Ajax wil via Red Buil naar finale Europa League SPORT 35 Een internationale prijs pakken met Ajax zou een welkome aan vulling zijn op de successen van de laatste jaren. De coach ziet zijn wens niet zomaar in vervulling gaan. Gezien de mogelijke tegen standers onderweg naar de finale, moet de kampioen meerdere ma len boven zichzelf uitstijgen. De Boer, niet voor één gat te van gen, nuanceerde zijn ontboeze ming met een grijns. Schitteren in de Europa League is prachtig, zolang Ajax zich na het seizoen via de achterdeur weer toegang verschaft tot de Champions Lea gue. Maar, zo gaf de ex-international aan, in de kern meende hij wat zei. De koploper van de eredivisie wil buiten de landsgrenzen weer voor vol worden aangezien. Een prijs, zij het niet op het allerhoog ste niveau, helpt daarbij. „We weten dat we niets te zoeken hebben in de finale van de Cham pions League", vertelde de coach. „In de Europa League kunnen we wel ver komen. Al zitten er nog heel goede ploegen in het toer nooi. Te beginnen met Red Buil Salzburg." De Boer probeerde nie mand zand in de ogen te strooien. Scouts legden weinig bemoedi gende analyses van de club uit Oostenrijk op zijn bureau. De resultaten in de groepsfase van de Europa League gaven hem al een aardige indicatie van de kracht van Red Buil. De ploeg plaatste zich, zonder puntverlies, voor de knock-outfase. Een oefen zege op Bayern München (3-0) vo rige maand gaf echter de door slag. De Boer zag hoe de winnaar van de Champions League en het WK voor clubteams zich liet ver rassen door een elftal loopwon- ders. „Ik hecht daar waarde aan", gaf De Boer aan. „Ze zetten druk met zijn allen. Daarbij nemen ze veel risico, maar ze doen dat met zo veel overtuiging dat je van goe den huize moet komen om onder die druk uit te komen. Natuurlijk, zo'n duel met Bayern is geen idea le graadmeter. Maar je kan er wel een les uit trekken. Als je niet bent voorbereid op hun speelwij ze, dan ga je de bietenbrug op." Vorig seizoen strandde Ajax in de zestiende finale tegen Steaua Boe karest, dat vooral in Roemenië een ijzersterke indruk achterliet. Ajax neemt het vanavond in de Arena in de zestiende fi nale van de Europa League op tegen Red Bull Salzburg. „Ik sla Red Buil veel hoger aan", zei De Boer die zijn team met na me waarschuwde voor de vier meest offensieve spelers van de club. Gezamenlijk zijn ze goed voor 54 doelpunten in de Oosten rijkse competitie waarin Salzburg de titel niet meer kan ontgaan. Ajax moet volgens De Boer niette min als winnaar boven komen drijven. „Wij komen uit de Cham pions League en hebben daarin Barcelona verslagen. We gelden dus als favoriet, maar de jongens zijn gewaarschuwd", zei de trai ner die vanavond geen beroep kan doen op Nicolai Boilesen (hamstrings) en Thulani Serero (lies). Tegenover hun afwezigheid staat het mogelijke debuut van Ri- cardo Kishna. Het 19-jarige talent zit voor het eerst op de bank. Als het aan De Boer ligt, vormt Red Buil slechts het eerste obstakel op weg naar de finale in Turijn. „Wat zou dat een fantastische prestatie B)tlf 'ri" 'n - Nick van der Lijke 102e bij debuut Nick van der Lijke is bij zijn debuut als profwielrenner op de 102e plaats geëindigd in de Ruta del Sol. De Mid delburger die uitkomt voor Belkin moest in de proloog over 7,2 kilometer in de stra ten van het Spaanse Almeria 54 seconden toegeven op winnaar Alejandro Valverde. De Spanjaard was vorig jaar eindwinnaar van de Ruta del Sol. De etappekoers duurt tot en met zondag. Van der Meet door, Kerkhove sneuvelt Tijdens de challenger van Nottingham heeft tennisster Angelique van der Meet, af komstig uit 's-Heer Abtsker- ke, haar eerste duel met glans gewonnen. De num mer 327 van de wereld ver sloeg de Slowaakse Petra Uberalova met 6-3 6-1. Les ley Kerkhove ging in de eer ste ronde onderuit tegen de Franchise Pauline Parment- ier: 5-7 6-4 7-5. De Zierikzee- se staat sinds maandag 245e, haar hoogste positie ooit. Ruud Pennings blijft bij VC Vlissingen Ruud Pennings is ook vol gend voetbalseizoen trainer van VC Vlissingen. Het be stuur van de zondag-eerste klasser heeft het contract met de trainer met een jaar ver lengd. De samenwerking ver loopt naar wens en de resulta ten zijn prima. VC Vlissingen is in de race vo or promotie naar de hoofdklasse. Pen nings gaat zich nu samen met technisch manager Youssif Hamzaoui buigen over de sa menstelling van de selectie voor komend seizoen. Modolo sprint naar zege in Algarve Sacha Modolo heeft gisteren de eerste etappe in de Ron de van de Algarve gewon nen. De Italiaanse wielren ner van Lampre-Merida was in de massasprint in de stra ten van Albufeira de snelste na de etappe die 160 kilome ter verderop was gestart in Faro. Hij bleef in de Portuge se badplaats Rui Costa (tweede) en Alessandro Pe- tacchi (derde) voor. Van Breukelen en Cullit bij EK-loting De oud-internationals Ruud Gullit en Hans van Breuke len zullen zondag tijdens de loting voor het EK-kwalifica- tietoernooi in Nice op het po dium een aandeel hebben in de show. Gullit is met de Franse oud-international Bixente Lizarazu presentator tijdens de ceremonie. Van Breukelen is een van de dertien oud-keepers die bij de loting voor het EK in 2016 in Frankrijk zal optreden. DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 Arsenal-keeper Wojciech Szczesny (links) krijgt een rode kaart na een overtreding op Arjen Robben van Bayern München. foto Adam Davy/VI Images door Geert Langendorff AMSTERDAM - Als Frank de Boer moet kiezen tussen een vierde landstitel of het winnen van de Eu ropa League gaat zijn voorkeur naar het laatste uit. ALMERIA NOTTINGHAM VLISSINGEN ALBUFEIRA NYON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73