I van een puber een man geworden ADO overtuigt onder Fraser SPORT 57 antwoord op", vertelde Davy Klaassen, die toegaf niet eerder zo'n brutale tegenstander te heb ben getroffen. De suggestie dat Dick Advocaat mogelijk voor eenzelfde tactiek als die van Salzburg kiest, zorgde voor een kribbige sfeer. „Ik hoop het", reageerde Jasper Cillessen fel. „Ik betwijfel namelijk of AZ zo'n strijdwijze conditioneel kan opbrengen." Blind, nog steeds geïr riteerd, lachte cynisch. „Laat ze dat maar doen. Ik heb er vertrou wen in dat we met ons voetbal on der zulke druk kunnen uitkomen. Sterker, dat weet ik zeker." Wie Ajax met een neutrale blik bekijkt, zou deze stelling in twij fel kunnen trekken. Zonder Thula- ni Serero, Lasse Schone en Nicolai Boilesen - ook tegen AZ afwezig door blessures - raakt de ploeg uit evenwicht. Zeker nu aanvoerder Siem de Jong nog altijd op zoek is naar vorm en vertrouwen. De Boer zag het logischerwijs anders. „We staan niet voor niets boven aan." Zondag moet blijken of deze woorden het gemoed van d,e spe lers positief hebben beïnvloed. Ajax dacht het gat met de Europe se subtop gedicht te hebben. Tot dat Salzburg op bezoek kwam en iedereen van schrik wit wegge trokken de kleedkamer opzocht. Die knauw maakt AZ, dat wel ver trouwen tankte, tot lichte favoriet. DEN HAAG - ADO Den Haag heeft ook in de derde wedstrijd onder trainer Henk Fraser een uitste kend resultaat behaald. Na het ge lijkspel bij Vitesse (o-o) en de ze ge bij Roda JC (o-i) werd het eer ste duel voor eigen publiek sinds diens aantreden gewonnen. Go Ahead Eagles was gisteren het slachtoffer: 3-2. Onder Fraser, die in ieder geval tot het einde van het jaar de ont slagen Maurice Steijn vervangt, lijkt ADO helemaal opgeleefd. Ook tegen Go Ahead speelde de ploeg vol strijd. Dat leverde zelfs de beste start van het seizoen op, want al binnen dertien minuten stond de ploeg met 2-0 (Mike van Duinen en Danny Bakker) voor. Amper tien minuten later maakte Go Ahead de aansluitingstreffer. Het was een eigen doelpunt van Gianni Zuiverloon. Go Ahead kreeg vervolgens zelfs kansen op de gelijkmaker, maar het was het ADO dat vlak na rust door Roland Alberg op 3-1 kwam. Marnix Kolder zette daarna nog wel de 3-2 op het bord. Kyle Ebicilio en Karim Rekik. Het grote Ar senal meldde zich. De speler was nog maar zestien, maar besloot de stap over de grens te wagen. Na drie jaar in de jeugd van de Lon- dense club te hebben gespeeld, be sloot hij terug te gaan naar Neder land. Ebecilio wilde in een eerste elftal spelen en niet meer bij de beloften. Zijn vader, moeder en broertje reisden met de jonge voetballer mee naar Londen. Om hem te on dersteunen en er voor hem te zijn als hij thuiskwam. „We zijn het avontuur samen aangegaan", zegt vader Steve. „We hebben hem ge vraagd: wil je dit echt? Na lang na denken, zei hij 'ja, ik wil hier voor gaan'. Dan gaan wij mee, zeiden we, we doen het samen. Ik werkte bij het ministerie van justitie en heb mijn baan opgezegd, mijn vrouw ook. Maar het was het waard, wij hebben een nieuw land ontdekt en vrienden ge maakt. De wereld is groter dan Nederland. Kyle zag dat wij ons wegcijferden, maar dankte ons daar elke dag voor. Veel mensen vragen ons: 'Was het niet te vroeg om naar Engeland te gaan?' Als we achterom kijken, kunnen we oprecht zeggen dat het de juiste keus was. Al is het niet voor ieder een weggelegd, je moet er een type voor zijn. Kyle is in Londen van een puber een man gewor den, we zagen hem groeien. Hij is iemand geworden die zelfbewust is. Hij heeft met topspelers ge speeld, is mentaal sterk gewor den", aldus de vader, die nu zelf spelersbegeleider is bij zijn eigen bureau P4P Sportsmanagement. Op 11 augustus 2013 speelde Ebeci lio voor het eerst op het hoogste niveau in De Kuip. Niet met Feye- noord, maar met FC Twente. Hij scoorde meteen in het stadion waar hij als klein jochie een patat je at op de tribune Steve Ebeci lio: „Maar ondanks die achter- Een jongen die alles geeft Rustig in zijn kop, met beide benen op de grond grond, is Kyle nu een Twentenaar, hij heeft niet voor niks voor FC Twente gekozen. Dit is zijn club, de klik is er. Hier debuteerde hij in de eredivisie." Zijn grootste kwaliteit? „Zijn fy sieke kracht,", denkt Leroy Fer. „Kyle heeft wel een beetje dezelf de bouw en power als ik. We wor den met elkaar vergeleken en dat begrijp ik ook wel." Vader Ebecilio ziet de gelijkenis ook: „Kyle is misschien wat tech nischer en Leroy meer een kracht mens. Hij is ook een echte team speler. En hij heeft nog een kwali teit: zijn doelgerichtheid. Hij kan aanvallers bedienen met één pass." Is er dan niets op hem aan te merken? „Natuurlijk. Ik ben zijn vader, ik zie alles. We hebben hem heel netjes opgevoed, hij praat met twee woorden, heeft respect voor de medemens en is heel verantwoordelijk. Maar als ik dan iets moet noemen: hij is wel echt een moederskindje... Ha ha." Van den Broek onderuit met Oranje Voetbalster Lisan van den Broek uit Kloosterzande heeft gistermiddag met het Nederlands elftal onder zes tien jaar de eerste wedstrijd van het 'Uefa WU16 Develop ment Tournament' verloren. Oostenrijk was in Portugal met 2-1 te sterk. De Zeeuws- Vlaamse stond in de basis, maar werd na één helft ge wisseld. Oranje speelt ook nog tegen Schotland en Noorwegen. Bert den Hamer naar KW Zelzate Bert den Hamer verlaat Kloe- tinge aan het eind van dit voetbalseizoen. De midden velder heeft in KW Zelzate een nieuwe club gevonden. De Belgische formatie komt uit in de eerste klasse pro vinciaal. Bij Zelzate speelt ook Niek van Sprundel. De Zeeuws-Vlaming is momen teel topscorer. Bert den Hamer verruilde aan het begin van dit sei zoen Terneuzen voor hoofd- klassser Kloetinge. Van der Meet verliest kwartfinale Angelique van der Meet is vrijdag eervol uitgeschakeld tijdens de kwartfinale van de challenger van Notting ham. De uit 's-Heer Abtsker- ke afkomstige tennisster gaf de Kroatische Ana Vrljic goed partij. De eerste set ein digde in een tiebreak, die met 9-7 verloren ging. In de tweede set werd het 6-3. Vrljic is de nummer 223 van de wereld en staat 104 plek ken hoger dan de 23-jarige Bevelandse. Hoogerland niet in Trofeo Laigueglia Johnny Hoogerland gaat van daag niet van start in de Tro feo Laigueglia, een Italiaanse klassieker over 181 kilome ter aan de Ligurische kust Zijn ploeg Androni Giocatto- li geeft de Zeeuwse wielren ner rust na zijn zwakke op treden vorige week in de Ronde van de Middellandse Zee. Daarin kon hij in geen enkele etappe indruk maken en eindigde hij in de achter hoede van het klassement. Van der Lijke weer op grote achterstand De Middelburgse wielren ner Nick van der Lijke is gisteren tijdens de tweede etappe van de Ruta del Sol weer op grote achsterstand binnengekomen. De renner van Belkin zat op meer dan veertien minuten van win naar Alejandro Valverde, die ook de leiderstrui draagt. De Walchenaar staat nu 102e in het algemeen klassement op ruim 25 minuten van de Spaanse nummer één. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 EO Leroy Fer over Kyle Ebicilio VILA REAL KLOETINGE NOTTINGHAM MIDDELBURG CABRA Joël Veltman en Siem de Jong verwerken de teleurstelling na één van de drie doelpunten van Red Bull Salzburg, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121