niet alleen voor het schaatsen SPORT 55 Ik heb haar ontmoet bij het koffiezetapparaat' Douane laat Westkappelse klederdracht ongemoeid Zeeland had afgelopen week drie boerinnen in klederdracht op de Olympi sche Spelen in Sotsji. Erika Toutenhoofd, Jacqueline Cysouw en Petra de Witte kwamen aan het begin van de week veilig aan in de Russische win tersportplaats. Tot hun opluchting had de douane hun koffers ongemoeid gelaten. De drie Westkappelse vrouwen waren bang dat de Russische douane hun extravagante kleding niet zou toelaten, maar die vrees bleek ongegrond. Ze konden daardoor, samen met een Russische supporter, in Westkappelse klederdracht voor het olympische ijsstadion poseren. Op zondag 9 februari besloot Vladimir Poetin een bezoek te brengen aan het Holland House. De Russische president was een mi nuut of tien binnen en maakte van de gelegenheid gebruik om onder anderen schaatsster Ireen Wüst met haar gouden medaille op de drie kilometer te felicite ren. „Ineens kwamen er zwarte wa gens aan rijden en niemand mocht wat zeggen", vertelt Chris tian Vos. „We hadden wel een vermoeden dat het Poetin was. Eén van de beveiligers die we in middels al een beetje kenden, zei dat we onze camera beter even konden laten staan. Daardoor hadden we nog wat beelden van zijn bezoek." Zijn komst hield tegelijkertijd ook in dat alles rondom het Hol land House werd stilgelegd. Vos: „Dat zorgde even voor wat stress. Een uur voor de start van onze uitzending konden we ons nau welijks nog bewegen." Morgenavond worden de Olym pische Spelen in Sotsji afgesloten en kan de Terneuzenaar zich op maken voor de terugreis. Wat vinden ze er thuis eigenlijk van, dat hij vaak weken aan een stuk weg is? „Aan het begin van het jaar vraagt mijn vriendin altijd wel wat de plannen weer alle maal zijn. Maar ze maakt er nooit een probleem van, want ze weet wat er bij dit werk gevraagd wordt. Ze zit dicht bij het vuur, want ze werkt zelf ook bij de NOS, op de PR-afdeling. Ik heb haar op het werk ontmoet. Bij het koffiezetapparaat op de vijfde verdieping." Het bleek Lidia Skoblikova te zijn, een voormalig Russisch schaats ster." Wat de Terneuzenaar ook opviel, was het grote aantal Nederlan ders dat op kosten van de baas aanwezig was in Sotsji. „Veel oran je zag je niet. Neem het schaat sen. Daar zat een grote groep men sen in groene jassen. Zij bleken van KPN te zijn. Ik vond ze niet Vier Zeeuwen hebben een reis naar de Spelen in Sotsji achter de rug. Ze hebben met volle teugen genoten echt als supporters overkomen. Als je voor Nederland bent, trek je toch iets oranjes aan?" Hoewel de vier Zeeuwen niet per se voor het schaatsen in Sotsji aan wezig waren, zijn ze toch opge gaan in het Nederlandse feestge druis. „Dat was toch wel een hoogtepunt. Een sport waarmee je als Nederlander een band hebt, beleef je toch anders. We zijn in het Holland House aanwezig geweest bij de huldigingen van Ireen Wüst, Stefan Groothuis en de gebroeders Mulder. Dat was schitterend! Ook zijn we door het Amerikaanse NBC geïnterviewd over het Nederlandse schaatssuc- ces en hebben we in Amerika in de krant ontstaan. Het is bijzon der om te zien wat de prestaties van onze sporters teweeg brengt." Voorafgaand aan de Spelen was er nogal wat bezorgdheid over de veiligheid in Sotsji. Maar eenmaal daar voelde de vriendengroep uit Terneuzen zich veilig. „Alles was goed geregeld. Misschien zelfs een beetje te goed. De bus waar mee we de bergen in gingen, stond bijvoorbeeld op een afgeslo ten parkeerplaats. Nadat iedereen was ingestapt, werd de deur ver grendeld, om er daarna zeker van te zijn dat niemand de bus meer in of uit kon gaan. Dat vond ik wel opvallend", aldus Schoonak- ker. ZATERDAG 22 FEBRUARI 2014 ZEEUWS TRIO straalt af op alles en iedereen' I Christian Vos (midden) wordt in de NOS-studio in Sotsji geflankeerd door presentator Henry Schut (links) en Erben Wennemars. foto Oscar Fortuin Jan Piet Schoonakker gaat in Sotsji op de foto met schaatskampioene Ireen Wüst. lm 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 119