Rijkswaterstaat meldt doodgereden dieren Een stukje pure chocola tegen wurgneigingen 34 SCHOUWEN-DUIVELAND BOEK NU e>V De 39-jarige Gary Robinson zit na zijn vrijspraak van brandstichtingen in Oosterland nog steeds ondergedoken. GOES - De Walcherse en Beveland- se afdelingen van vrijwilligersor ganisatie Amivedi, die vermiste en gevonden huisdieren regis treert, hebben afspraken gemaakt met Rijkswaterstaat over het mel den en ophalen van dode dieren op de snelwegen. Rijkswaterstaat deed dat voor heen bijna niet, maar met ingang van deze maand is de regeling dat medewerkers van Rijkswaterstaat een gevonden overleden dier naar het asiel in de regio brengen, er een foto van maken die naar Ami vedi wordt gemaild en een mel ding doen via de mail of telefo nisch. Dit geldt voor de regio's waar de dierenambulances geen dode dieren ophalen. Vrijwilligers Carin van Amivedi Walcheren en Bianca van Ami vedi Noord- en Zuid-Beveland spreken van een mooi resultaat. „Hopelijk leidt het er toe dat we nog meer baasjes kunnen laten weten wat er met hun huisdier is gebeurd is." MMS* reizen MIDDELBURG - Hij haalt in on macht zijn schouders op als ge vraagd wordt naar zijn toekomst plannen. De 39-jarige Gary Robin son weet het niet. „Vrijspraak is nog geen vrijheid", zegt de oud inwoner van Oosterland een week nadat hij is vrijgesproken van een serie brandstichtingen in zijn oude dorp. De man zit ondergedoken omdat hij nog steeds bang is voor wraak uit Oosterland. Hij herinnert zich als de dag van gisteren hoe tiental len dorpsbewoners in de avond van 8 mei 2013 zijn woning belaag den, ruiten ingooiden, hem be dreigden en bekogelden 'met alles wat los en vast zat' toen hij onder bescherming van de politie een veilig heenkomen zocht. Hij is de politie zeer dankbaar dat ze hem toen beschermden, maar vindt het vreemd dat geen van die bela gers is opgepakt. „Er worden men sen voor minder vervolgd." Robinson werd die avond jaar aan gehouden omdat hij mogelijk iets te maken had met de serie brand stichtingen in Oosterland. Al ruim een jaar braken in het Duive- landse dorp geregeld branden uit die voor meer en meer onrust zorgden. De middag na zijn aanhouding werd Robinson vrijgelaten omdat er onvoldoende bewijs tegen hem was. Hij weet nog goed dat bij te rugkeer in zijn dorp nog alles rus tig leek. Dat veranderde tegen de avond, toen steeds meer mensen zich voor zijn woning verzamel den en het steeds onrustiger werd. „En vervolgens begon het." De politie bracht hem naar een onderduikadres waar recher cheurs hem de volgende dag werd verhoorden. Vier dagen later werd hij opnieuw aangehouden omdat politie en Openbaar Minis terie er toch van overtuigd waren dat hij meer wist over de brand stichtingen. Zijn derde en laatste verhoor, zo zegt hij, was op 23 juli. De andere verdachte, de 23-ja- rige Oosterlander Giovanni L., had hem aangewezen als verant woordelijke voor alle branden die in 2013 in zijn dorp hadden plaats gevonden. Volgens eigen zeggen heeft hij na een minuut of twin tig tegen de rechercheurs gezegd dat hij niet meer mee wilde wer ken aan het verhoor. „Ik heb mij op mijn zwijgrecht beroepen." Daarna, zo zegt hij, is hij niet meer verhoord, maar bleef wel in voorarrest. „En echt, het verblijf in Torentijd is niet leuk." Robinson vindt het nog steeds vreemd dat hij de schuld kreeg van de serie brandstichtingen. „Terwijl ze in het voorjaar van 2012 begonnen. Ik verhuisde pas in december van dat jaar naar Oos terland." Hij maakte twee weken geleden tijdens de rechtszaak behoorlijk indruk doordat hij zich op een zeer assertieve wijze verdedigde tegen alle verdenkingen. En dat waren er niet weinig. Volgens het Openbaar Ministerie had hij de hand in zestien brandstichtingen. Hij geeft aan dat hij zich tijdens zijn voorarrest heel erg geconcen treerd heeft op zijn verdediging. „Ik maakte met bijna niemand contact." Ook niet met Giovanni L. die een tijd, tot verbazing van Robinson, in dezelfde vleugel van Torentijd zat als hij. „Een vreemd foutje van justitie. Toen ze het ontdek ten werd hij overgeplaatst naar Dordrecht." Direct na de rechtszaak, twee we ken geleden, stortte Robinson in, zo zegt hij. „Volgens de officier Mensen die onterecht hebben gezeten worden aan hun lot over gelaten moest ik zes jaar cel krijgen en vervolgens ook nog eens tbs. Weet je hoe lang dat is? Dat is le venslang. Levenslang, terwijl er geen spat bewijs tegen mij was. Levenslang omdat het OM afging op drie onbetrouwbare getuigen. Omdat het OM alleen maar een veroordeling wilde." Als voorbeeld noemt hij de brand in de nacht van 16 op 17 maart 2013. Een getuige zag toen twee mannen wegrennen. „Ik kan dat nooit geweest zijn. Ik ben eind 2012 geopereerd, een nieuwe heup. Dan kan je echt niet in maart al rennen." Naar eigen zeg gen liep hij in die periode nog re gelmatig met krukken. Vorige week donderdag, de dag van de vrijspraak, was hij niet aan wezig bij de uitspraak. Een dag eerder had hij van zijn advocaat Ab Sol gehoord dat de rechters vervroegd uitspraak zouden doen. Het zijn, zo zegt hij, 26 lange, lan ge uren geweest tot hij om half twee 's middags via een uitzen ding van Omroep Zeeland hoorde dat hij vrij man was. Het duurde Hey Ray, Sinds we acht weken geleden zijn begonnen aan de Koesterchallen- ge, is er bijna zeven kilo minder Sheila! Het afvallen gaat dus lang zaam, maar gestaag. Dat is te dan ken aan het drie keer in de week een uur 'in de touwen hangen' in de sportschool, maar sinds een aantal weken ben ik ook meer op mijn voeding gaan letten. Toen ik begon met, voor mijn doen, inten sief sporten, had ik mezelf al op dieet gezet; minder van alles, niks meer tussendoor en al wat kon, verving ik door de light-variant. Goed bezig, dacht ik. Niet dus. Op verzoek van mijn trainer en coach Bauke heb ik een kleine week een voedingsdagboek bijge houden. Letterlijk al-les wat ik at of dronk, moest ik invoeren in een computerprogrammaatje. Dat programma was netjes verdeeld in ochtend, middag, avond, en in geval van vreetbuien, nacht. Niet alleen moest je invullen wat je had genuttigd, maar ook hoeveel (in grammen) en hoe laat. Aan de hand van een code had Bauke ook inzage in mijn eetpatroon en zo kon hij aan het eind van de week mijn voeding analyseren. Ik kreeg uiteindelijk een uitdraai van twee kantjes waar ik niet vrolijk van werd. Ik bleek veel te wéinig te eten. Zowat de helft te weinig. Zo ontbeerde ik nogal wat vitamines en mineralen, alleen mijn fosfor en magnesium zaten wel goed. De rest was vet knudde. Ik dacht nog: „Weinig eten is toch goed? Zo val je toch ook sneller af?" Maar Bauke hielp me al snel uit de droom. Mijn lijf heeft juist calo rieën nodig om af te vallen. En die moet je binnenkrijgen met de juiste voedingsmiddelen. Geen koffie meer met zoetjes, geen Coca Cola Zero. Zoetstoffen, zo leerde ik, misleiden je lichaam en verstoren je metabolisme. Ze zijn prima als je al slank bent en dat wilt blijven, maar ze werken juist niet als je wilt afvallen. En ik dacht gezond bezig te zijn met mijn volkoren boterhammen, zilvervliesrijst en spaghet- ti-met-weinig-saus? Mispoes. Op aanraden van Bauke heb ik tarwe brood vervangen door speltbrood. Net zo lekker en gewoon beter qua samenstelling. En wil ik écht iets lekkers tussendoor omdat ik de neiging heb iemand te wur gen, dan mag ik een stukje heel pure chocolade. Van die vrijheid maak ik dankbaar gebruik. Verder schrap ik zoveel mogelijk koolhy draten. Dus weinig rijst, pasta en aardappelen. Is wel even wennen, want je moet wel aan je calorieën komen, dus moet je compenseren met eiwitten. Zo at ik dus op de eerste avond van mijn nieuwe eet gewoonten drie ons gepocheerde zalm en een bak sla. Smakelijk. Dat was iets té hardcore... De weegschaal geeft wel aan dat ik iets goed doe en ik voel me er goed bij. Dus op naar de min tien kilo. En dat vier ik met een extra groot stuk heel pure chocolade, van dertig gram. Omdat het mag! Groetjes, Sheila 'Vrijspraak is nog Rondreis Ierland Noord-lerland w.pelikaanreizen.nl/busreizen of bel:088-735 45 25 Dublin, Belfast, Kilamey, Ring of Kerry, Bun ratty Folk Park Castle, Cliffs of Moher, Maanland schap van Burren, Kylemore Abbey, Schiereiland Donegal, Londonderry, Giant's Causeway Het groene eiland Ierland is een waar paradijs voor natuur- en cultuurliefhebbers. Met de gevarieerde landschappen van de liefelijke Ring of Kerry tot het ruige Connemara, van de grillige kusten met spectaculaire vergezichten tot het maanlandschap bij Burren. U bezoekt gezellig Killarney, Dublin, Belfast en Londonderry. Inbegrepen: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Nederlandstalige reisbegeleiding - Alle overtochten met Stena Line, overnachting 2p binnenhut met douche &toilet.o.b.v. logies en ontbijt - Hotelovernachtingen, 2p kamer met bad/douche toilet - Halfpension - Stadsrondritten - Excursies exclusief entreegelden code dagen heenreis Noord-lerland Vlucht >Dublin Vlucht >Dublin Ferry (dag) Vlucht >Cork Zuid- en Noord-lerland IER16 16 Ferry (dag) IER15 15 Ferry (dag) AIE15 15 Vlucht >Cork IER14 14 Vlucht >Cork terugreis Zuid-lerland Ferry (nacht) va659,- Vtucht >A'dam va 229,- Vlucht>A'dam va 779,- Ferry va 799,- Ferry (nacht) va 1119,- Vlucht >A'dam va 1169,- Ferry(nacht) va 1149,- Vlucht Adam va 1209, Vertrek: 7 mei, 11 juni, 16 juli, 6 en 27 aug door Emile Calon Gary Robinson PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 128