Politie speurt bij verkeerscontrole naar inbrekers Goes staakt proef met gratis parkeren woonboulevard Marconi 66 Wat zit er op de wegen richting Zeeland op een regenachtige donderdagnacht? SCHOUWEN-DUIVELAND 27 BMW-dealer in Goes gedupeerd door inbraak Alle zeilen bij voor museum in weekenddiensten JL Directeur John Zwartepoorte ver moedt dat een goed georgani seerde bende achter de goed voor bereide bliksemactie zit. Hij vreest dat er weinig tegen valt te doen. „Maar dit is heel vervelend, ook voor medewerkers." De da ders zijn zeer waarschijnlijk van tevoren langsgeweest om zich voor te bereiden. De diefstal heeft onopgemerkt plaatsgevonden, want ook de stroomdraad van het hek is omzeild. Het sms-alertsys- teem is daardoor ook niet geacti veerd. Zwartepoorte wil nog be ter naar beveiliging kijken. „We waren al bezig met camera's, maar Of dat helpt? Daar zwaaien ze gewoon naar." De agent die haar uitlegt wat de bedoeling is, schijnt met zijn zak lamp op de achterbank en doet een rondje om de auto. Niets bij zonders. Mevrouw is bedankt voor haar geduld en mag doorrij den. Maar niet voordat ze een briefje in handen gedrukt heeft gekregen, waarin politiebaas Hans Vissers hoogstpersoonlijk duidelijk maakt dat de aanpak van inbraken, overvallen en straat roven topprioriteit heeft. In dat schrijven tevens een oproep aan de burger om te helpen bij de 'be strijding van criminaliteit door alert te zijn en altijd 112 te bellen bij onraad'. Ook krijgt ze een lijst je tips mee om inbraken te voor komen. Lacherig neemt ze de boodschap aan. „Ik zal het straks lezen", belooft de vrouw. Ze drukt haar sigarettenpeuk uit, sluit het portierraam en rijdt on der aanwijzingen van met lichtsta- ven zwaaiende dienders de fuik uit. Het 'onderbuikgevoel' is die avond belangrijk, vertelt teamchef Oosterscheldebekken Winfred Kuijpers. „Als we het niet hele maal vertrouwen, zetten we een auto apart om de bestuurder even goed door te lichten, riet over komt een viertal uit de Randstad. Ze zijn onderweg naar Port Zélan de voor een korte vakantie. De au to staat op naam van de zus van de bestuurder en dat valt even op, legt Kuijpers uit. De twee man nen en vrouwen reageren vrolijk maar luidruchtig. „Dat zouden ook zenuwen kunnen zijn.." Rap worden de antecedenten nagetrok ken. Niets aan de hand, zo lijkt het. Dus wordt hen bovenal een prettige vakantie gewenst. „Kijk een auto als deze", wijst Kuijpers op het volgende 'slachtoffer', „met een grijs kenteken, een jon ge gast achter het stuur met tas sen achterin. Dat zijn indicato ren." Maar ook hij heeft geen kwaad in de zin, blijkt al snel. Het controleteam wordt bijge staan vanuit Eindhoven. In de meldkamer worden de beelden van het cameranetwerk langs de weg bekeken en kentekens gecon troleerd. „Ook al vangen we van avond geen boeven. Zo'n contole is voor ons ook een stuk informa tievergaring. Wat zit er op de we gen richting Zeeland op een re genachtige donderdagnacht in fe bruari? Altijd goed om te weten!" Er is een gat van 220.000 euro in de begroting voor de inrichting van het museum geslagen, omdat het landelijke Mondriaan Fonds niet over de brug komt. Ook het VSB Fonds dreigde daarop af te haken. Het is de gemeente toch gelukt dit fonds binnenboord te houden met een truc. Eigen geld (130.000 euro) voor de inrichting van het buiten terrein van het museum is verscho ven naar de inrichting van het mu seum zelf Dat gaf het VSB Fonds voldoende zekerheid om in princi pe maximaal 100.000 euro toe te zeggen. Het Terneuzense college van B en W heeft niet alleen voor deze oplossing gekozen om de VSB- -bijdrage binnen te hengelen, maar ook om het museum op tijd af te krijgen. Het Industrieel Museum Zeeland moet dit jaar open. Ondanks het feit dat het college vorige week nog aangaf de proef tot 1 oktober dit jaar te willen voortzetten, komt het besluit niet uit de lucht vallen. Binnen de ge meenteraad bleek bar weinig draagvlak voor verlenging van de proef, die duurder blijkt dan ver wacht. Bovendien is er onduide lijkheid over het effect van de maatregel. Wethouder Loes Meeu- wisse (WD) zei daarom zich te zullen beraden, met deze uit komst tot gevolg. Ook andere parkeermaatregelen, die tegelijkertijd met de proef in de Marconistraat lopen, worden stopgezet. Het gaat dan om de maximale parkeerduur van twee uur op Koepoort en Dam en het derde en vierde uur gratis parke ren in de parkeergarage aan de Westwal. Binnenstadonderne mers waren niet gelukkig met die maximale parkeerduur en wat be treft de parkeergarage heeft de geste niet het gewenste effect, na melijk dat meer mensen ervoor kiezen om hun auto daar te stal len. Voor ondernemers en bezoekers is de situatie zo langzamerhand wel enigszins verwarrrend gewor den. Klanten hoeven echter niet bang te zijn vanaf 1 maart weer di rect te worden bekeurd in de Mar conistraat, zegt Meeuwisse. „We zullen de eerste twee weken eerst een keer waarschuwen. Dat bete kent dat iemand die geen kaartje heeft niet wordt bekeurd, maar de volgende keer wel. Want het ken teken is bekend." Ook zullen er borden worden geplaatst die klan ten op de nieuwe situatie attende ren. VRIJDAG 21 FEBRUARI 2014 GOES - Ondanks een zwaar bevei ligd hekwerk hebben onbekenden deze week hun slag geslagen bij de Goese BMW-dealer Zwartepoorte op bedrijventerrein De Poel. Talloze op het terrein geparkeerde auto's zijn 'gestript', dat wil zeggen van on derdelen en apparatuur ontdaan. I Het verkeer in beide richtingen van de Brouwersdam wordt in een fuik geleid voor controle, foto Ronald den Dekker Sas van Gent door Marcel Modde SCHARENDIJK - E „Is dit een oefe ning of zo?" De Schouwse automo biliste is onder de indruk van het politievertoon op de Brouwers- dam. Bij de stoplichten ter hoogte van Port Zélande is zij één van de vele bestuurders die gisteravond en nacht aan de kant werden ge zet. Geen alledaagse controle. Hoe wel bij twijfel ook moet worden ge blazen, dit keer is de politie vooral op zoek naar verdachte personen: inbrekers, overvallers en straatro vers. Politiechef Winfred Kuijpers SAS VAN GENT - De gemeente Ter- neuzen moet alle zeilen bijzetten om het Industrieel Museum Zee land in Sas van Gent financieel op de rails te houden. Zaterdag 22 en zondag 23 februari 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. uiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111-412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. door Luc Oggel GOES - De proef met gratis parke ren in de Marconistraat; de Goese woonboulevard, wordt per 1 maart beëindigd. Dat hebben burgemees ter en wethouders besloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57