Verbrugge naar Wolfeit met moeite FC D°rdrec,ht finale beker verslikt zich in near laatste Vlei* FC Eindhoven 58 SPORT Anderlecht Endura Lady Force kan niet wachten op het begin van het seizoen; Arrow treurt over het verlies van Kristof Goddaert. TERNEUZEN/HEIKANT - Twee Zeeuwse wielerploegen presen teerden zich gisteravond onder to taal verschillende omstandighe den aan het publiek. In het Skido- me in Terneuzen was het vrolijk heid troef bij de vrouwenformatie van Endura Lady Force. Het team kan niet wachten tot het seizoen begint. In Heikant, amper 25 kilo meter verderop, heerste verslagen heid bij de mannen van het Ar row Cyclingteam. Dinsdag veron gelukte Kristof Goddaert, de 'peter' van de ploeg tijdens een training in het havengebied van Antwerpen. Speciaal voor Goddaert was de presentatie twee weken verlaat. De profwielrenner uit De Klinge kon veertien dagen geleden niet aanwezig zijn omdat hij verplich tingen had voor zijn ploeg IAM Cycling. Bij de presentatie zou hij een belangrijke rol spelen. - Goddaert had een band met het Arrow Cyclingteam omdat hij vaak met renners van de ploeg trainde. Vandaag en morgen zou hij meedoen met de trainingssta ge die de Zeeuws-Vlaamse forma tie gepland had. „De ploeg is er ka pot van", liet teammanager Betsie Schut deze week weten. „Kristof was heel geliefd bij onze renners. Vooral Jimmy de Bruyn was goed met hem bevriend. Hij kende i hem vanuit zijn jeugd." Ondanks het verdriet ging de pre sentatie door. „Omdat we denken dat Kristof het zo gewild zou heb ben", legde Schut uit. Het pro gramma werd natuurlijk wel aan gepast. Arrow Cyclingteam heeft dit jaar een flinke gedaantewisse ling ondergaan. De ploeg is uitge breid naar 25 renners (twaalf Zeeuwen, dertien Belgen), van wie er elf nieuw zijn. Acht van die 25 horen bij de beloftencatego- rie (jonger dan 23 jaar). „We wil len dit jaar voor het eerst plaats bieden aan jongere renners", ver telde Schut. „We willen de jeugd een kans bieden." De oudere garde, waartoe onder anderen Dennis Raadtgever uit Kapelle en Hans Dekkers uit IJzen- dijke behoren, moeten de jonge ren op sleeptouw nemen. Arrow rijdt op een Belgische licen tie, waardoor de ploeg bij onze zuiderburen aan belangrijke wed strijden kan meedoen. Maar ook in Nederland heeft Arrow een am bitieus programma. Zo staan er veel wedstrijden van de clubcom petitie in de agenda, waaronder de Omloop van de Braakman en de Wim Hendrikstrofee. De vrouwen van Endura Lady Force staan er een stuk beter voor dan vorig jaar. Toen begonnen veel rensters door het strenge win terweer met een trainingsachter stand aan het seizoen en werden ze er in de eerste wedstrijden alle maal af gereden. Nu is de vorm van de meesten een stuk beter, te meer omdat bijna alle rensters in warmere oorden hebben ge traind. „We zijn er in vergelijking met vo rig jaar op vooruit gegaan", zei ploegleider Gerrie Sijnesael ter wijl hij zijn team van dertien ren sters overzag. „Met Tamina Oliver uit Engeland en Kirstie James uit Nieuw-Zeeland hebben we er twee gedreven rensters bijgekre- gen. En hetzelfde geldt bijvoor beeld voor Simone Cornelisse uit Sint Laurens, Daniëlla Verstraten uit Roosendaal en Natasja Nieu- wenhuizen uit 's-Gravenzande. Ze leven helemaal voor hun sport. Sijnesael heeft een aantal Zeeuw se wedstrijden in zijn agenda met rood onderstreept. Hij hoopt dat zijn meiden zich in de Omloop van Borsele en de nieuwe BeNe Ladiestour (zaterdag 19 juli in het Belgische Sint-Laureins en op zon dag 20 juli in Philippine) laten zien. De eerste vuurproef is volgende week al. Dan rijdt Endura Lady Force tussen de wereldtop in de Omloop Het Nieuwsblad. Niet veel later wachten zware koersen als Le Samyn, De Drentse 8, De Hageland Tour en Gent-Wevel- gem. SLUISKIL - voor het eerst in het be staan gaat het team van Garage Verbrugge Hyundai naar de finale van de nationale beker. Deze wordt begin april in Zundert ge speeld. Donderdagavond speelden de Zeeuws-Vlamingen in de heen wedstrijd met 4-4 in wedstrijd- punten en 6-6 in sets gelijk tegen aMate Communications. Gistera vond werd de return in eigen huis met 6-2 gewonnen. Patrick Vasseur en Berry Dallinga zorg den op beide avonden voor over winningen. Bart Ceulemans zege vierde gisteravond eveneens. LOKEREN - John van den Brom heeft gisteren met Anderlecht weer een pijnlijke nederlaag moe ten incasseren. De landskam pioen uit Brussel ging met 2-1 on deruit bij Lokeren. Het was al de achtste nederlaag van dit seizoen. Wolfert, als achtste geplaatst bij het nationaal ranglijsttoernooi, had in de achtste finale niets te duchten van Sacha de Leeuw. Toen stond ze geen game af, maar tegen de als vierde geplaats te Townsend moest ze in de kwartfinale van een achterstand terugkomen. De eerste set ging met 4-6 naar de tennisster uit Elsloo, maar na twee uur spelen stelde de Sluiskilse via 6-3 en 6-4 toch een plaats bij de laatste vier veilig. Saillant is dat Wolfert in het dubbelspel een duo vormt met Townsend. Samen staan ze in die categorie al in de eindstrijd. In de halve finale van de enkel neemt Wolfert het op tegen Eri- ka Vogelsang, de nummer twee van de plaatsingslijst. Zij had in de kwartfinales een makkelijke prooi in Donnaroza Gouvernan te: 6-1 6-1. De andere halve finale gaat tussen Sabine van der Sar, die al tweemaal het toernooi in de TSI-hal won, en Elke Tiel. Bij de mannen verzekerde Mat thew Pierot zich van een plaats in de halve finale. De als eerst geplaatste Rotterdammer won met 6-3 6-4 van Benjamin Reek. Vandaag neemt hij het op tegen Douwe Disbergen, die als vierde geplaatst is in Goes. De nummer twee en drie, Yannick Zenden en Wouter Adriaansen, strijden in de andere wedstrijd om een plaats in de finale van morgen middag. Dan vormen de banen in de Goe- se indoorhal ook het toneel van de finales in de overige categorie ën, in zowel de dubbel- als enkel schema's. EINDHOVEN - FC Eindhoven heeft gisteravond in de Jupiler League koploper FC Dordrecht afgetroefd en daarmee de spanning bovenin opgeschroefd. De thuisclub zege vierde met 3-2 en doet met 47 punten weer volop mee om de prijzen. Chiro N'Toko was de held met twee treffers, de beslissende viel vier minuten voor tijd. De Belgische aanvaller Nayib Lagouireh opende de score al na zeven minuten. Vlak voor het rustsignaal maakte de Congolese Nederlander Jessy Mayele, net in gevallen voor Youri Loen, gelijk. Na de hervatting zette N'Toko, eveneens geboren in Kinshasa, Eindhoven opnieuw op voor sprong. Paul Gladon gaf trainer Harry van den Ham en diens as sistent Gérard de Nooijer de hoop dat Dordrecht goed weg zou ko men met een punt. De reactie kwam echter bijna direct van N'Toko. Excelsior deed eveneens goede za ken door in Limburg met 2-0 te winnen van VW-Venlo. END UK) tJfOUR SPORT ND tl KA SPORT KOlfK SPON* endura Vreugde en verdriet bij wielerteams door Koen de Vries De versterkte ploeg van Endura Lady Force prestenteert zich in Terneuzen. foto Mark Neelemans UITSLAGEN p BILJARTEN Driebanden groot. Nationale bekercompeti tie. Vijfde ronde. aMate Communications - Garage Verbrugge Hyundai 4-4, 6-6 in sets en 145-145 car. Toine Dekkers-Bart Ceule- mans 2-1 (15-4, 12-15, 15-12); Joop van Has- tenberg-Thérèse Klompenhouwer 2-1 (15-12, 12-15, 15-6); Aad Buijs-Berry Dallinga 7-15, 11-15, 15-9); Willie Minkels-Patrick Vasseur 2-1 (15-12, 5-15, 8-15). Driebanden groot. Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2-Stuc. Bedr. Kanters 2 1-7: Nico Peeters-Wim Kanters 25-30, 46; Wim Walra- ven-Jos Broeders 25-25, 71; Willem Smid- Marjo Hoeven 10-25, 35; Wytske van Huizen- Maikel van Wingerden 5-20, 36. Driebanden klein. ZVB Grand Prix Leen- houts Aann. Bedr. Poule F1. Frank de Rijk(32)-Jean Paul de Kraker (50) 19-50, 38; Frank de Rijk-Jean Paul de Kraker 50-17, 37. Poule F2. Mustafa Babacanoglu (22)-Joke Breur (35) 10-35, 31; Firmin Velghe (20)-Mus- tafa Babacanoglu (22) 15-22, 46; joke Breur (35)-Firmin Velghe (20) 35-19, 52. De Kraker en Breur naar derde ronde. k- TENNIS Rio de Janeiro. Mannen. Tweede ronde: Na- dal (Spa/1 )-Montanes (Spa) 6-1 6-2, Sousa (Por)-Ramos (Spa) 7-6 (6) 2-6 6-3. p VOLLEYBAL Bedrijfscompetitie Hulst. Vrouwen. Eerste klasse: Notaris Stolker-Nij- ver Kunststof kozijnen 3-0, Zaman Sport-Van Waterschoot Landmeetkunde 0-3. Stand: 1. Notaris Stolker 15-31; 2. Van Waterschoot Landmeetkunde 15-27; 3. Mulan 15-25; 4. Za man Sport 16-24; 5. Nijver Kunststof kozijnen 15-7. Tweede klasse: Saman Financiële Dien- sten-Multiklus 0-3 (regl.), WEA-DiDi 1-2, SC De Deurzetters-Henny Sr Co 2-1. Stand: 1. Di- di 19-40; 2. Henny Sr Co 19-39; 3. Saman Fi nanciële Diensten 19-27; 4. WEA 19-24; 4. Sc De Deurzetters 19-21; 6. Multiklus 19-20. door Bob Maes MIDDELBURG - Mandy Wolfert uit Sluiskil is gisteren doorgedrongen tot de halve finale van het Caps- Nobel-toernooi in Goes. De Zeeuws- Vlaamse tennisster moest er hard aan trekken, maar boekte in drie sets een overwinning op Dayna Townsend. Ze haalde het in 4-6 6-3 6-4. A& '-I fNBVIUl SRORï i CMDWft SP»RT SPORT SPORT I SPURT i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 122