Gemeente: Wij zijn gebonden aan regelgeving OM eist verlenging tbs tegen dader doodslag V70 XC 70 Lijst Babijn: Geen kotter op dak ZEEUWS-VLAANDEREN 25 TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen laat bij monde van een woord voerster weten dat er overleg en verschillende correspondenties zijn geweest met de familie Holle- bek, toen het bestemmingsplan Drieschouwen-Vaartwijk-Strood- orpe opnieuw onder de loep werd genomen. De familie diende on der meer een zienswijze in, om dat de bestemming 'agrarisch' in haar ogen achterhaald was. Die visie werd door de gemeente gegrond verklaard. „Daarna zijn er verschillende voorstellen ge daan voor toevoegingen aan het bestemmingsplan, maar daar kon de familie niet mee instemmen. Op dit moment mag er een kwe kerij-bloemisterij worden voortge zet (of hervat) en het college van burgemeester en wethouders heeft de mogelijkheid om onder voorwaarden de bestemming van het perceel te wijzigen in 'bedrij venterrein I'. Wij snappen dat de ze situatie vervelend is, maar ook wij zijn gebonden aan de veilig heidsnormen die de rijksoverheid heeft bepaald", aldus een gemeen tewoordvoerder. In een laatste onderhoud met de gemeente is door de familie Holle- bek aangegeven dat ze in overleg zou gaan over een tegemoetko ming met de leidingbeheerders, dus de rijksoverheid, Shell en Dow. Eerste voorronde bieden zonder roem De Stichting Zeeuws-Vlaan- deren 2014 houdt morgen de eerste voorronde van het regionaal kampioenschap bieden zonder roem. Die vindt plaats in Het Meulen- gat in Sluiskil. Aanvang is om 14.00 uur, meedoen kost 3 euro. Er volgen nog twee voorronden. De beste helft gaat door naar de finale, op 12 april. De kotter 'Wilma', die al is aange schaft en in de Breskense haven ligt, moet straks de bovenkant vor men van een nieuw gebouw met een museum en vismijn. Een deel van het museum komt in de kot ter. Raadslid Francois Babijn is bang dat de onderhoudskosten te hoog worden en wil het plan uitvoeren zonder het schip. Hij wil daar naast dat de Sluise gemeenteraad nog geen definitief besluit neemt over het complete havenplan. Ba bijn vindt de financiële onderbou wing onduidelijk. De Sluise raad vergadert donder dag 27 februari over de kwestie. Het Openbaar Ministerie in Mid delburg heeft dat gisteren geëist. De mannen werden in juli 2005 conform de eis veroordeeld tot gevangenisstraffen van zeven, respectievelijk drie jaar cel plus elk tbs met dwangverpleging. D., die al sinds vorig jaar in een zogeheten verlofwoning in Axel woont ging zich in juli te buiten aan meer dan de toegestane twee biertjes en in een 'jolige bui', zoals hij het noemde, stal hij twee terrasstoelen. Voor de tbs-kliniek waarin hij daarvoor verbleef was dat reden om zijn verlof direct in te trekken en hem weer onder het reguliere re gime te plaatsen. Overigens behelst de eis van de officier van justitie dat D. tot juli in de kliniek verblijft en daarna weer naar Axel verhuist waar hij onder toezicht van de reclassering komt te staan. Uitspraak volgt over twee we ken. Dader doodslag moet van OM langer tbs met dwang verpleging krijgen na mis stap tijdens verlof. NORDIC+ 20% bijtelling vanaf pjijs 40.995,- Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115 697455 www.cappendijk.nl Maandelijkse bingo in de Triangel In wijkcentrum de Triangel in de binnenstad van Ter- neuzen wordt dinsdag 25 fe bruari de maandelijkse bin go-avond gehouden. Dat ge beurt in samenwerking met de Wijkraad Binnenstad. De molen wordt bediend door Leida Ulveling. Er zijn ver schillende ronden met prij zen. Aanvang: 20.00 uur. Stijl- en lijndansen in cultureel centrum Wie van stijl- en lijndansen houdt kan zaterdagavond te recht in De Halle in Axel. De muziek (cd's) wordt ver zorgd door Leendie een Foxtrot (Quickstep), Engelse- wals, Tango, Cha-cha-cha, Rumba, Swingingwals en niet te vergeten op tijd een lijndansje. De dansavond be gint om 20.30 uur. Feestelijke eredienst door Gregoriuskoor Het Sint Gregoriuskoor uit Sint Jansteen verzorgt al ze ventig jaar de zang tijdens erediensten in de katholieke kerk. Bij het jubileum wordt aanstaande zondag 23 februa ri stilgestaan tijdens een Gre goriaanse dienst. Deze dienst is voor iedereen te bezoeken en begint om 10.30 uur. SLUISKIL door Raymond de Frel BRESKENS - De plannen voor een kotter op het dak van de toekom stige Visserij Experience in Bres- kens moeten afgeblazen worden. De kosten zouden wel eens uit de hand kunnen lopen. Dat vindt Lijst Babijn. MIDDELBURG - De 38-jarige Terneu- zenaar R. D. die samen met zijn tien jaar jongere maat en plaatsgenoot S. B. op 8 december 2004 de toen 47-jarige Peter de Blok in diens wo ning in Reuzenhoek (Zaamslag) op een gruwelijke wijze om het leven bracht, moet nog zeker een jaar on der het regime van de tbs met dwangverpleging blijven. VRIJDAG 21 FEBRUARI 2014 TERNEUZEN AXEL SINT JANSTEEN oep en jan Moneoek wonen nog bij hun voormalige bedrijf, omdat ze het door regelgeving maar niet kwijtraken, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69