Fors meer woningen verkocht in januari Klusbedrijven zien de markt aantrekken ÏÈW VtRKOCH 5 VmwÊ 2 WONEN wkWm O WË<mmm In januari zijn er fors meer wo ningen verkocht vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Het Kadaster registreerde 8905 ver kochte woningen. Dat is 42,3 pro cent meer dan de 6260 in januari 2013, maakte het Kadaster be kend. Vooral vrijstaande woningen ver wisselden (plus 75,7 procent) va ker van eigenaar. Bij hoekwonin gen is de stijging het minst groot (31 procent). De groei in de woningverkopen deed zich voor in alle provincies. Het Kadaster wijst erop dat de verkopen in ja nuari vorig jaar (waarmee wordt vergeleken) wel op een erg laag niveau lagen. In december 2012 registreerde het Kadaster relatief veel verkochte huizen, mede doordat veel huizenkopers toen nog konden profiteren van voor delige hypotheekregels. Daar door bleef de woningverkoop in het begin van 2013 achter. Het aantal gedwongen huizenverko pen daalde met 11,8 procent. De renovatiemarkt in Nederland ziet de markt aantrekken door een sterke groei van het aantal aanvragen en opdrachten. Dat blijkt uit onderzoek van USP Mar keting Consultancy onder 110 klusbedrijven. Hoewel de markt voor nieuwbouwwoningen nog even op zich laat wachten, lijkt de renovatiemarkt de weg omhoog gevonden te hebben. Eenderde van de klusbedrijven ziet licht aan het einde van de tunnel. Er is, constateren zij, de laatste maan den veel positief nieuws te mel den over het positieve effect van de btw-verlaging op renovatie- en onderhoudswerkzaamheden. Ook in het buitenland klinken po sitieve geluiden, aldus de klusbe drijven. Ondernemingen krijgen meer aanvragen binnen. De helft van de ondervraagde bedrijven geeft aan dat er ook meer klussen doorgaan. Het blijft in veel geval len nog bij wat kleinschaligere op drachten. Slechts een kwart zegt dat klussen groter zijn geworden. LU O- Sandra en Eddy Lambert uit Spui geven een eigen draai aan de befaamde spreuk uit de jaren tachtig van een kre dietverzekeringsmaatschappij. Het stel verkoopt hun ruime semi-bungalow in de buurtschap om tijd en geld over te houden voor hun droom: een zeilboot. Ze verkiezen de vrij heid, ontspanning en de wind in de haren in de boot, in plaats van het onderhoud en de wind in de tuin. - - Het is toch wel met een beetje pijn in het hart dat het echtpaar Lambert (beide echtelieden zijn 50) haar huis in de Sparksstraat in Spui een half jaar geleden in de verkoop deed. Sandra en Ed dy Lambert wonen er nu ruim 22 jaar met veel plezier. De semi-bungalow was dan ook op maat gemaakt. Ze hebben hem zelf ontworpen en hij is gebouwd door de vader van Eddy, die in de bouw zat. Maar het avon tuur lonkt. Een mooie zeilboot. En dus staat er een bord in de tuin. Spui was nou niet direct de gedroomde woon plaats van Sandra en Eddy - zij een Terneuzen- se, hij een Axelaar - toen ze in 1990 op zoek gin gen naar woonruimte. Eddy: „We zochten een nieuwbouwhuis in Terneuzen, maar het zat er elke keer net niet bij. Toen kwam er bouw grond vrij op Spui en zagen we al gauw de voor delen. We konden nu een huis bouwen dat vol ledig naar onze zin was en mijn vader, vlak voor zijn pensioen, kon het nog bouwen." De moderne vrijstaande semi-bungalow werd, sa men met nog twee woningen, gebouwd op het perceel waar voorheen het dorpsschooltje stond. „In het leven moet je keuzes maken en we heb ben er best lang over gedaan om echt de knoop door te hakken dat we zouden gaan verhuizen", zegt Sandra. „We zijn ondertussen toch wel ontzettend verknocht geraakt aan Spui. We wo nen hier echt heel graag. Ons perceel is deel van een mini-nieuwbouwwijkje, maar om ons heen zien we het prachtige oude Spui. De mo len Eben Haëzer (bouwjaar 1804) staat zowat in onze achtertuin! Wat ik het fijnste vind aan Spui is dat iedereen hier nog 'goeiedag' zegt te gen elkaar. Ze zijn hier heel behulpzaam, ze hielpen allemaal zoeken toen Boef, onze hond, zoek was, maar zónder overmatige sociale con trole." Eddy zeilt al dik twaalf jaar. Hij zou graag een mooie boot bezitten, van zo'n dertig voet. „En als je die dan hebt, dan wil je daar ten volle van genieten. Onderhoud aan een huis en de tuin kost gewoon tijd. En die tijd willen we graag aan leuke dingen besteden." Minder gaan wer ken, is geen optie. Sandra: „Dat doen we veel te graag!" Het stel smeedt al vele jaren plannen. Eddy: „We hebben al te lang tegen elkaar gezegd: Over tien jaar kopen we die boot. Als je dat maar blijft zeggen, komt het er natuurlijk nooit van. Daarom hebben we nu een belangrijke eer ste stap gezet; het huis in de verkoop." Wie voor de semi-bungalow staat, heeft geen zicht op hoe ruim de woning eigenlijk is. In 2004 werd de al aanzienlijke woonkamer nog uitgebreid tot de 65 vierkante meter nu. Door de tuinkamer ligt de prachtig aangelegde tuin als het ware om de uitbouw heen gevouwen. In datzelfde jaar werd ook de keuken vernieuwd en dat is ook wel de trots van Sandra en Eddy. Onder het brede natuurstenen blad zitten extra diepe kasten en daarboven hangt een designpa rel van een afzuigkap. De keuken heeft niet al leen een grote koelkast, maar ook een even gro te vriezer, direct aan de keuken grenzen de bij keuken en de inpandige garage, en dit maakt de looplijnen in het ruime huis kort. Boven, te be reiken via een knalrode trap, zijn drie grote slaapkamers en de badkamer die in 2012 nog is vernieuwd. Sandra en Eddy hebben hun prioriteiten ge steld. Éérst hun huis verkopen, dan een apparte ment zoeken in Terneuzen (liefst aan het wa ter) en daarna komt de boot er pas. Over belang stelling voor hun woning heeft het stel niet echt te klagen. Natuurlijk hopen ze op een snel le verkoop, maar nog even in Spui blijven wo nen, vinden ze absoluut geen straf. „We kiezen uiteindelijk voor het grote genieten en het is niet erg daar nog even op te moeten wachten." Anders kopen we toch gewoon een boot? door Sheila van Doorselaer Sandra en Eddy Lambert met hond Boef. foto Peter Nicolai rj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46