Chefkok Everse derde in WK Snert/Stamppot 'Introvert' vakantieparkje en campers bij Kats Forse daling parkeerboetes in Goes Bezorger in bezit van auto SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Zierikzee Everse verdedigde zijn dubbele ti tel van vorig jaar. „Even wennen", vindt hij de derde plaats. Everse bereidde zijn erwtensoep-inzen ding geheel met gezuiverd Ooster- scheldewater - ook de procureur en de rookworst bevatten geen zout - en ook zijn stamppot was vrij van smaakversterkers: witte bonen en zeekraal. „De jury zei de gerechten liever wat hoger op smaak te hebben - terwijl we nu juist met zijn allen minder zout en meer met natuurlijke smaken willen koken. Maar we zijn uit el kaar gegaan met het voornemen om het zorgkoken op een hoger en natuurlijker plan te tillen." Everse wierf, terugkijkend, zijn ei gen concurrentie door andere in stellingskoks enthousiast te ma ken voor de competitie tijdens de laatste horecabeurs Horecava. „Maar ik vind het wel leuk als de wedstrijd uitdagender wordt door meer professionele koks." Volgen de week woensdag liggen zijn winnende gerechten van vorig jaar bij Agrimarkt in de schappen. echter nog enkele uren voor hij daadwerkelijk vrij was. „De bewa kers deden nogal kribbig tegen mij." Waarom? „Heb ik geen idee van." Exact twee minuten voor vijf stond hij met een big-shop- per, met daarin al zijn spullen, op straat. En dan? Hij zwijgt. Kijkt met een lege blik en maakt weer zo'n hul peloos gebaar met zijn schouders. „Ik ben naar de bushalte gegaan. Heb een bus genomen naar een kennis die ik in Torentijd had le ren kennen. Heb daar mijn tas af gegeven. Ik kon niet bij hem blij ven want hij heeft geen ruimte." Weer zwijgt hij en staart op nieuw voor zich uit. „En vervol gens?" „Niks." „Niets?" „Ja Niks. Ben wat rond gaan lopen tot het weer licht werd. Proberen warm te blijven." Zijn probleem, vertelt hij, zijn de gevolgen van zijn plotselinge vrij spraak. „Als je als gedetineerde je straf hebt uitgezeten, kan je naar de reclassering gaan. Dan word je geholpen met het weer op poten zetten van alles. Maar ik heb geen straf uitgezeten. Ik ben onschul dig. Voor iemand als ik is gewoon niets geregeld. Ook niet als je bui ten je schuld dak- en werkloos bent geworden." Na een voor zijn doen lange stilte: „Mijn eigen bedrijf waar ik dag en nacht voor werkte is verleden tijd en dat kan ik nooit meer oppak ken. Dit betekent dat ik geen geld kan verdienen. Geen geld, geen le ven, geen huis, geen toekomst." Hij probeert nu een uitkering te regelen en onderdak te vinden, maar heeft geen enkele garantie, dat dat lukt. Hij hoopt dat politici dit verhaal lezen en iets regelen voor mensen die in een vergelijk bare situatie komen te zitten. „Want vrijspraak is nog geen vrij heid", zegt hij voor de tweede keer tijdens het gesprek. Er zijn volgens hem meerdere or ganisaties die opvang kunnen re gelen na het uitzitten van een de tentie. „Maar niemand zorgt voor mensen die onterecht hebben ge zeten. Die worden aan hun lot over gelaten." Hij vindt het vreemd dat hij tot nu toe niets ge hoord heeft van de gemeente Schouwen-Duiveland. „Moet die gemeente zich niet het lot van een inwoner aantrekken die on schuldig vast zat en nu niets meer heeft?" Ook geeft hij aan dat de burge meester zich richting hem niet als een 'burgervader' heeft opge steld. „Hij gaat toch over openba re orde en veiligheid. Hij moet er toch voor zorgen dat iedereen vei lig kan wonen in zijn gemeente?" Volgens woordvoerder Sandra Strotkamp van gemeente is het niet de taak van de gemeente een woning te regelen voor Robinson. Volgens haar zijn er gemeenschap pelijke regelingen waar de ex-ver- dachte van kan profiteren. Robin son merkt tot slot van het gesprek op dat het vreemd is dat er de laat ste tijd weer branden zijn in Zie- rikzee, die vergelijkbaar zijn met de branden die Oosterland zo in zijn greep hielden. „De echte da der is nog niet veroordeeld." Vooral het aantal fiscale bonnen (geen kaartje gekocht of parkeer tijd verlopen) maakte een vrije val. Troffen in 2012 nog 8298 men sen zo'n bekeuring aan onder de ruitenwisser, vorig jaar waren dat er 'slechts' 3681. Ook waren er minder foutparkeerders: 2661, ter wijl de teller een jaar eerder nog op 3902 uitkwam. Dat staat in het jaarverslag Inte grale Handhaving Goes over 2013. De daling van het aantal parkeer boetes (naheffingen en foutpar keerders) heeft een aantal oorza ken. Zo wordt er simpelweg min der geparkeerd in de binnenstad, dus zijn er ook minder overtredin gen. Daarnaast wint het zogehe ten belparkeren aan populariteit. Bij parkeren met gebruik van de mobiele telefoon melden klanten zich af wanneer zij bij hun voer tuig terugkomen en zijn ze dus nooit te laat. Verder zijn er problemen geweest met de personele bezetting onder de controleurs door langdurig ziekteverzuim. Ook de proef met (gedeeltelijk) gratis parkeren in de Marconistraat op de woonbou levard had invloed, maar zoals in middels bekend moet daar vanaf 1 maart weer worden betaald. De gemeentelijke rapportage geeft ook inzicht in de resultaten van tal van andere controles, zo als bijvoorbeeld op de verstrek king van alcoholhoudende drank aan jeugdigen door horecagelegen heden en supermarkten. In 2013 zijn vier controle-acties ge houden bij meerdere horecagele genheden en supermarkten. In drie verschillende cafés zijn in to taal tien overtredingen geconsta teerd, bij supermarkten geen. Ove rigens wordt opgemerkt dat er te weinig controles zijn uitgevoerd om een representatief beeld te krijgen. De betrokken horeca-exploitan- ten hebben een waarschuwing ge kregen, maar het voornemen is om in de toekomst effectievere sanctiemiddelen in te zetten, valt te lezen in het jaarverslag. Op de parkeerplaats van de water sportvereniging bij de Katse jacht haven kan een camperpark ko men voor 25 van die gemotoriseer de vakantieonderkomens. Verder blijven de zaken rond de Katse haven zoals ze zijn, volgens het voorontwerpbestemmings plan Haven Kats zoals dat de ge meenteraad van Noord-Beveland wordt voorgelegd. Het plan is in te zien via de ingekomen raads stukken voor de vergadering don derdag op de website van de ge meente. Op het parkeerterrein aan de over kant van de Veerhavenweg, de voormalige stortplaats, kan een camperpark komen, met een strandje aan de andere kant van de dijk bij laag water. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 geen vrijheid' COLIJNSPLAAT - Chefkok Hans Ever- se van de keuken van zorginstel ling Cleijenborch in Colijnsplaat is tweemaal derde geworden bij de Wereldkampioenschappen Snert en Stamppot koken in Groningen. Gary Robinson: „De echte dader is nog niet veroordeeld." foto Lex de Meester door Luc Oggel GOES - In Goes zijn vorig jaar dui zenden parkeerboetes minder uit gedeeld dan in 2012. KATS - Er is ruimte voor een 'intro vert' vakantieparkje met tien re creatiewoningen aan de Oostzee dijk bij Kats. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de krant levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. R. Kasander telefoon: 088-0130293 e-mail: r.kasander@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 129