van het spoor cruisewinkel.nl Grote hoeveelheden boetes worden tegen het licht gehouden na arrest van gerechtshof Arnhem-Leeuwarden. ren groter zijn geworden en er ook meer tijd nodig is om de eu vels te verhelpen. ProRail wil daar niets over kwijt. „Er liggen in Nederland zo'n acht duizend wissels, waar heel veel treinen overheen rijden. Je kunt nagaan dat er altijd wel eentje niet lekker is", zegt Hansens colle ga Rolf Dollevoet. „Zodra ProRail ziet dat een wissel niet helemaal in orde is, kan ze twee dingen doen: meteen aan de slag gaan, met als gevolg dat alle treinver keer op dat hele baanvak plat ligt, of beslissen dat het onderhoud nog wel even kan wachten en het een keer in de nacht uitvoeren. Maar dan kun je een acute situa tie krijgen zoals die nu bij Den Haag en Rotterdam was ontstaan en moet er alsnog tijdens de spits worden ingegrepen." Wissels blijven echter de achilles hiel van het spoor. ProRail wil daarom door het hele land duizen den wissels verwijderen. Dat scheelt flink in de kosten, die nu nog honderden miljoenen per jaar bedragen. Een nieuwe wissel kost ongeveer een kwart miljoen euro. Wolfsen getuige De rechtbank in Utrecht wil oud-burgemeester Aleid Wolf sen als getuige horen over een gezin dat is weggepest uit de wijk Leiasche Rijn. De famiiie heeft de gemeente Utrecht voor de rechter gesleept voor een schadevergoeding. 150 tips in zaak-Borst Bij de politie zijn sinds vorige week maandag rond de 150 tips binnengekomen over de dood van oud-minister Els Borst. Dat heeft het rechercheteam gisteren laten weten. Het kan nog niet zeggen of er een veel belovende aanwijzing bij zit. Hulp bij stervenswens Oud-ombudsman Marten Oos- ting gaat een commissie leiden die kijkt naar hulp aan mensen met een stervenswens, maar niet onder de huidige euthana siewet vallen. Het kabinet zal waarschijnlijk vandaag instem men met zijn benoeming. Onderzoek asielkind De regering moet alternatie ven zoeken voor vreemdelin gendetentie en grensdetentie op Schiphol van minderjarige kinderen. Een motie van PvdA en D66 daarover is gistermid dag aangenomen. Het onder zoek moet in mei klaar zijn. Noorse Fjorden en IJsland Norwegian Star Barcelona naar Venetië Norwegian Spirit Vertrek: div. data van april t/m nov. Oostelijke Middellandse Zee Norwegian Jade LEEUWARDEN - Tienduizenden, zo niet honderdduizenden boetes voor onverzekerd rijden en het rij den zonder APK zijn mogelijk niet volgens de voorschriften op gelegd. Het Openbaar Ministerie (OM) bekijkt vandaag in overleg met de Dienst Wegverkeer (RDW) hoe de fout hersteld kan worden en of eerder opgelegde boetes ongeldig verklaard moeten worden. Dat gebeurt naar aanleiding van een uitspraak van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden. Dat oor deelde gisteren dat de boete die aan een automobilist was opge legd wegens het onverzekerd rij den vernietigd moet worden. Re den: op geen enkele wijze kon het Hof achterhalen door welke op sporingsambtenaar de sanctie was opgelegd en of die ambtenaar wel bevoegd was. De omissie lijkt het gevolg van een weeffout in het geautomati seerde controlesysteem van de RDW. De Dienst Wegverkeer voert zogeheten 'registercontro- les' met betrekking tot de keu- rings- en verzekeringsplicht van een voertuig automatisch uit. Dit gebeurt door databestanden met elkaar te vergelijken. Als van een kentekenhouder bijvoorbeeld geen verzekeringsgegevens be kend zijn en een automobilist ook niet binnen zes weken met een verzekeringsbewijs reageert, wordt dat dossier automatisch doorgeleid naar het Centraal Justi tieel Incassobureau (CJIB). Die in stantie int de boete uiteindelijk. Aan dit soort dossiers blijkt lange tijd en op grote schaal een algeme ne verbalisantencode - 'verbali sant 404040' - te zijn toegevoegd. En dat is waar het Hof over valt. Door die automatiseringscode Het is voor het eerst dat een rechterlijke instantie zo oordeelt kan niet worden herleid of en wel ke opsporingsambtenaar van de RDW precies de boete heeft opge legd. Juridisch gezien is de boete daardoor niet geldig. Een woordvoerder van de RDW mag niets over de kwestie zeggen en verwijst voor een reactie naar het OM. Woordvoerder Ernst Koelman van het Landelijk Parket Team Verkeer beaamt dat het ar rest gevolgen kan hebben voor eer der opgelegde boetes. „Het is voor het eerst dat een rechterlijke in stantie zo oordeelt, terwijl dit soort boetes in het verleden al vaak in juridische procedures voorbij is gekomen." Het OM beraadt zich nog op even tuele vervolgstappen. De werkwij ze van de RDW is als gevolg van de al langer lopende rechtszaak wel recent aangepast, erkent Koel man. Dat boetes die eerder via het oude systeem zijn opgelegd onge daan gemaakt moeten worden, be hoort 'theoretisch' tot de moge lijkheden, aldus het OM. Om hoeveel boetes het gaat is niet bekend, maar alleen al voor het onverzekerd rijden worden volgens Koelman jaarlijks 200.000 beschikkingen opgelegd. De zegs man benadrukt dat het echt om een administratieve fout gaat en de registercontrole zelf niet ter discussie staat. Er zijn volgens hem altijd bevoegde opsporings ambtenaren die toezicht houden op de stroom dossiers die naar het CJIB gaan. Boek op www.cruisewinkel.nl of bel 020 - 42 11 115 UTRECHT UTRECHT DEN HAAG DEN HAAG Kopenhagen, Bergen, Alesund, Leiwick, Tórsriavri, Reykjavik, Greenock, Dublin, Kopenhagen Vertrek: 22 september Inclusief vlucht 15 dagen |v.a. €1.382,- Barcelona, Toulon, Livorno, Rome, Napeis, iviykonos, isiariuui, izmir, Athene, Venetië Inclusief vlucht Kinderen reizen gratis op div. data! 13 dagen v a. €1.075,- Venetië, Dubrovnik, Athene, Izmir, Spiii, Veneüë, Corfu, Sariiorini, Mykonos, Katakolon, Venetië Vertrek: div. data van mei t/m oktober Inclusief vlucht 15 dagen va VRIJDAG 21 FEBRUARI 2014 BINNENLAND 5 Fout bij opleggen van boetes RDW door Niki van der Naald Ernst Koelman van het OM Alleen bij cruisewinkei: Boek voor 10 maart en ontvang nu 5% korting op uw complete cruisevakantie met Norwegian Cruise Line! Prijzen zijn vanaf, per persoon o.trv. 2 personen-per hut en oJj.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Inclusief alle belastingen en volpension

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5