Mary Liu-Kwee Heldin van Zeeuws-Vlaanderen Plan sport- en ontmoetingscentrum Aardenburg ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Finalisten bekend van voorleesstrijd Tijdens drie voorronden hebben zes basisscholieren zich afgelopen dagen ge plaatst voor de finale van het Zeeuws-Vlaams kam pioenschap voorlezen. Het gaat om Esmee Schelfhout (De Parel, Terneuzen), Jens Ulenkate (Zuidlandschool, Terneuzen), Lisa Zegers (Geuzennest, Biervliet), Jay Blomme (Sint Bavo, Oost burg) Dries van Putte (Sint Jozef, Nieuw-Namen) en Di- di Claassens (De Nobel- horst, Hulst). De finale, met twaalf deelnemers, vindt 19 maart plaats in de biblio theek in Terneuzen. De bes te drie mogen naar de pro vinciale finale. Glas alleen onder de grond bij Spuiplein De plaatsing van onder grondse glascontainers op het Spuiplein in Breskens krijgt vooralsnog geen navol ging in de rest van de ge meente Sluis. Op het par keerterrein bij supermarkt Plus werden er onlangs twee geopend. Bovengrond se containers passen niet in het aanzicht van het ver nieuwde Spuiplein, vinden B en W, en daarom is voor die locatie een uitzondering gemaakt. Een gejuich ging direct op in het volgepakte zalencentrum Maurits hof waar Lionsclub Zostera al weer het derde lustrum vierde. Brenda Verschelling, bestuurslid van de alleen uit vrouwen be staande, vijftienjarige serviceclub, was van tevoren ietwat gespan nen. Zal het allemaal wel goed ko men? Een beetje gespannen zijn is nooit slecht. Het was ook niet zo vreemd dat Brenda dit gevoel had. „Vooraf dachten we driehon derd kaarten (a 35 euro per per soon) te verkopen, maar we zijn wel op ruim vijfhonderd uitgeko men. Ongekend." Ongekend in de ogen van Brenda was ook de opbrengst van een sponsoractie onder bedrijven in heel Zeeuws-Vlaanderen. De doe len waren vooraf bekend: Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Ter neuzen, Stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen en Stichting Welzijn Hulst. „We willen heel Zeeuws-Vlaanderen bereiken", al dus Brenda. Dat heeft kennelijk gewerkt. De actie heeft 20.000 eu ro opgeleverd. Brenda is er hele maal door verrast. „En dat is in de ze tijd." Een grootscheepse jonge- renactiviteit wordt er deze zomer van georganiseerd. En dan nu terug naar de Heldin nen. Drie nominaties waren er: Henriet Dees uit Breskens (van Matchpoint Banen (actief in de Rotary Oostburg, organisatrice van de Lange Strangetocht), Nyn ke van der Ploeg uit Philippine (van de VW, actief in de Rotary Terneuzen, organisatrice van de Color Run in Terneuzen) en Ma ry Liu-Kwee uit Axel (mede-eige naresse restaurant Moy Fa, vrijwil ligster bij ZorgSaam, actief in de Soroptimistenclub) Leden van Lionsclub Zostera had den 'blind' gestemd. Tot gistera vond was de uitslag strikt geheim gehouden. De verkiezing van Ma ry Liu-Kwee kwam uiteindelijk niet eens als een verrassing, om dat ze geslaagd onderneemster is en zich breed inzet als vrijwillig ster. Ze was 'heel blij' met de ere titel, maar liet eerder al weten zich geen heldin te vinden. Ze noemde Miriam Hemelsoet, drij vende kracht achter de Voedsel- bank Zeeuws-Vlaanderen, als be tere kandidate. Voor de volgende keer wellicht. Het succes van de verkiezing van de eerste Heldin van Zeeuws-Vlaanderen smaakt naar meer bij Lionsclub Zostera. „Dit is zeker voor herhaling vat baar", keek Brenda Verschelling al vast vooruit, „en nu ga ik feesten, de spanning is eraf." Nieuw Elan viert met de lance ring van het plan 'niet het einde van de crisis voordat de financiële put is gedempt', bezweren be stuursleden. Ze hebben welis waar nog niet tot op de cent uitge rekend wat de hal kost ('om streeks een miljoen'), maar weten wel dat afstoting van de bestaan de gymzaal en het dorpshuis én bezuiniging op onderhoudskos ten een bedrag oplevert, waarmee financiering van de nieuwe hal te doen moet zijn. Voorzitter Frans Reijniers van Nieuw Elan, ook voorzitter van AVC, legt uit dat de gemeente al geld heeft gereserveerd voor reno vatie van de kleedlokalen van de voetbalvereniging. De kantine, die sinds enkele jaren ook door be zoekers van het zwembad wordt gebruikt, is aan een opknapbeurt toe. „Daarnaast kosten het dorps huis en de gymzaal de gemeente jaarlijks een behoorlijk bedrag aan onderhoud. Beide gebouwen zijn niet in al te beste staat. Door ze af te breken, komen er twee aantrekkelijke lapjes grond vrij waar op termijn woningen kun nen worden gebouwd." Een sport- en ontmoetingscen trum is niet alleen van belang voor de vijf huidige gebruikers van het sportpark (de in Nieuw Elan verenigde AVC, tennisclub. SJEF, schuttersvereniging Sint Se- bastiaan en hondenclub Aarden burg) en de Elderschans. De fanfa re, koersballers, dansers, ouderen, sportende basisscholieren, volley ballers, voetballers en indoor-ten- De Sluise wethouder Jan Schaalje heeft sympathie voor het plan, maar wacht de uitwerking nog even af nissers kunnen allemaal van de hal gebruik maken. Door ook een ruimte in te richten met bijvoor beeld een klimwand en springkus sens krijgt Aardenburg - voor de regio én voor de vele Vlaamse (zo mergasten - er direct een slecht- weervoorziening bij. „Het bezoe kersaantal van het zwembad, en daarmee de kantine-opbrengst, zal daar zeker baat bij hebben", be toogt Jan de Ridder, bestuurslid bij Nieuw Elan. Het stichtingsbestuur heeft van de dorpsraad, het dorpshuis en di verse sportclubs al steunbetuigin gen gekregen. De gemeente Sluis moet nu snel beslissen of ze met het plan aan de gang gaat. Reijniers: „Anders trekken we de stekker er weer uit." Rondleiding aparte expositie in Belfort Kunstenaars Elsje van Ree en Frank Leenhouts geven morgen, zondag, uitleg bij een aparte expositie in het Belfort van Sluis: West- Zeeuws-Vlaams Landschap in Beweging. De excursies zijn om 14.00 en 15.00 uur. De toegang is 4,50 euro, in clusief bezoek Belfort-mu seum en torenbeklimming. Verkiezingsdebat ondernemers De gezamenlijke onderne mersverenigingen in de ge meente Hulst en de Horeca Oost-Zeeuws-Vlaanderen houden maandag een poli tiek debat in hotel Van Leu ven in Kloosterzande. Alle politieke partijen die mee doen aan de raadsverkiezin gen, zijn uitgenodigd. Het debat wordt geleid door Ed Peerbolte, voorzitter van de ondernemersverening Hulst Vestingstad. Aanvang is om 19.30 uur. Beginners leren Facebook kennen De bibliotheek in Terneu zen houdt dinsdag een work shop 'Facebook voor begin ners'. Aanvang is om 19.30 uur. Bibliotheekleden beta len 17,50 euro, leden 20 euro. Dat is inclusief een reader en koffie of thee. Aanmel den via www.bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 Heldin van Zeeuws-Vlaanderen Mary Liu-Kwee (midden), met haar mede-kandidaten Henriet Dees (links) en Nynke van der Ploeg, foto Mark Neelemans ZEEUWS-VLAANDEREN BRESKENS door Harmen van der Werf IJZENDIJKE - 'En de winnares is?' De spanning was vrijdagavond in het Mauritshof in IJzendijke te snijden. Annemiek Jetten, burgemeester van Sluis, hield die er goed in. Om dan toch de naam van de Heldin van Zeeuws-Vlaanderen bekend te maken: de Axelse Mary Liu-Kwee, mede-eigenaresse van restaurant Moy Fa. door René Hoonhorst AARDENBURC - De stichting Nieuw Elan pleit voor de bouw van een sport- en ontmoetingscentrum op het Van Dongen Sportpark. Van zo'n centrum profiteren niet alleen voetbalclub Aardenburg en Recrea- tiebad Elderschans maar ook (sport)verenigingen, het dorpshuis en gymmende basisscholieren. SLUIS KLOOSTERZANDE TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 149