Voor 1,7 miljoen kan hij weer dertig jaar mee Middelburgers verder met fusie dan politici WALCHEREN 25 WEST-SOUBURG - De klus duurde drie maanden langer dan ver wacht en pakte ook duurder uit: de renovatie van de draaibrug bij Souburg kost 1,7 miljoen euro. Voor dat bedrag moet de brug - af gezien van het normale onder houd - weer dertig jaar meekun nen. Het bedrijf dat de restauratie uit voerde, Hollandia in Krimpen aan de IJssel, ontdekte bij het zand stralen dat de brug veel erger ver roest was dan gedacht. Hele delen van de brug zijn vervangen, en omdat het om een monumentale geklonken brug gaat, betekende dat veel handwerk, laat de eige naar, de provincie weten. De brug is breder geworden: aan de noordkant is een extra ballus- trade gemaakt voor voetgangers. Dat maakt de rest van de brug breed genoeg voor de groepen fiet sers die er overheen moeten. Bo vendien is er nu ruimte voor hulp diensten: een ambulance kan er incidenteel óók overheen. Nog een verbetering: de aandrijving van de brug is sneller geworden: in plaats van bijna twee minuten, doet hij er nu negentig seconden over om open of dicht te gaan. Dat verkort de totale wachttijd met een minuut. De slagbomen zijn ook aangepast. Aan de kant waar men de brug afgaat, gaan de bomen later dicht, zodat mensen niet meer worden opgesloten. Het meest opvallende is natuurlijk de kleur, een idee van architect Joost Nijsse. Hij koos voor brandweer- rood om aan te sluiten bij de ande re bruggen over het Kanaal door Walcheren. Om onderscheid te maken tussen het beweegbare deel - een brug uit 1907 die eerst in Sluiskil lag - en het vaste deel - een stuk van de orignele brug uit 1873 - hebben de delen verschil lende kleuren. Dat er nu West en Oost-Souburg op de brug staat, in gouden letters uit het Souburgse wapen, heeft te maken met de functie van een brug: het verbinden van mensen. Uit de enquête van Zeepeil, ge houden in samenwerking met de PZC en Scoop, blijkt dat drie kwart van de deelnemers uit de gemeente Veere niets moet heb ben van een fusie met Vlissingen en Middelburg. Tijdens het PZC-Scoopdebat afgelopen woens dagavond in Domburg was er dan ook slechts één politieke partij voor, namelijk D66. In Middelburg en Vlissingen staan veel meer inwoners open voor de vorming van één grote ge meente Walcheren. In Middel burg is 47,8 procent voor en 43,5 procent tegen; 8,7 procent heeft geen mening. In Vlissingen is 50,5 procent voor fusie met de buurge meenten, 46,5 procent is tegen en 3,0 procent van de deelnemers aan de enquête weet het niet. Binnen de Vlissingse en Middel burgse politiek is wel unanieme steun voor samenwerking tussen de Walcherse gemeenten, maar over een fusie zijn de meningen verdeeld. D66 is in de drie ge meenten de meest uitgesproken voorstander van samengaan. In Vlissingen willen ook PvdA, WD en Groenlinks toe naar één ge meente op Walcheren. Het Vlis singse CDA is niet op voorhand tegen, maar wil niet dat zo'n ge meentelijke herindeling van bo venaf wordt opgelegd. Pleitte de voormalige PvdA-voor- man in Middelburg Albert de Vries nog voor fusie, nu vinden de Middelburgse sociaal-democra ten dat samengaan 'op dit mo ment niet aan de orde is'. LPM en SP vinden dat het laatste woord aan de burger moet zijn. Over een fusie zou een referendum gehou den moeten worden. De andere partijen lopen niet warm voor fu sie. Bestuur moet volgens hen dicht bij de burgers blijven. Timo tweede op Informatica-strijd Timo Heijnemans van scho lengemeenschap Nehalen- nia in Middelburg is tweede geworden in de Beverwed strijd, een informatica-wed- strijd voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs. Aan de voorrondes deden ruim twaalfduizend scholieren mee. Vijftig van hen ston den in de landelijke finale. Kledingbank krijgt winkelmanden Kledingbank Zeeland in Mid delburg heeft grote winkel manden gekregen voor de opslag van kleding van het bedrijf Wildkamp in Goes. Dat is een technische groot handel. Door vernieuwing van het interieur van Wild kamp waren winkelmanden over. Het bedrijf schenkt ze aan de Kledingbank. Expositie Stroo in verpleegcentrum Kunstenares Helena Stroo exposeert vanaf februari tot en met april in zorg- en ver pleegcentrum Nieuw-San- denburgh in Veere. Zij laat zich bij het schilde ren inspireren door de na tuur en door de werken van onder andere Boudin en im pressionisten zoals Monet en Morisot. Grote beurs kleding en speelgoed De Kledingbank en de Speel- goedbank houden vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart een grote beurs in het oude ROC-gebouw aan de Raven- steijnweg in Middelburg. De openingstijden zijn op vrij dag van 9.30 tot 20.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur. Info: 06-53210147 of kbzeeland@zeeland Klucht op avondje Oranjevereniging De Oranjevereniging van Biggekerke houdt vanavond haar jaarlijkse Winteravond. De toneelvereniging van Serooskerke verleent haar medewerking. Zij voeren de klucht 'Een lekker stelletje' op. De Winteravond wordt gehouden in café luliana, Dorpsstraat 1 en begint om 20.00 uur, entree 2,50 euro. Club toont alles over vuurtorens Het comité regio Zuid van de Nederlandse Vuurtoren Vereniging houdt zaterdag 22 maart een verzamelaars dag in lunchrestaurant Tu mi's aan Zuidhaven in Ze venbergen. Er zijn ook Zeeuwen lid van deze club. De verzamelaarsdag duurt van 11.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. VRIJDAG 21 FEBRUARI 2014 breder en veel sneller door Theo Giele MIDDELBURG - Als het gaat om de vorming van één gemeente Walche ren lijken de politieke partijen in Veere en Vlissingen het sentiment onder de bevolking goed aan te voelen. In Middelburg is de politiek behoudender dan het publiek. MIDDELBURG MIDDELBURG VEERE MIDDELBURG BIGGEKERKE ZEVENBERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25