White Lies op laatste dag Vestrock in Hulst 'Brandweer zegt dat we een goede kans maken' SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Pannekoek kandidaat-wethouder 0-DE ZUIDSCHOR 10% - 60% KORTING Huybregt de Hasestraat 31 Middelburg Rl." TaI f - OUTLETWEKEN www.zuidschor.nl Winterfair bij de Helcherseeschool In de Helcherseeschool in Scharendijke wordt zaterdag een winterfair gehouden. Leerlingen van de school or ganiseren al jaren een win terfair. Er is een rommel markt, een loterij en er zijn spelletjes. Bezoekers van de winterfair zijn welkom tus sen 11.00 en 16.00 uur. Brandweer blust voertuigbrandje De brandweer van Ooster- land heeft gisteravond een brandje in een voertuig ge blust. Rond 21.00 uur kwam de melding van een voer- tuigbrand in de Korenbloem straat. Het ging om een klei ne brand. Er was geen aan wijzing dat er opzet in het spel was en dan ook geen re den voor nader onderzoek door de politie. Gedichten van Gezelle gezongen In 't Kerkje van Ellesdiek wordt morgenmiddag een hommage aan de Vlaamse dichter Guido Gezelle ge bracht Er is muziek, er wor den anekdotes verteld en be kende gedichten zoals Het Schrijverken komen langs. Er zijn vier muzikanten. De middag begint om 14.30 uur, de toegang is acht euro. Hooibaal blokkeert rijbaan Postweg Voor automobilisten was het donderdagavond uitkij ken geblazen op de Postweg bij Yerseke. Een hooibaal, vermoedelijk eerder die avond van een wagen afge vallen, blokkeerde enige tijd één van de rijbanen. Nadat de politie rond 23.00 uur een melding kreeg van iemand die ervoor moest uitwijken, is het hooi opgeruimd. Dans voor mensen met Parkinson In het Parkinsoncafe Zee land wordt donderdag een nieuw ontwikkelde dans voor Parkinsonpatiënten ge demonstreerd, Dance for Health. De dans is ontwik keld door Mare Vlemmix, di recteur van een dansstudio die op 37-jarige leeftijd ont dekte dat hij Parkinson had. De demonstratie is in Grand-Café Buitenrust om 14.00 uur. Het trio brak in 2008 internatio naal door met nummers als Death, To Lose My Life en Fare well To The Fairground. Een half jaar geleden verscheen het jong ste album van de band: Big TV. Behalve White Lies behoren ook onder meer De Kraaien, Psycho 44 (beiden op zaterdag), Horses on Fire en Lili Grace (beiden zon dag) tot de nieuwe namen. Eerder al werd bekend dat onder meer Blaudzun, Daan, Di-rect, Peter Pan Speedrock, De Staat en Tay- mir gestrikt waren. Vestrock duurt voor het eerst twee dagen. Daarom zorgt de or ganisatie voor een camping vlak bij het festivalterrein. Het evene ment in Hulst wordt vrijdag 6 juni al ingeluid met Vestrock Ju nior, met onder anderen Ali B en Hans Klok. Er zijn nog kaarten te kopen voor het festival op de Hul- sterse Vesten. Meer informatie op de website van het festival: www.vestrock.nl. ZIERIKZEE - Vorig jaar eindigde de Pontes Pieter Zeeman in de lande lijke finale van de Technasium- wedstrijd op de derde plaats. „Die prestatie evenaren, is mooi," zegt Technasiumdocent Addie Berrevoets, die samen met collega Jaap Schootemeijer de twee teams begeleidt. „Verbeteren zou natuur lijk geweldig zijn. Ik vind het moeilijk in te schatten. Eerst eens kijken hoe we het in de regiofina le doen. Maar de brandweer zegt dat we een goede kans maken." Die regiofinale wordt dinsdag ge houden in de brandweerkazerne van Roosendaal. De twee Zierik- zeese teams krijgen daar elk vijf minuten om een jury van brand weer-, techniek-, en onderwijsex- perts te overtuigen. Aan de regiofinale doen nog tien andere scholen mee uit Zuid west-Nederland en West-Bra bant. Alleen de winnaar mag naar de landelijke finale, die op 11 en 12 april bij het Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid in Arnhem wordt gehouden. De bronzen plak van vorig jaar verdiende de Pontes Pieter Zee man met een condenstoren voor in de douche. Die zet condens weer om in douchewater. Thema van de Technasium Top Award 2013 was waterbesparing. Dit schooljaar - in november - be gonnen 54 leerlingen van de Pon tes Pieter Zeeman na te denken over de uitdaging 'tijd besparen bij woningbrand' De Schou- wen-Duivelandse brandweer gaf een demonstratie en had een ste vige vinger in de pap bij de wed strijden op school. Van de vijftien ideeën rond dit thema bleven er uiteindelijk twee over. Berre voets: „Alle ideeën waren eigen lijk wel goed, Maar het gaat er ook om hoe je het verkoopt. Als de brandweer je een 'no-go' geeft, is het moeilijk met iets beters terug te komen." Eén afgekeurd idee wil Berrevoets wel prijsgeven. „Er was een groep die een automati sche poederblusser wilde maken. Bij een vonkje of een sigaretje krijg je dan meteen een poeder douche. Iets te simpel gedacht, vond de brandweer." NIEUWERKERK - De Christenunie schuift Richard Pannekoek uit Bruinisse naar voren als kandi daat wethouder. Pannekoek staat niet op de kieslijst voor de raads verkiezingen. Pannekoek is in het dagelijks leven interimmanager. Of de Christenunie daadwerke lijk een wethouder zal leveren is nog volstrekt onduidelijk. Dat hangt af van de onderhandelin gen over een nieuw college van B en W. Die starten pas na de ver kiezingen van 19 maart. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 WïïdSaf7™ tÉÉ4JS^ v' y i - 7 DAGEN PER WEEK GEOPEND Ruime gezinswoning - Garage op eigen grond - Extra grote tuin - Kindvriendelijke buurt - Dicht bij winkelcentrum - Open haard Kijk voor meer info op: www.M2Makelaar$;nl Tot 1 maart op alle 15.000 producten: I (ook op de nieuwe collectie!) Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk Tel: 0113-582310 SCHARENDIJKE OOSTERLAND ELLEWOUTSDIJK YERSEKE MIDDELBURG HULST - De organisatie van festival Vestrock in Hulst heeft een paar grote namen aan de lijst optreden de bands weten toe te voegen. Meest opvallende is die van de Brit se band White Lies, die op dag twee van het festival, zondag 8 juni, de hoofdact vormt. De deelnemers aan de Technasium-regiofinale, met achteraan Jan op 't Hof in de groene trui en rechts naast hem Martijn Smits, foto's Ronald den Dekker IflTïTEl A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 127