Martha en Mathilde en onsportieve wielrensters „ua Klompjesfabriek in Nieuw Namen gaat tegen de vlakte Bal voor 55-plussers is inleiding van carnaval Altijd bereid te helpen 26 ZEEUWS-VLAANDEREN 11 piste Skidöme Nieuw deel N61 bij IJzendijke vandaag open Wat de mix van jong en oud ople vert, laat de toneelclub in vier voorstellingen in de Halle zien. Martha en Mathilde gaat over twee zussen die een oubollig ho telletje op 'hun afgelegen boerde rij in het Limburgse runnen. Ze hebben praktisch geen gasten. Maar één keer per jaar is het top drukte. Dan strijken aan de voora vond van de Amstel Goldrace voor wielertoeristen diverse deel nemers neer. Dit jaar is nichtje Margot met een wielerploegje van de partij. Door allerlei om standigheden komt ze amper aan fiètsen toe. Ze worden geconfronteerd met een dopingarts en zijn assistente en met onsportief gedrag van en kele wielrensters. Maar niets is wat het lijkt in deze verrassende en eigentijdse komedie. De komedie wordt gespeeld door twaalf acteurs. Jeanine Scheele re- giseerde het stuk. De uitvoeringen in de Halle zijn zaterdag 8 en zondagmiddag 9 maart, vrijdag 14 en zaterdag 15 maart. De avondvoorstellingen be ginnen om 20.00 uur, de zondag matinee om 15.00 uur. Kaarten a 7,50 euro verkrijgbaar bij de Bru- na in Axel en via www.toneelt- spektakel.nl TERNEUZEN - Vita Event geeft de succesvolle samenwerking met Skidöme in Terneuzen een ver volg met een indoor springkussen festijn. Als dat initiatief net zo in de smaak valt als de tijdelijke schaats baan, bekijkt het bedrijf of zij zich voor een langere termijn bij de skipiste kan vestigen. Vita Event was tot begin deze maand met een tijdelijke schaats baan bij Skidöme aanwezig. Die bleek in trek, vooral bij kinderen. Dat succes smaakte volgens Pa trick Gabriëlse van Vita Event naar meer. Daarom wordt er voor volgende week vrijdag een tijdelij ke speelhal ingericht met tal van springkussens, survivalbanen en zelfs een heuse wipe out (een soort baan met bewegende obsta kels). Voetballiefhebbers kunnen hun hart ophalen met een panna- kooi, schotkrachtmeter, gatengoal en voetbalflipper. De blikvanger is de 'muscle superrun', waarbij over een parcours wordt geklom men, gekropen en gegleden. Het festijn is van 28 februari tot en met 9 maart. Toegang kost vier eu ro per kind. Ouders twee euro. Grote en kleine rondjes wandelen De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt morgen, in het ka der van 200 jaar Zeeuws-Vlaan deren, een wandeltocht rond Biervliet. Afstanden zijn 5,10, 15,20 en 30 kilometer. Starten kan vanaf 8.30 uur vanaf het dorpshuis in Biervliet. Leden betalen 1,10 euro, niet-leden 1,50 euro. Vestrock strikt Britse band White Lies De Britse band White Lies speelt zondag 8 juni op Vest rock in Hulst. Het trio brak in 2008 interna tionaal door met nummers zo als Death, To Lose My Life en Farewell To The Fairground. Een halfjaar geleden ver scheen het jongste album van de band: Big TV. Eik en Linde speelt 'De Europeaan Haydn' Barokensemble Eik en Linde treedt zondag op in het Podium van Zaamslag aan de Terneuzense- straat. In 'De Europeaan Haydn' neemt het kwartet de bezoeker mee naar het Wenen van eind achttiende eeuw, met werk van Haydn, Mozart, Vanhal en Von Dittershof. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang kost 18 euro. Vogels kopen en ruilen in Oudelandse Hoeve De Oudelandse Hoeve aan de Ed- vard Grieghof in Terneuzen staat morgen in het teken van een vo- gelbeurs. Die duurt van 9.30 uur tot 12.30 uur. Liefhebbers kunnen er vogels ko pen, verkopen en ruilen. Er is ook een opkoper aanwezig. Verder staat er een stand met vogelmate rialen en voer. Zanggroep Voix La in Hof te Zandekerk Vocaal ensemble Voix La geeft zondag een concert in de Flof te Zandekerk in Kloosterzande. De twaalfkoppige groep, onder leiding van Paul Foubert, brengt vooral lichte muziek, vaak a capella. Aanvang is om 15.00 uur, toe gang kost 12 euro, inclusief kof fie of thee. Politie bekeurt man met ploertendoder De politie heeft woensdag een 21-jarige Terneuzenaar aange houden die een ploertendoder bij zich had. De politie door zocht de auto van de man op de Peter van Anrooylaan, nadat ze een henneplucht hadden ge roken. De Terneuzenaar heeft een be keuring gekregen. De eigenaren, twee zussen en een broer, zaten met het voormalige fa briekspand in de maag. Een particu lier initiatief om er een bouwpro ject te realiseren slaagde niet, waar op de gemeente Hulst ermee aan de slag ging. Voor een 'luttele' 90.000 euro is het vrij grote ge bouw gekocht. Het moet dan ook worden afgebroken. Voor woning bouw is het niet geschikt en een nieuwe bedrijfsbestemming is on denkbaar. .Verpaupering lag op de loer. Henneptelers waren er al ac tief. Ze liepen oktober 2011 tegen de lamp. De sloop van het gebouw be gint 27 februari en duurt naar ver wachting tot 14 maart. De Veer- straat is in die tijd afgesloten tussen de Kapelleberg en de Tybaertstraat. Het perceel wordt gesplitst in drie woningbouwkavels. De grondprijs is door de gemeente Hulst bepaald op 160 euro per vierkante meter, ex clusief btw. Een brok geschiedenis verdwijnt uit Nieuw Namen. Juno ra zat er sinds 1961. Het pand is in de jaren dertig neergezet door ta pijtproducent Bruggeman, één van de vijf textielbedrijven die het dorp ooit rijk was. De middag staat in het teken van het Ulsters carnaval met het the ma: 'Tis te zegge!' In De Lieve wordt een aantal bekende gasten ontvangen. Beheerder Helène de Zeeuw is blij met het hoge be zoek. „Het is een grote eer deze oudgedienden gezamenlijk te mo gen ontvangen. Wie komen hou den we nog even onder de pet. De belangstellenden moeten dit met eigen ogen zien. Maar er is echt iets bijzonders die middag, een belevenis die niet elk jaar plaats vindt", aldus De Zeeuw. Termenieke VOLOB (Voor Onze Leut, Opnieuw Begost) zorgt voor de muziek. Er is ook een podium voor het Hulster carnavalsliedfes tival, waarop de winnaar van afge lopen editie Francis Kus De Zoentjes (Frans Verwiligen) op treedt. Ook Frans de Schepper ver zorgt een minibuut. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. Het carnavalsbal voor 55-plussers duurt van 15.00 tot 17.30 uur. HULST - Karei Kerckhaert uit Hulst is nooit te beroerd om te helpen. Of het nou om individue le hulp gaat bij het invullen van belastingpapieren of het afsluiten van verzekeringen; Karei geeft al sinds 1980 raad. Ook leidt hij sinds 1986 de door hem opgerichte ijsclub De Brug. Sinds 1998 ondersteunt hij hulp behoevenden, ouderen en alleen staanden met het doen van bood schappen en het bereiden van maaltijden. Dit zijn veelal oud-leerlingen van de Praktijk school in Hulst. Over die school schreef Kerckhaert een geschiede nisboek. Nu gaat Kerckhaert ook zelf de boeken in; al zijn verdien sten leverden hem de titel Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op. IJZENDIJKE - Het nieuwe gedeelte van de N61 bij IJzendijke gaat in de loop van vandaag open voor verkeer. Het gaat om het deel tus sen de bestaande rotonde Park zicht en de rotonde in aanleg, een paar honderd meter verderop. De nieuwe weg gaat langs het nieu we tankstation van Aers. Dat wordt binnenkort geopend, waar door het huidige tankstation ge sloopt kan worden. Dat staat in de weg voor verdere afwerking van de nieuwe rotonde. Fietsers kunnen nog steeds niet langs de N61 om het dorp heen. Die worden nog enige maanden door IJzendijke geleid. door Edy de Witte AXEL - Met de komedie Martha en Mathilde geeft de toneelvereniging 't Spektakel uit Axel jong talent een podium. „We zijn in de gelukki ge omstandigheid dat er dit jaar weer enkele nieuwe gezichten bij ons clubje aanklopten. Daar zijn we trots op", zegt bestuurslid Karin Scheele. Hilarische taferelen in het oubollige Limburgse hotelletje van de zussen Martha en Mathilde. foto Peter Nicolai BIERVLIET HULST ZAAMSLAG TERNEUZEN KLOOSTERZANDE TERNEUZEN door Harmen van der Werf nieuw NAMEN - Het is een karakte ristiek pand, de souvenirklompjes- fabriek van junora aan de Veer- straat in Nieuw Namen. Sinds het faillissement van Junora in 2009 heeft het gebouw echter zijn func tie verloren. Eind deze maand be gint de sloop. door Jeanette Vergouwen HULST - De officiële aftrap van het carnaval in de binnenstad van Hulst wordt gegeven op vrijdag 28 februari in De Lieve in Hulst. De vie ring van het bal voor 55-plussers krijgt een prinselijke uitstraling. I Karei Kerckhaert foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70