een bar, tennisbanen en wellnessruimte met zwembad, li verblijft in een juniorsuite (max. 4 pers.) of een familiesuite (max. 6 pers.). Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 40785 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro p.p. 7x overnachting met ontbijtbuffet 6x middagsnack 6x viergangenkeuzemenu 1x specialiteiten- of grillavond 1 x voucher drankjes t,w.v. €20,- gebruik fitness, binnenzwembad en wellness gebruik badjas voor kinderen: gratis limonade Prijzen 05/04-25/04 26/04-02/05 03/05-30/05 31/05-13/06 14/06-20/06 21/06-27/06 28/06-04/07 05/07-22/08 23/08-05/09 06/09-24/10 25/10-07/11 Junior suite Familie suite Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€1,50 p.p.p.n. vanaf 16 jaar) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38