Opgefrist en voorzien van nieuwe dieselmotor AUTO 15 E-call vanaf 2015 in elke nieuwe auto Beschikbare ruimte maximaal benutten Bulldog fungeert als Mini-mascotte Mercedes eyewear van Rodenstock RIJTEST INFINITI Q50 GADGETS RIJ-IMPRESSIE OPEL MER1VA Lexus IS Bijna niemand kent het Japanse topmerk Infiniti. Daar moet verandering in komen met een com pacte sedan, die wordt voortbewogen door een Duitse dieselmotor. Een volledig nieuw merk op de Europese markt lanceren, is geen sinecure. Infiniti pioniert al een paar jaar, maar breekt nog weinig potten. De sa menstelling van het programma blijkt typisch Amerikaans en daar voor krijgt de Europese koper de handen niet bepaald op elkaar. De nieuwe Q50 is een met 4,79 meter lengte redelijk bescheiden bemeten, maar zware sedan. Met de nodige chroomaccenten zetten de ontwerpers diverse elementen aan. De aan de zijkanten inge deukte grille lijkt regelrecht uit de schappen van Lexus te komen. Verder beschikt het model over een vloeiend verlopende daklijn en een relatief korte achtersteven. Geen uitstraling die enorm op valt, maar die wel vragen opwekt over het merk. Infiniti is van Nissan. Die Japanse fabrikant heeft weer een samen werking met Mercedes. Dat ver klaart de aanwezigheid van de overbekende 2.1 liter viercilinder diesel, die 170 pk levert. De kracht van 400 Nm vertrekt via een ze- ventraps automaat naar de achter wielen. De auto presteert naar be horen, met een top van 230 km/u en een acceleratie naar 100 km/u in 8,5 seconden (verbruik tegen de 1 op 15). Op gebied van geluids demping weet Infiniti in de hoog ste gelederen te concurreren. Binnenin vallen de prachtige ma terialen op. In tweede instantie wordt de aandacht getrokken door twee boven elkaar geplaatste schermen. Daarop kan van alles en nog wat worden bediend. Zo veel zelfs, dat extra uitleg of het nadrukkelijk bestuderen van het instructieboekje nodig blijkt. In het systeem wordt een gebruiker aangemaakt, waaraan persoonlij ke instellingen worden gekop peld. Denk aan de stoelstand of de favoriete radiozender. Voorts kan menig systeem door scherm- aanraking worden gewijzigd. Zeer bijzonder is de mogelijkheid het sturen aan de elektronica over te geven. Een camera leest de stre pen op de weg en houdt de auto daar keurig tussen. Af en toe gaat de auto akelig dicht op een streep af, maar corrigeert dan toch nog net op tijd. De besturing is even wennen, omdat er geen mechani sche verbinding met de wielen be staat. Daardoor kunnen makkelijk verschillende afstellingen worden gekozen. Afhankelijk van de keu zes die de bestuurder maakt, is het comfort dik in orde. De prijzen beginnen bij 40.700 euro. Er wordt gewerkt aan een versie met 20 procent bij telling. INFINITI Q50 EN DE CONCURRENTEN door Willem de Volder Opel heeft de vormge ving van de Meriva aangescherpt met een nieuwe grille, chroomaccenten en een ver fijnd lichtplan. Opel geeft de Meriva een 1.6 dieselmotor van een nieuwe generatie. Die komt medio dit jaar beschik baar en vervangt de 1.3 CDTI. Die nieuwe diesel heeft een vermogen van 110 pk en stoot 99 g/km CO2 uit. Het verbruik bedraagt 3,8 l/ioo km. Nieuwe versnellingsbakken maken het schakelen nauwkeuriger. Niets te veel gezegd, zo blijkt uit een korte kennismaking met de 1.6 CDTI met 136 pk, aangezien de 110 pk-vérsie nog niet voor handen is. Behalve die motor zijn een 1.4 liter benzine en (vooralsnog) 1.3 en 1.7 liter die selmotor leverbaar. De roep om meer connectiviteit beant woordt Opel in de opgefriste Meriva met het Opel Intelli- Link-infotainmentsysteem, dat elke smartphone toegang biedt. Vanafprijs: 17.995 euro. VRIJDAG 21 FEBRUARI 2014 Onbekend, maar niet onbemind E-call, het systeem dat zelfstandig een alarmcentrale belt bij een on geluk, moet vanaf oktober 2015 in elke nieuwe auto ingebouwd zijn. Dat heeft de Europarlementscom missie Interne Markt beslist. Dat sommige fabrikanten de voorzie ning niet op tijd klaar hebben, deert de commissie niet Het red den van levens voert bij de invoe ring van E-call de boventoon. Een set dakboxtassen is handig bij ski- of zomervakantie om ruimte optimaal te benutten. De tassen zijn afgestemd op afmetingen van diverse merken en typen. De neus- tas anticipeert op de schuin aflo pende dakboxvorm. De standaard- tassen worden erachter geplaatst. Prijs set: 99 euro. Los: 26 euro. www.car-bags.com Infiniti Q50 Bagage 500 liter, ge wicht 1.669 kg. Diesel, 2.1 liter, 170 pk. Vanaf 40.700 euro, Sport AT 50.755. BMW 3-serie Bagage 480 liter, ge wicht 1.400 kg. Diesel, 2.0 liter, 163 pk. Vanaf 33.500 euro, 320d EDE AT 42.288. Bagage 450 liter, ge wicht 1.595 kg. Benzine hybride, 2.5 liter, 223 pk. Vanaf 37.645 euro, Luxury Line 49.365. Volvo S60 Bagage 380 liter, ge wicht 1.480 kg. Diesel, 2.4 liter, 215 pk. Vanaf 29.995 euro, D5 Mo mentum AT 49.195. De Infiniti Q50 ziet er veel minder Aziatisch uit dan andere modellen van het merk. Een diesel maakt deze auto verkoopbaar, foto Automedia door Tony Vos De hulpdienst bellen, foto BMW Mini koos een pluche bulldog als mascotte. De speelgoedhond staat in de showroom van de dealer en op de site van het merk in twee va rianten: 35 en 48 centimeter hoog. De prijzen van de Mini-bulldog zijn respectievelijk 25 en 39 euro. De afbeelding van de hond staat uiter aard op meerdere Mini-artikelen. Maatwerk skibox. foto car-bags De nieuwe Mercedes-brillencollec- tie voor voorjaar en zomer omvat twintig nieuwe modellen. De Style Eyewear Collection is ontworpen en ontwikkeld door brillengigant Rodenstock. De Mercedes-desig ners droegen bij aan het ontwerp. De brillen weerspiegelen de moder ne luxe van het Duitse merk. Vanaf het voorjaar is de nieuwe lijn bij ge specialiseerde opticiens te koop. Collectie brillen, foto Mercedes Nieuwe led-units verrijken achterkant van de Opel Meriva. foto WdeV www.mini.nl Mini-bulldog. foto WdeV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15