White Lies op laatste dag van Vestrock Onderwijsproject krijgt financiële injectie fVsoEK nu wmmmk 34 ZEEUWS-VLAANDEREN VRIJWILLIGERS OP DE BUURTBUS Nieuwe trams De Lijn langs de kust en in steden Info over bewegen met longziekte J Ierland a ia carte HULST - De organisatie van festival Vestrock in Hulst heeft een paar grote namen aan de lijst optreden de bands weten toe te voegen. Meest opvallende is die van de Britse band White Lies, die op dag twee van het festival, zondag 8 juni, de hoofdact vormt. Het trio brak in 2008 internatio naal door met nummers als Death, To Lose My Life en Fare well To The Fairground. Een half jaar geleden verscheen het jong ste album van de band: Big TV. Behalve White Lies behoren ook onder meer De Kraaien, Psycho 44 (beiden op zaterdag), Horses on Fire en Lili Grace (beiden zon dag) tot de nieuwe namen. Eerder al werd bekend dat onder meer Blaudzun, Daan, Di-rect, Peter Pan Speedrock, De Staat en Tay- mir gestrikt waren. Vestrock duurt voor het eerst twee dagen. Daarom zorgt de or ganisatie voor een camping vlak bij het festivalterrein. Het evene ment in Hulst wordt vrijdag 6 juni al ingeluid met Vestrock Ju nior, met onder anderen Ali B en Hans Klok. Meer informatie op www.vestrock.nl. ZUIDDORPE - De stichting Sup- port4Afghanistan van Zuiddor- penaar John Langerak krijgt een flinke financiële injectie van de katholieke ontwikkelingsorganisa tie Cordaid. Die heeft Langerak een bijdrage van 25.000 euro in het vooruitzicht gesteld, op voor waarde dat zijn stichting eerst zelf 25.000 euro bij elkaar heeft ge sprokkeld voor het project. Dat is inmiddels al gebeurd. Langerak, docent werktuigbouw kunde en metaaltechniek, begon eind vorig jaar een nieuw onder wijsproject in Afghanistan. Richt te hij zich met eerdere projecten vooral op technisch onderwijs in Kaboel, nu probeert hij een tech nische school in Maidan Warak van goede apparatuur te voorzien. Als de school beter is uitgerust, neemt de trek van studenten van uit de provincie richting Kaboel af, is de verwachting. Van het geld worden machines en andersoortige apparatuur ge kocht. AXEL - Ze genieten, Hugo van Har- tevelt (60) uit Biervliet en Heri Buijsse (63) uit Terneuzen. Het is donderdagmiddag. Bij de bushal te aan de Nassaustraat in Axel stap ik in. Of ik mee mag rijden om een verhaal te maken over vrij willige buschauffeurs? Ze hebben er geen enkele moeite mee. „Veo- lia zal het wel prima vinden, denk ik", zegt Hugo uitnodigend. „Zeker als het een positief verhaal wordt." Heri neemt plaats achter het stuur. Hij is nog in opleiding. Hu- go gaat in de passagiersstoel het dichtst bij de chauffeur zitten. „We moeten nu wel weg", laat He ri blijken het werk serieus te ne men. We gaan van Axel over Zuid- dorpe, Overslag en Westdorpe naar Sas van Gent en dan verder naar Terneuzen. Behalve de chauf feurs en de verslaggever zit er nie mand in het busje. Tijd genoeg om te kletsen. Hugo vertelt dat hij goed heeft na gedacht voordat hij zich bij Veolia aanmeldde als vrijwilliger. „Je weet dat dit ten koste gaat van be taalde banen. Maar wat is het al ternatief? Dat is er niet. Veel dor pen verliezen anders openbaar vervoer." In een aardig tempo - 'we moeten op tijd rijden' - koerst Heri rich ting Zuiddorpe. Middenin het dorp blokkeert een kraantje van wegwerkers de straat. „Ga maar De aanschaf van en aanpassingen aan de trams vergt bij elkaar 320 miljoen euro. De Lijn investeert niet helemaal vrijwillig. Minister Hilde Crevits droeg de vervoers maatschappij op het trampark drastisch te moderniseren. Voer tuigen moeten beter toegankelijk en veiliger zijn en moderne infor matievoorzieningen krijgen. De eerste trams verschijnen in 2018 in het straatbeeld. Overigens komen er in Gent en Antwerpen al eerder nieuwe trams bij, van een andere bestelling. Maak het mee In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever mee aan alle daagse of speciale activiteiten. Van daag: Op reis van Axel via Sas van Gent naar Terneuzen met vrijwillige chauffeurs op de buurtbus. Veolia is op zoek naar meer vrijwilligers voor Zeeuws-Vlaamse buurtbussen. De te ring wordt naar de nering gezet. over het fietspad", raadt Hugo aan. De chauffeur van het kraan tje maakt echter al ruim baan. He ri kan verder. Hij kijkt of er een passagier bij een bushalte staat. „Niemand", constateert hij rij dend in een iets lager tempo. Op naar Overslag. „Het is een mooi beroep", merkt Hugo spontaan op. „Zeker als je in zo'n prachtige omgeving mag rijden." Het leukste is, vinden beide chauf- Je weet dat dit ten koste gaat van betaalde banen, maar is er een alternatief? feurs, dat 'je onder de mensen komt'. Dat is hun grootste drijf veer. Hugo is werkloos, Heri is met prepensioen. Heri heeft jaren voor de klas gestaan in het basis onderwijs. Hugo werkte negenen dertig jaar bij fosforfabriek Therm- phos in Vlissingen-Oost, tot het bedrijf eind 2012 failliet ging. Hij was er procesoperator. „Maar pro beer op mijn leeftijd nog maar eens ander betaald werk te vin den", stelt hij gelaten vast. „Daar om is dit ook zo mooi om te doen. Je maakt je nuttig, je ziet nog eens wat onderweg en men sen maken graag een praatje in de bus. Gezellig." De mobiele telefoon springt over op een Belgisch netwerk. De buurtbus is ook daadwerkelijk in België, even voorbij Overslag. Over polderweggetjes - nog altijd TERNEUZEN - ZorgSaam en het Longfonds houden dinsdag een informatiebijeenkomst voor men sen met COPD en longziekten. Een longarts, fysiotherapeut en er varingsdeskundigen praten over het belang van bewegen voor mensen die kampen met een long ziekte. De bijeenkomst is in het restau rant van ziekenhuis De Honte en begint om 19.30 uur. Vakkundige diens UÊmirmrsoonlii de Hullu Cornells b.v. Gezellig onder de mensen door Harmen van der Werf KNOKKE-HEIST - Vervoersmaat schappij De Lijn vervangt alle trams op de kusttramroute langs de Vlaamse kustlijn. De Lijn wil in totaal 146 nieuwe trams aanschaf fen. Ruim zestig daarvan gaan langs de kust rijden. De rest wordt ingezet in Antwerpen en Gent. Hugo van Hartevelt, vrijwilliger Administratie- en belastingadviesbureau www.hullucomelis.nl Pastoor van de Muijssenbergstraat 93 4513 AT Hoofdplaat - Einfo@hullu.nl T 0117-348451 - F 0117-345540 gS oP ff Rondreis Ierland Noord-Ierland JF reizen 'ww.pelikaanreizen.nl/busreizen of bel: 08B Dublin, Belfast, Kilarney, Ring of Kerry, Bunratty Folk Park Castle, Cliffs of Moher, Maanland schap van Burren, Kylemore Abbey, Schiereiland Donegal, Londonderry, Giant's Causeway Het groene eiland Ierland is een waar paradijs voor natuur- en cultuurliefhebbers. Met de gevarieerde landschappen van de liefelijke Ring of Kerry tot het ruige Connemara, van de grillige kusten met spectaculaire vergezichten tot het maanlandschap bij Burren. U bezoekt gezellig Killarney, Dublin, Belfast en Londonderry. Inbegrepen: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Nederlandstalige reisbegeleiding - Alle overtochten met Stena Line, overnachting 2p binnenhut met douche toilet o.b.v. logies en ontbijt - Hotelovernachtingen, 2p kamer met bad/douche toilet - Halfpension - Stadsrondritten - Excursies exclusief entreegelden S code dagen heenreis Noord-lerland AIE08 8 Vlucht >Dublin AIE07 7 Vlucht >Dublin Zuid-lerland IER09 9 Ferry (dag) IER08 8 Vlucht >Cork Zuid- en Noord-lerland 16 Ferry (dag) IER15 15 Ferry (dag) AIE15 15 Vlucht >Cork KR14 14 Vlucht >Cork terugreis prijs Ferry (nacht) va 659, Vlucht >A'dam va 729,- Vlucht >A'dam va 779,- Ferry va 799,- Fefry (rtapht) V: vq'Jliy Vlucht >A'dam va life,- Ferry Ihddlt) va 1149,- Vlucht^dam va 1209, Vertrek: 7 mei, 11 juni, 16 juli, 6 en 27 aug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 150