Nick Viergever zet AZ in een zetel SPORT 37 Van Gerwen houdt ongeslagen status Michael van Gerwen heeft zijn ongeslagen status in de Premier League Darts gister avond in Belfast behouden. De wereldkampioen won ook zijn derde partij, dit maal ten koste van Dave Chisnall. Met een 'check out" van 93 bracht 'MVG' de eindstand op 7-4. De Braban der haalde een gemiddelde van 103,6 punten per beurt Zijn Engelse opponent toon de met 101,01 aan dat hij ook niet slecht stond te gooien. Wereldkampioen breekt kuitbeen Wereldkampioen MotoGP Mare Marquez heeft zijn kuitbeen gebroken en is drie tot vier weken uitge schakeld. De 21-jarige Span jaard uit het fabrieksteam van Honda is naar alle waar schijnlijkheid op tijd her steld voor de eerste Grand Prix, op 23 maart in Qatar. Marquez liep de fractuur (een 'mooie' breuk) woens dag op tijdens een training op een gravelbaan. Transfer Neymar krijgt vervolg De transfer van Neymar blijft voor ophef zorgen bij FC Barcelona. Een Spaanse onderzoeksrechter heeft de Catalaanse voetbalclub offici eel in staat van beschuldi ging gesteld vanwege belas tingontduiking. Vorig maand stapte voorzitter Sandro Rosell op nadat grote commotie was ontstaan over het transferbedrag van 86 miljoen. Rosell hield al tijd vol dat Barcelona 57,1 miljoen euro had betaald. Van der Lijke geeft tien minuten toe Nick van der Lijke is in de eerste etappe van de Ruta del Sol in de achterhoede geëindigd. De 22-jarige Mid delburger die dit jaar debu teert voor de Belkin-forma- tie, finishte gisteren op bijna tien minuten van win naar Alejandro Valverde. Van der Lijkes ploeggenoot Bauke Mollema moest in de loodzware finale vier secon den toegeven op de Span jaard en werd tweede. Van der Meet haalt kwartfinale Tennisster Angelique van der Meet, afkomstig uit 's-Heer Abtskerke, is op haar 23e verjaardag doorgedron gen tot de laatste acht van de challenger van Notting ham. De Bevelandse, die 327e staat op de wereldrang lijst, was in de tweede ron de met 6-3 6-2 te sterk voor de Turkse Pemra Ozgen. Van der Meet speelde vanwe ge een schouderblessure het laatste halfjaar weinig. Nee, te veel euforie wilde trainer Dick Advocaat niet tonen tijdens de persconferentie na afloop van het duel in Liberec. „We moeten nog negentig minuten spelen", was zijn nuchtere antwoord op de vraag of de volgende ronde al was bereikt. Maar als geen ander wist de voormalig bondscoach dat zijn ploeg het karwei volgende week zonder veel problemen zal klaren. De weerstand van de thuisploeg - de nummer zes op de Tsjechische competitie - was te pover om nog bevreesd te zijn over de return. Mede door de tussentijdse ver koop van drie basisspelers heeft Slovan flink aan kwaliteit inge boet. Volgende week in Alkmaar rest Slovan niets anders dan op zoek te gaan naar een doelpunt, waardoor AZ ongetwijfeld meer ruimte krijgt. Verwacht mag wor den dat het een aantrekkelijker duel oplevert dan gisteravond. AZ was vooral naar Liberec geko men om niet te verliezen. Advo caat had geen zin om de tegen stander in de kaart te spelen door offensief te gaan voetballen. „Zij spelen thuis, zij moeten het spel maken. Ze hoopten dat wij agres sief op de aanval zouden spelen, maar we hebben bewust gekozen dat niet te doen. Zij spelen heel behoudend en hopen op die ene fout die een tegenstander maakt." Zelfs bij de keuze voor zijn aanval lers dacht de coach in eerste in stantie verdedigend. Zo moest vleugelspits Steven Berghuis zijn plek inleveren ten gunste van Jo- hann Berg Gudmundsson. „Berg huis kan aanvallend iets meer brengen, maar we dachten dat we met Gudmundsson iets meer con trole zouden hebben. Die keuze had niets te maken met het spel van Berghuis tegen Utrecht." De EUROPA LEAGUE tactische keuzes van beide trai ners zorgden ervoor dat de wed strijd een lage amusementswaar de kende. AZ tikte de bal vooral rustig rond, terwijl Slovan voor een voorhoede met slechts één aanvaller had gekozen. Het was voor Advocaat geen reden een van zijn centrale verdedigers con sequent door te laten schuiven naar het middenveld. Jeffrey Gou weleeuw en Jan Wuytens bleven op hun positie. De beloning voor het degelijke spel van AZ volgde in de voor laatste minuut. Nemanja Gudelj schoot een vrije trap het straf schopgebied in, waarbij Viktor Elm plotseling vrij opdook voor Pfemysi Kovar. De keeper probeer de de bal weg te werken, maar be diende daarbij Nick Viergever die weinig moeite had de enige goal te maken. Het was een van de wei nige mogelijkheden van het duel. verhalen dat hij op een betrek king bij Feyenoord aast, wat denkt hij daar van. „Alsof ik mijn verjaardag daarom hier ga vie ren... Wat een onzin. Ik ga niks vragen, dat heb ik nog nooit ge daan. Toen Feyenoord een paar jaar geleden met 10-0 verloor kreeg ik de vraag of ik iets voor de club wilde betekenen. Ja, zeg ik dan, natuurlijk, want dit is mijn club." Maar, zegt hij, het is nu helemaal niet aan de orde. Een rol zoals Hiddink bij PSV? „Nee joh", zegt hij. „Hou op." Buiten, op het veld en op de tribu ne, volgt even later nog een eerbe toon. Kinderen zwaaien met vlag gen, er wordt een enorm span doek van 'De Kromme' ontrold, aangestoken fakkels zorgen dat de lucht zich vult met rook. Op zul ke dagen is het altijd wachten op een mededeling en die komt er dan ook in de Küip. De vakken achter het doel, recht tegenover de vakken waar de fanatiek aan hang altijd zit, maken vanaf he den onderdeel uit van de Willem van Hanegem Tribune. De jarige clubicoon slikt nog maar eens en doet dat deze middag niet voor de laatste keer. De man die als speler met Feye noord onder meer de Europa Cup 1 en de Wereldbeker heeft gewon nen en als trainer van de club in 1993 kampioen is geworden, wordt in de Van Zandvlietzaal ver der gefêteerd. Van Hanegem, krijgt zijn nieuwe boek, op eigen verzoek, uit handen van Rinus Is raël. Als hij vervolgens een exem plaar wil overhandigen aan zijn vriend Jan de Knecht, schiet Van Hanegem vol. Er zijn tranen en een innige omhelzing met de die hard Feyenoorder. De Knecht is de stuwende kracht achter dit feest. De jarige verslikt zich even in zijn woorden en is zichtbaar op gelucht dat het officiële gedeelte voorbij is. Eindelijk kan hij al die vrienden en bekenden begroeten. „Dit is eigenlijk abnormaal", zegt hij weer. „Ik ben helemaal niet gek op verjaardagen. Maar als ik morgen wakker word, weet ik dat dit wel één van de mooiste is ge weest." VRIJDAG 21 FEBRUARI 2014 BELFAST MADRID BARCELONA JAEN NOTTINGHAM door Arnold Aarts LIBEREC - Door een laat doelpunt van aanvoerder Nick Viergever kreeg AZ meer dan waarvoor het op voorhand naar Slovan Liberec was gekomen. Met de 0-1 overwin ning staan de Alkmaarders met an derhalve been in de volgende ron de van de Europa League. 1/16 finales, eerste wedstrijd: Anz- ji Machatsjkala-Racing Genk 0-0, Juventus-Trabzonspor 2-0, Dinamo Kiev-Valencia CF 0-2, FK Tsjorno- morets Odesa-Olympique Lyon 0-0, Dnipro Dnipropetrovsk-Tot- tenham Hotspur 1-0, Esbjerg-Fio- rentina 1-3, Paok Saloniki-Benfica 0-1. Wim van Hanegem houdt er niet zo van om zijn verjaardag te vieren en om in het middelpunt van de belangstelling te staan, maar zijn drukbezochte ze ventigste verjaardag in de Kuip zal hij niet licht vergeten, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37