Goes heeft nog altijd zicht op middenmoot Het aftellen is nu echt begonnen voor Hoek Ebecilio is bij Arsenal Prominenten bij Wielercafé 56 SPORT Ajax is na deceptie tegen Red Buil Salzburg (0-3) gebrand op een goed resultaat tegen AZ. Hiensch vraagt meer bravoure van zijn spelers WIELERCAFÉ Vandaag moet de ban maar eens worden gebroken. Volgens Hiensch is er een portie brutali teit voor nodig. „Inzet is er altijd bij ons, maar ik mis in de uitwed strijden wel eens de bravoure. Zo als we dat afgelopen zaterdag in de derby tegen Hoek hebben ge toond, moeten we dat ook laten zien bij RWH." Daarnaast zal Kloetinge ook al zijn tactische kwaliteiten moeten aanspreken. RWH staat met 27 punten uit zestien duels op de zes de plaats. „Ik vind het één van de best voetballende ploegen, in elk geval tot het zestienmetergebeid", stelt Hiensch. „RWH scoort al leen moeilijk. Het doelsaldo (zes tien doelpunten voor en slechts acht tegen) is opvallend. RWH speelt met veel mensen achter de bal en kan uitstekend positievoet bal op de mat leggen." Kloetinge mist tegen RWH Björn Quartel (geschorst), Mark Schuit (hij tobt andermaal met een hamstringblessure), Roy Mul der (knieblessure) en doelman Ja- co van der Schee (vakantie). De laatste wordt vervangen door Lo renzo van Trijp. Niels van de Lin de, die dit seizoen al vaker op doel heeft gestaan, staat onder de lat bij het tweede. Van der Linde was twee weken geleden teleurge steld dat hij in de bekerwedstrijd tegen ASWH niet op doel mocht bij het eerste. „Die kwestie is in middels uitgesproken", stelt Hiensch. Goes kwam vorige week in de uit wedstrijd tegen Dosko niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Dat kwam vooral omdat de afwerking te wensen over liet. „Dat was een te leurstelling", zegt De Nooijer, „maar ook nu verloren we weer niet. Na de winterstop hebben we nog maar één nederlaag geleden en dus zijn we gewoon aan een goede serie bezig. Als we tegen DHC met dezelfde passie strijden als tegen Dosko, hebben we moge lijkheden. We moeten drie pun ten halen." Bij Goes zijn Shannon Braafhart jr en Frits Paap na een schorsing van één duel terug bij de selectie. „Ik heb keuze genoeg", zegt De Nooijer. „Zo zeer zelfs dat ik vier, vijf spelers met het tweede elftal mee kan sturen." Bij DHC is Ricky van den Bergh de bekendste naam. Hij speelde betaald voetbal bij Sparta, RKC, Heracles en ADO Den Haag. Hoek moest vorige week in de der by tegen Kloetinge in blessuretijd genoegen nemen met een punt (2-2). Verhoene spoelde de kater snel weg. ,Je moet daar niet te lang bij stilstaan. Dit blijft een jonge groep, die door zo'n slotfase ervaring op doet voor de toe komst. In de kleedkamer werd na AMSTERDAM - Met de moed der wanhoop probeerden de spelers van Ajax zichzelf donderdag wat moed in te spreken. De onver wachte maar verdiende nederlaag tegen Red Bull Salzburg (0-3) in de Europa League gaf volgens hen geen juist beeld van de koploper van de eredivisie. Ze spraken van een incident, al kon iedereen slechts gissen naar de oorzaak van de afstraffing. Alle blikken richtten zich op trai ner Frank de Boer. Tijdens de na bespreking verwachtten ze ant woorden te krijgen. Van de trotse formatie die in november Barcelo na in de Arena versloeg, was wei nig meer over. Alsof een wals van Oostenrijkse makelij de lucht uit hun zielen had geperst. Zo'n aan geslagen indruk maakte de spelers na afloop. Niettemin keken ze uit naar de ontmoeting met AZ, dat eerder op de avond keurig won van Slovan Liberec (1-0). De ploeg uit Alkmaar moet be zien in wat voor staat Ajax zich morgen bevindt. Als de kampioen woede als krachtbron kan aanwen den om het geschonden blazoen op te poetsen, wacht AZ mogelijk een lastige middag. Bij Daley Blind zal dat zeker het geval zijn. De middenvelder kookte in en na de wedstrijd van woede. Gecon fronteerd met de blamage sloeg zijn stem bijna over. „Alles wat normaal goed gaat, lukte niet", zei hij, de woorden bijna uitspugend. „Ballen kwamen niet aan, waren te hoog of te zacht. We kwamen er gewoon niet uit. We kunnen al leen onszelf verwijten maken. Te gen AZ staan we er weer. Dit was gewoon een heel slechte wed strijd. We moeten de koppen bij elkaar steken en onszelf niet gek laten maken. Zoiets kan ons niet nogmaals overkomen." De Boer, de rust zelve, herhaalde deze zienswijze een dag later. „We zien het duel met Salzburg als een incident", gaf hij aan. „We moeten ons zeker niet in de put praten." Over de analyse zei de coach niets. Eigenlijk hoefde dat ook niet. Ajax beet zich stuk op een team, dat deels speelde vol gens de Amsterdamse huisfiloso- fie. Het zette continu druk, ontre gelde zo de opbouw en strafte el ke fout genadeloos af. Ajax, gewaarschuwd voor de speel wijze van Salzburg, vertrouwde op het positiespel om een goed re sultaat neer te zetten. Dat combi naties telkens in de kiem smoor den en in negentig minuten slechts een halve kans werd ge creëerd, deed de klap extra hard aankomen. „We hadden er geen afloop meteen gesproken over waar het mis was gegaan. Dan weet je dat de spelers ook vooruit willen." Tegen XerxesDZB staat vandaag een team met een ander gezicht op het veld, omdat Verhoene twee basisspelers mist. Guillaume Clinckemaillie heeft last van een hamstringblessure, Nick de Groote is na zijn vierde gele kaart geschorst. „Ik moet het er nog met Nick over hebben. Hij krijgt te veel kaarten voor praten. Aan de andere kant: hij is wel een win naar en gaat er altijd vol voor. Dan heb ik er in zekere zin wel vrede mee." Yves Nyemb is sneller dan ver wacht hersteld van zijn enkelbles sure en speelt vandaag met het tweede elftal. Doelman Jordi de Jonghe is weer beschikbaar na één wedstrijd schorsing. „Hij doet het supergoed", zegt Le- roy Fer, zijn voorganger bij FC Twente en nu speler van Norwich City. „Als je zo jong bent, is het heel moeilijk om jezelf onmisbaar te maken en dan ook nog bij een club waar de verwachtingen hoog zijn. Ik denk dat hij voor Twente een van de grootste aanwinsten van dit seizoen is en hoop dat ze nog lang van hem kunnen genie ten. Ik spreek Kyle af en toe via Whatsapp, dan laat ik hem weten dat hij het supergoed doet. Het is een jongen die zich kan concentre ren en alles geeft. Rustig in zijn kop, met beide benen op de grond." Volgens zijn vader Steve Ebecilio volgde de middenvelder vooral zijn gevoel toen hij voor Twente koos en is het precies gegaan zo als hij voorafhad gehoopt. „Hij heeft een gesprek gehad met Al fred Schreuder en die liet blijken hem echt te willen. Van voetbal vrienden hoorde hij dat Enschede een voetbalstad is, dat er een fami liegevoel heerst. Ook dat klopt. Los van het gevoel, wist hij na tuurlijk ook dat hij koos voor een club met ambitie." Ebecilio is een kind van Varken oord, kwam in de jeugd uit voor Feyenoord en hoort tot het groep je dat 'de beste lichting van de club' wordt genoemd. In de Ft speelde hij samen met jongens als Tonny Vilhena, Jean-Paul Boëtius dj 'Laat AZ maar spelen als Salzburg* door Jan Dagevos KLOETINCE - Diederik Hiensch kan zich niet herinneren dat hij na af loop van een wedstrijd bij RWH vaak blij de bus in is gestapt. De wedstrijden tegen de formatie uit Ridderkerk brachten Kloetinge in het verleden niet zo heel veel. „Het wordt tijd dat daar eens verande ring in komt", vindt de oefenmees- ter. TERNEUZEN In een stijf uitverkocht Porgy en Bess waren gisteravond Jan Janssen, Peter Winnen, Cees Bal en Freddy Maertens (vlnr) de hoofdgasten. Tijdens het Wielercafé in Terneuzen haalden zij uitgebreid herinneringen op aan hun eigen carrière. Bal liet het publiek weten dat hij goede hoop heeft op een Zeeuwse aankomst bij de Tour de France van 2015. foto Mark Neelemans door Geert Langendorff door Jan Dagevos GOES - Goes krijgt morgen een nieuwe kans om aansluiting te be werkstelligen met de middenmoot in de hoofdklasse A van het zon dagvoetbal. De Bevelandse forma tie treft in eigen huis DHC. „We hebben de ploegen boven ons nog steeds in het vizier", stelt trainer Gérard de Nooijer. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Hoek heeft nog pre cies tien wedstrijden om promotie naar de topklasse veilig te stellen. Voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg be gint vandaag dus het aftellen, met de thuiswedstrijd tegen Xerxes- DZB. „We wonnen de uitwedstrijd met 2-0, maar het is een geduchte tegenstander", weet trainer Kenny Verhoene. „Al is er daar nu wel wat onrust, omdat acht spelers hun ver trek al hebben aangekondigd." door Fardau Wagenaar en Leon ten Voorde ENSCHEDE - Hij sloeg dit seizoen nog geen wedstrijd over voor FC Twente. Middenvelder Kyle Ebeci lio (20), voormalig talent van Ar senal. Net als zes ploeggenoten speelde hij alle wedstrijden. En dat is opvallend voor zo'n jonge speler die opgroeide bij Feyenoord, drie. jaar als jeugdspeler in Engeland ac tief was en dit seizoen debuteerde in de eredivisie. öf&0wy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 120