Plompetorenweg dicht Gelders echtpaar zet De Zeelandbrug voort Fonteijne pleit voor andere locatie jachthaven 32 SCHOUWEN-DUIVELAND ONDERWIJS Negen leerlingen Zeeman staan in de Technasium T< m Pontes Pieter giofinale van Award 2014. Drankrijder gepakt na wilde achtervolging Stolpweg en Koudekerseweg. Ook de dijk bij de haven van Burgh- sluis wordt versterkt. Daar gaat de aannemer mee beginnen, zodat het werk af is voor de start van het hoogseizoen. Naar verwach ting is er hinder in dit gebied tus sen maart en 30 mei. Zowel res taurant 't Oliegeultje als de rond vaartboot Onrust blijven bereik baar. Tijdens het werk mag op het dijktraject Burghsluis niet gevist worden. Ook twee duikstekken (Plompe Toren en Dijkval) wor den gesloten voor de duikers. De duikstekken Burghsluis westelij ke havendam en Oostbout blijven wel open. BURGHSLUIS - De Plompetorenweg tussen Burghsluis en de Schelp- hoek is vanaf 1 maart tot en met 1 oktober afgesloten voor alle ver keer. Dat is nodig omdat de dijk langs dit stuk van de Oosterschel- de wordt versterkt. Er is op dit stuk onvoldoende ruimte om met de machines op de dijk zelf te wer ken, bovendien moeten de muralt- muurtjes worden gespaard. Daar om moet de weg als werkgebied worden ingericht. Voor fietsers, wandelaars en au to's gelden omleidingsroutes. De Plompetoren is bereikbaar via de Het echtpaar wil De Zeelandbrug in mei heropenen. Ze hebben een pachtcontract met het onroe- rend-goedbedrijf dat eigenaar is van het bekende restaurant aan de voet van de Zeelandbrug. Nikkels past de menukaart van de eetgelegenheid aan, zodat het „Persoonlijk vind ik dat de raad vanaf het begin niet akkoord had mogen gaan met de Duurzame Jachthaven van de Toekomst", zegt Fonteijne en daarmee wijkt hij af van het standpunt van LSD. „Het is gewoon een bungalow- meer een familierestaurant wordt. Afgelopen woensdag maakte de huidige exploitant van De Zee landbrug, Anja Scheermeijer uit Zierikzee, bekend dat zij op 28 fe bruari stopt. Anja en Piet Scheer meijer hebben het restaurant twintig jaar gehad. Sinds de ziek te van haar echtgenoot lukt het Anja nauwelijks zorg en werk te combineren. „Ik ben hier een dui zendpoot, dat hou ik niet meer vol," zei ze donderdag in de PZC. Scheermeijer en kok Johan van Schelven hebben inmiddels ander werk. Van de serveerster was het arbeidscontract afgelopen. park met aanlegplaatsen voor bo ten. Op zich helemaal niets mis mee, in feite is het een mooi plan, maar niet op die plek." De Jachtha ven van de Toekomst komt op de Brouwersdam, bij de Middelplaat- haven. Volgens Fonteijne zou dit plan veel beter achter Zonnemai- re gerealiseerd kunnen worden. „De Brouwersdam wordt overal geroemd. Het is een plaats die door duizenden wordt bezocht. Juist nu de buitenkant van de dam verdwijnt als sneeuw voor de zon, moet je meer doen voor de binnenkant." De manier waarop de besluitvor ming plaatsvindt, stoort Fonteij ne. „Stukje bij beetje verder, tot de raad er niet meer zonder kleer scheuren vanafkan", stelt hij. ZIERIKZEE - De gemiddelde tijd spanne om een brandend huis te verlaten bedraagt drie minuten. Voor iemand met een handicap is het risico slachtoffer te worden aanzienlijk groter. De opdracht van de brandweer aan Techna- siumleerlingen van havo en vwo in Nederland luidt dan ook: be denk een systeem dat tijdwinst oplevert na het uitbreken van een woningbrand. Havo-leerling Jan op 't Hof (14 jaar, Sirjansland): „Zelfben ik be gonnen met het idee van een spre kende rookmelder, die je vertelt waar de brand is. In de groep zijn we daar op doorgegaan. Met z'n allen hebben we toen iets be dacht voor doven. Een dove kan de rookmelder immers niet ho ren." „Wat we hebben bedacht, is een bord aan de muur van de slaapka mer. Op dat bord staat een platte grond van het huis met een lamp je in elke ruimte. Elke rookmelder staat in verbinding met een lamp je-" „Zo kan je zien waar in het huis de brand is. Als je dan moet vluch ten, loop je in elk geval niet naar de brand toe. We hebben nu draadverbindingen bedacht, maar het kan misschien ook wél draad loos." Hij waarschuwt dat de huidige be zoekers van de dam straks wegblij ven. En al die honderden toeris ten zijn volgens hem belangrijk voor Scharendijke en de West hoek, omdat daar de boodschap pen worden gedaan en de cam pings worden opgezocht. „De fi nanciële uitstraling wordt nog niet door iedereen begrepen. Vaak is het zo dat men bij toeval de dam ontdekt en er het komen de jaar de vakantie doorbrengt." Volgens Fonteijne moet de werk gelegenheid die de Jachthaven zal brengen niet worden overdreven. „Een farce natuurlijk. Een eindje verderop, op Port Zélande, wer ken nauwelijks mensen van Schouwen." De Jachthaven van de Toekomst is niet het enige waar Vwo-leerling Martijn Smits (13 jaar, Bruinisse): „Op televisie zag ik een Nuon-reclame. Een gezin heeft een tablet aan de muur han gen waarop ze het stroomver bruik kunnen aflezen. Ik dacht dat je op die tablet misschien ook vluchtroutes bij brand kan laten zien. De groep waar ik in zit, zei dat je er nog veel op kunt zetten. Wat we nu hebben, is een tablet waarop je behalve de vluchtroute ook kunt zien waar de brand pre cies is. De tablet waarschuwt de Fonteijne de raadsleden op wil wijzen. Hij pleitte er in het verle den als voor en doet dat nu weer: gratis parkeren bij de stranden. Hij heeft ook dekking gevonden: stoppen met de Schouwen-Duive- landpas. „Een dood paard waar al tien jaar aan getrokken wordt en dat nu begint te stinken", aldus Fonteijne. Volgens hem is er on voldoende draagvlak voor. Hij denkt dat het geld beter in andere zaken gestopt kan worden, zoals het gratis parkeren. Ter illustratie geeft hij een rekensom. „Een fami lie van vier personen betaalt wan neer men twee weken verblijft en tien maal naar het strand gaat on geveer 135 euro aan parkeergeld en toeristenbelasting. Toch wel heel veel geld voor veel mensen." brandweer waardoor je niet zelf hoeft te bellen. Vanaf de tablet kan ook een sprinklerinstallatie in werking worden gezet. Dan wordt in de brandende ruimte al vast begonnen met blussen. Er komt nog een app voor je smart- hone of tablet. Dan heb je alles iij elkaar op één apparaatje." De leerlingen hebben dinsdag in de brandweerkazerne van Roosen daal vijf minuten om hun idee te presenteren. De havo-groep houdt een spreek beurt, die met een maquette wordt geïllustreerd. De vwo-groep heeft een site. Mar tijn: „Maar die deed het bij de pre sentatie op school niet. Daarom hebben we er maar een power- pointpresentatie van gemaakt. De site is er nog wel. In de presenta tie staat een linkje." ZIERIKZEE - De politie heeft don derdagavond op hoge snelheid een dronken bestuurder gevolgd. De man is uiteindelijk aangehou den in Kerkwerve. Een getuige zag de automobilist rond half tien rijden op de Zeelandbrug en bel de de politie. Op de Weg bij de Val werd de man onderschept. De politie heeft een aantal keer een stopteken gegeven, maar dat had geen resultaat. De 48-jarige man uit Schouwen-Duiveland ging er vandoor; daarbij werden snelhe den van 140 kilometer bereikt. De achtervolging eindigde op het par keerterrein van het voetbalveld in Kerkwerve. I Plompetorenweg. foto Ronald Den Dekker Alternatief brandalarm voor doven door Melita Lanting door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Gerrit en Esseline Nik- kels uit het Gelderse Eefde zetten de exploitatie voort van restaurant De Zeelandbrug in Zierikzee. Zij hebben hun restaurant De Sluis in Eefde (gemeente Lochem) ver kocht. BURGH-HAAMSTEDE - Een raad aan de Raad, zo noemt kandidaat-raads lid Floor Fonteijne uit Burgh-Haam- stede zijn hartekreet over de Jacht haven van de Toekomst aan de le den van de gemeenteraad. „Op per soonlijke titel", zegt hij. „En ik hoop natuurlijk ook wel mijn frac tiegenoten van mijn opvatting te overtuigen." Fonteijne is kandi daat-raadslid voor Leefbaar Schou- wen-Duiveland en zat in het verle den in de raad namens de PvdA. door Ton van den Nouweland Addie Berrevoets begeleidt de finalisten van de Pontes Pieter Zeeman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 126