Aantal parkeerboetes in Goes daalt fors Leefbaar wil opheldering over financiën Podium Liever een kleinere school, dichtbij V V Digibeet krijgt gratis advies in bieb Goes 66 Als je niet weet watje wil, dan ga je commerciële economie studeren. 1 32 BEVELANDEN en THOLEN DE LANDING BAARLAND Petra de Reijger heeft haar plekje gevonden als nieuwe uitbater van dijkpaviljoen De Landing. 4 J 4 Vooral het aantal fiscale bonnen (geen kaartje gekocht of parkeer tijd verlopen) maakte een vrije val. Troffen in 2012 nog 8298 men sen zo'n bekeuring aan onder de ruitenwisser, vorig jaar waren dat er 'slechts' 3681. Ook waren er minder foutparkeerders: 2661, ter wijl de teller een jaar eerder nog op 3902 uitkwam. Dat staat in het jaarverslag Inte grale Handhaving Goes over 2013. De aanzienlijke daling van het aantal parkeerboetes heeft een aantal oorzaken. Zo wordt er sim pelweg minder geparkeerd in de binnenstad. Daarnaast wint het zogeheten belparkeren aan popu lariteit. Bij parkeren met gebruik van de mobiele telefoon melden klanten zich af wanneer zij bij hun voertuig terugkomen en zijn ze dus nooit te laat. Verder zijn er problemen geweest met de perso nele bezetting door langdurig ziekteverzuim. Ook de proef met (gedeeltelijk) gratis parkeren in de Marconistraat had invloed, maar zoals inmiddels bekend moet daar vanaf 1 maart weer wor den betaald. De rapportage geeft ook inzicht in de resultaten van tal van ande re controles, zoals bijvoorbeeld op de verstrekking van alcoholhou dende drank aan jongeren door horecagelegenheden en super markten. In 2013 zijn vier contro le-acties gehouden bij meerdere horecagelegenheden en super markten. In drie verschillende ca fés zijn in totaal tien overtredin gen geconstateerd, bij supermark ten geen. Overigens wordt opge merkt dat er te weinig controles zijn uitgevoerd om een represen tatief beeld te krijgen. De betrok ken horeca-exploitanten hebben een waarschuwing gekregen, maar het voornemen is om in de toekomst effectievere sanctiemid delen in te zetten, valt te lezen in het jaarverslag. Opmerkelijk is de mededeling on der het kopje 'Controle fietsen diefstal met behulp van DCP-rea- der in binnenstad en bij station'. Het terugdringen van fietsendief stal is een speerpunt in Goes en het was de bedoeling daar onder meer een DCP-reader voor in te zetten. Dat is een apparaat waar mee een Diefstal Preventie Chip (DCP) in het frame of slot kan worden 'gelezen'. Dat bleek goed te werken, want in januari waren er al 14 gestolen fietsen mee opge spoord. Maar het apparaat ging ka pot en is daardoor de rest van het jaar niet meer gebruikt. Aanleiding is het bezwaar van Po dium tegen het stopzetten van de gemeentelijke bijdrage. In de be handeling bleek volgens Weststra te dat het college deze bijdrage ziet als subsidie. Mede daardoor was de bezwaarcommissie van mening dat de gemeente niet zo maar een langdurige subsidierela tie ineens stop kan zetten. Weststrate is van mening dat er geen sprake is van 'subsidie', de gemeente heeft immers een con tract met Jacques Boonman om voorstellingen te boeken. Daar naast dekt de gemeente het ex ploitatietekort op de kaartverkoop en de kosten van voorstellingen. In schriftelijke vragen daagt West strate het college uit met docu menten te komen waaruit blijkt dat er een subsidierelatie is. Ook wil hij inzicht in diverse finan ciële overzichten. Alle betaling van Podium lopen al jaren via een rekening van de gemeente. Leef baar hekelt deze 'verstrengelde' en niet-transparante relatie. BAARLAND - Het strand van Baar land maakt zich langzaam op voor een nieuw zomerseizoen. Het wordt in april opgespoten en de locatie staat te boek als een offi ciële kitespot. En dankzij 4G kun nen de toeristen zonder hapering gebruik maken van laptop en iPad op het strand. „We hebben ook een aantal douches neergezet. In Baarland wordt nu al gesproken van Hot spot Costa Baarlanda. Die houden we er maar in", zegt eigenaar Rob bert Northolt van camping Schel- deoord. Petra de Reijger (30, opgegroeid in Oudelande) heeft inmiddels haar draai gevonden als nieuwe uitbater van dijkpaviljoen De Lan ding. Het was voor haar afgelopen woensdag best lastig, zegt ze zelf. Op die dag was het precies een jaar geleden dat Kimmo Pankow door een noodlottig ongeval om het leven kwam. „Ik sta wel op zijn plekje", zegt Petra. „Daar had ik het woensdag toch best even moeilijk mee." Dijkpaviljoen De Landing, het oude Panta Rhei, is door Pankow en Northolt opgezet. De Landing draaide net het eerste seizoen toen Kimmo Pankow overleed. „Dat was een heel lastige tijd", blikt Robbert Northolt terug. „Be halve het verdriet bij ons en het hele team was het ook zakelijk heel moeilijk om twee horeca-za- ken, de camping en De landing, tegelijkertijd draaiende te hou den. Toen kwam ik op mijn knie tjes bij Petra terecht." De loopbaan van Petra is best bij- zonder te noemen. Op jonge leef tijd was. ze al afwashulp in de ho reca van camping Scheldeoord en werkte zichzelf op tot 'chef snack' en later in de bediening. Ook zat ze twee zomers aan de receptie van Scheldeoord. Na haar studie commerciële eco nomie vertrok ze voor bijna een jaar naar Australië. Toen ze terug kwam vond ze De landing op haar pad. „Robbert zocht een nieuwe beheerder voor De Lan ding en ik volgde mijn hart. Ik vind het heerlijk hier te werken. Ik heb ook helemaal niet het ge voel dat het werk is. Ach, als ik eens met mijn vriendinnen wil af spreken, nodig ik ze gewoon hier uit. De beste plek om af te spre ken toch. Kijk alleen maar naar het uitzicht." De. Landing is van 1 april tot en met 1 november weer zeven dagen per week open. „Na tuurlijk heb ik wel eens minder klanten maar we blijven iedere dag open. Continuïteit is belang rijk. Mensen moeten erop kun nen vertrouwen dat De Landing iedere dag open is." Iedere laatste zondag van de maand is er ook weer live-muziek. DIJKPAVILJOEN DE LANDING BAARLAND Van de Thoolse deelnemers aan de enquête geeft 69,8 procent aan liever een kleinere school dichtbij dan een grotere met voorzienin gen iets verder weg te hebben. Daarmee worden spookdorpen voorkomen, jonge mensen bin nen de dorpen gehouden en het levert beter onderling contact op. Identiteit wordt door 60,5 procent VERKIEZINGSDEBAT THOLEN maandag 24 februari Scoop/PZC Restaurant Havenzicht Sint Annaland 24 februari Aanvang: 19.30 (inloop: 19 uur) van de respondenten even belang rijk gevonden als goed onderwijs. Slechts 37,2 procent geeft de voor keur aan goed onderwijs. De ge meente moet zorgen voor veilige steden en dorpen: 58,2 procent geeft aan door meer blauw op straat, 18,6 procent kiest voor on dersteuning van winkeliers en burgerwachten. Jeugdzorg is volgens 44,2 procent van de respondenten in goede handen bij de gemeente Tholen, 30,2 procent denkt van niet en 25,6 procent heeft geen idee. Dat Tholen een zelfstandige ge meente moet blijven daar is 86 procent het mee eens. Ook het ambtsgebed blijft overeind. Op de stelling dat dat gebed moet wor den afgeschaft, geeft 48,8 procent aan (tegenover 37,2 procent aan voorstanders) het oneens te zijn. Een meerderheid (67,4 procent) vindt dat initiatieven die Tholen aantrekkelijker maken voor toeris me alle ruimte moeten krijgen. Het spreekuur is gratis voor ieder een met een vraag omtrent com puters, mobiele telefonie, internet en andere 'digitale zaken'. Voor mensen die met hun computer, e-reader, tablet of laptop even zijn vastgelopen. Een medewerker van de Biblio theek Oosterschelde helpt met vragen over alles waar al dan niet een stekkertje aan zit. Het spreek uur is bestemd voor zowel digibet- J| en als anderstaligen maar eigen lijk voor iedereen. Het spreekuur is geen cursus of training, maar een open inloop waar met veel persoonlijk contact de deelnemers gestimuleerd wor den bekend te raken met de digi tale wereld. Basale kennis wordt één op één overgebracht door het beantwoor den van praktische vragen die de bezoeker heeft over mailen, uploa- den van foto's, aanmaken van een inlog voor e-books en nog veel meer. Het inloopspreekuur is elke laatste zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.00 uur. door Luc Oggel GOES - In Goes zijn vorig jaar dui zenden parkeerboetes minder uit gedeeld dan in 2012. door Joeri Wisse KRUININGEN - Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal wil het naadje van de kous weten als het gaat om de geldstromen tussen de gemeente en Podium Reimerswaal. 'Hotspot Costa Baarlanda' op het netvlies door Frank van Cooten Petra de Reijger Robbert Northolt en Kimmo Pan kow openen medio 2012 De Lan ding, het eerst dijkpaviljoen in Zuid-Beveland. Het gaat om het oude gebouw van het Vlissingse strandpaviljoen Panta Rhei. De initiatiefnemers wilden de am biance van het oude Panta Rhe meenemen naar Baarland. Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland zag uiteindelijk af van af van verzet zodat De Lan ding in september 2012 open ging- Toen De Landing het eerste sei zoen draaide overleed Kimmo Pan kow, nu een jaar geleden. Petra de Reijger is de nieuwe uitba ter van De Landing. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - De kleine school dicht bij huis geniet sterk de voor keur bij de Thoolse deelnemers aan Zeepeil, het opinie-onderzoek van de PZC en Scoop. Het derde verkiezingsdebat van een reeks van tien wordt maandag gehouden in Sint-Annaland. door Frank van Cooten GOES - De bibliotheek in Goes houdt vandaag van 10.00 tot 12.00 uur voor de eerste keer een Digi- Desk inloopspreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 136