66 Ik heb meegedaan aan protestacties, ik was vóór ontwikkelingssam enwerking en tégen kernenergie ZEELAND 37 Jk den zoals het nu is: grand café, filmhuis, zalen en een tuinterras. In juli is het geopend. En het is een succes. Gigantisch veel aanvragen voor de zalen, voor feesten en partijen, verga deringen en presentaties. Het filmhuis, toch al tijd iets voor een selecte groep liefhebbers, heeft naar mijn idee een breder publiek weten te bereiken. De zondagmatinees doen het goed, het is regelmatig uitverkocht. Sinds okto ber hebben we diners op donderdag, vrijdag en zaterdag. Voor 22,50 euro, bereid door goe de koks. Dat slaat aan. We zien nu vaak dat mensen naar de film van 19 uur gaan, om half zes eten, en na afloop nog een drankje nemen. Dan heb je toch een heel leuke avond." Elke dag staat Anja fluitend op. Frustraties heeft ze niet. „Althans, niet persoonlijk. Maar ik vind het wel frustrerend dat er zo weinig vrouwen op belangrijke posities zitten. Sinds een jaar of twee ontmoet ik vier keer per jaar een aantal andere vrouwen op invloedrijke po sities. We willen geen tegenhanger zijn van het old boys' network, maar meer een klank bord voor elkaar. We eten met elkaar en pra ten dan heel open met elkaar over allerlei za ken waarmee je als leidinggevende geconfron teerd wordt. Om elkaar kracht te geven en te steunen, niet om dingen voor te koken of om achterkamertjespolitiek te bedrijven. Maar het is natuurlijk wel zo: als je mensen kent, kun je ze makkelijker benaderen." Ze is nu mededi recteur van twee prachtige bedrijven. „Toen ik studeerde, ben ik nog lid geweest van de Poli tieke Partij Radicalen. Ik heb meegedaan aan protestacties, ik was vóór ontwikkelingssa menwerking en tégen kernenergie. Had je een bedrijf, dan was je een kapitalist. Ben ik veran derd? Nou, ik ga niet meer zo gauw de straat op, heb geen politieke aspiraties en ben geen lid meer van een partij. Maar ik ben redelijk consistent in mijn standpunten. Over veel din gen denk ik nog net zo als vroeger. Alleen weet ik nu: ondernemers zijn niet per se uit zuigers. Het zijn gewoon hardwerkende men sen. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 - •- - „De binnenstad is het hart van een stad; loopt die leeg, dan gaat ook de horeca weg. Ik maak me heel erg zorgen over de leegstand. Straks ga ik de verkiezingspro gramma's eens goed bekijken: wat zeggen de partijen over de binnen stad?" foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37