m EEN HUIS Te koop: Officieel duurt het nog een maand, maar het voorjaar lonkt. Dus ruimen we op met hippe spullen en wordt er in stijl gepoetst. Zo wordt de voor jaarsschoonmaak een vrolijk klusje. Hippe handschoen Oké, huishoudhandschoenen doen behoorlijk denken aan poets- grage dames als Mien Dobbel steen. Toch kunnen ze van pas ko men bij heftige klusjes in huis, zo als het schoonmaken van de kli- ko, het schrobben van de wc of ge woon de afwas. Kies voor een paar hippe exemplaren om stijlvol mee voor de dag te komen. Bij voorbeeld die van Glovables. De ze (huishoud)handschoen van dik en stevig rubber zien er dank zij hun vrolijke kleuren en ge plooide manchetten van zeil mo dieus uit. Ze zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren en motie ven. Prijs per paar: 14,95 euro. Geen rommel De naam zegt het al; Nomess. Het merk houdt niet van rom mel. Een georganiseerd huis bespaart heel wat ergernis en tijd, vinden ze bij dit Deense merk. Dat klinkt allemaal erg serieus, maar als je hun producten ziet, blijkt dat alleszins mee te vallen. De collectie bestaat vooral uit transparante bakken en boxjes, waarin spullen opgeruimd kunnen wor den. De droom van elke vrouw: een muur vol Clear Dra wers. Oftewel: doorzichtige dozen, waarin de schoenencol lectie tentoongesteld - uhhh, opgeruimd... - kan worden. Het merk levert ook bureauaccessoires en kleinmeubelen. Binnenkort verkrijgbaar bij De Bijenkorf. Een emmer is onmisbaar bij schoonmaakwerk. Het Belgische merk Xa- la - bekend van gieter Lungo, in de vorm van een theepot - heeft nu ook een hippe emmer. De Drop Bucket, met recht een designemmer te noemen, is basic en bruikbaar, maar ook designwaardig. Hij is bedacht door ontwerper Sylvain Willens. De elegante emmer is verkrijgbaar in blauw, geel en groen, met een knal rode handgreep. De structuur op de emmer suggereert kleine belletjes water en biedt extra grip, zelfs met natte handen. Emmer Drop is ge maakt van gerecycled kunststof. Prijs: 13,95 euro. Op de planken Het is wel zo hygiënisch om voor vlees, vis en groente aparte snij planken te gebruiken. Bovendien worden houten exemplaren tegen woordig vaak gebruikt om hapjes op te serveren. Maar waar laat je al die planken? Op de nieuwe Board Stopper van Royal VKB. Hierop blijven ze netjes in het ge lid staan op het aanrecht én lig gen ze voor het grijpen. De Board Stopper is gemaakt van kurk, een natuurlijk materiaal, dat eenvou dig kan worden gereinigd. Het noppenprofiel aan de onderkant zorgt voor het doorluchten, mocht het aanrecht vochtig zijn. Prijs: 14,95 euro. Natuurlijk hebben we alle maal een stofzuiger. Toch kan een ouderwetse be zem ook best handig zijn voor kleine veegklusjes. Mago, de bezem van het Italiaanse designmerk Ma- gis, is functioneel en mooi om te zien. Het ont werp van Stefano Giovan- noni heeft een gekleurde steel en een sterk contras terende borstel. Er zijn ze ven kleurencombinaties. Er is ook een handig op- hanghaakje leverbaar. Is de borstel versleten? Dan kan een nieuwe borstel op de steel worden gezet. Prijs: 44 euro. Onder meer te krijgen via: Emmertje water halen Blije bezem vrijdag 21 februari 2014 Wonen semi-bungalow in Spui PAGINA 2 EN 3 Het beroep: fotoprint-decorateur PAGINA 4 EN 5 door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR r www.gloveables.nl f www.designshops.eu reageren? wonen@depersdienst.nl www.xala.be www.royalvkb.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45