'Regionaal plan voor onderwijs moeilijk' 'Gratis parkeren voor invaliden onmogelijk' Komst Zeeuwse Muziekschool past in toekomstvisie van Zwin College w.vmdosolar.com IS 1 'Uitbreiding kippenstal stuit niet op bezwaren' «1 26 ZEEUWS-VLAANDEREN ZONNEPANELEN lillf Hulst vindt dat alle kleine scho len in de kernen behouden moe ten blijven. De gemeenten Ter- neuzen en Sluis denken daar an ders over. Ook vinden de twee laatste gemeenten dat kinderen maximaal zes kilometer van een basisschool mogen wonen, ter wijl Hulst vasthoudt aan hooguit vier kilometer. „Die verschillen maken het wel moeilijk als je een regioplan wil opstellen", zei Van Driessche in de commissie Samen leving. „We verschillen gewoon van visie." Op initiatief van de Onderwijs Autoriteit Zeeland (OAZ) beslo ten de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten, schoolbesturen en kin deropvang vorig jaar een plan te maken om in de regio Integrale Kind Centra (IKC) te realiseren. Daarin zouden basisonderwijs, peuterspeelzalen en kinderop vang worden samengebracht. Het idee was ingegeven door de voor spelling dat de financiële tekorten bij schoolbesturen zullen op lopen door dalende leerlingaantal len en het afschaffen van de klei ne scholentoeslag. Daarvoor in de plaats zou het rijk wel geld be schikbaar stellen voor samenwer kingsinitiatieven. De komst van IKC's zou beteke nen dat scholen worden samenge voegd en dat er dus scholen uit dorpen verdwijnen. Nu het kabi net heeft besloten om de kleine scholentoeslag toch niet af te schaffen is de noodzaak om grote IKC's te realiseren minder aanwe zig, denken ze in Hulst. De Huls ter gemeenteraad nam eerder al een motie aan waarin staat dat al les in het werk moet worden ge steld om kleine scholen te behou den. In de commissie Samenle ving werd dat standpunt onlangs nog eens unaniem bevestigd. De Hulster visie heeft in Terneu- zen geleid tot raadsvragen door Jack Begijn (CDA). Die wil weten of Terneuzen vast houdt aan het opstarten van IKC's, nu bekend is dat de kleine scholentoeslag toch niet wordt afgeschaft. Ook vraagt het raadslid wat de gevolgen zijn als de gemeente Hulst afhaakt bij het opstellen van een Zeeuws- Vlaams Plan van Aanpak. HULST - B en W van Hulst voelen er niets voor om de gehandicap ten parkeerplaatsen in het betaald- parkerengebied gratis te maken. Volgens raadslid Jos van Eek zou dat eigenlijk wettelijk wel moe ten, maar wethouder Clen de Kra ker betwijfelt dat. De Kraker: „De discussie loopt al heel lang in de gemeente. Het is geen verplichting om het gratis te maken." De wethouder voorziet dat de gehandicapte automobilis ten uit de eigen gemeente geen plekje meer op een invaliden-par- keerplaats kunnen vinden als er niet meer betaald hoeft te wor den. De Kraker: „In België krijg je bij wijze van spreken al een invali- denkaart als je in je vinger snijdt, dus als we het hier in Hulst gratis maken, staan de gehandicapten plaatsen zo vol." Van Eek snapt dat, zei hij tijdens de vergadering van de commissie Samenleving. Maar hij wees erop dat de wet wel nageleefd moet worden. De wethouder zal uitzoe ken hoe het precies zit met de ge handicaptenparkeerplaatsen. Zoals veel scholen is ook het Zwin College na half vier én in de weekenden zo goed als leeg. Zon de, vindt de directie van de school al langere tijd. Vertegen woordigers van onder meer biblio theek, muziekschool, gemeente en Ledeltheater vonden elkaar in het idee om de school vaker te ge bruiken. Zo geeft de Zeeuwse- PhotoAcademy al een aantal maanden lessen in het Zwin Col lege. „En we denken er bijvoor beeld over na om de aula beschik baar te stellen als er op het sport park, tegenover de school, een groot evenement is", legt direc teur Frank Neefs uit. Het idee kwam in een stroomver snelling nu Den Hoekzak binnen kort verdwijnt. Het cultureel cen trum maakt plaats voor de bouw van een brede school en mogelijk een supermarkt. Daardoor moe ten onder meer de Muziekschool en de bibliotheek verhuizen. De bieb, nu tijdelijk aan de Brouwerij straat, gaat over pakweg anderhalf jaar over naar de school. Muziek- Het Zwin College in Oost burg moet uitgroeien tot een 'sociaal-culturele en sportieve campus'. iül 1 lessen kunnen vanaf maart al ge volgd worden, vertelt Sandra de Smit van de Zeeuwse Muziek school. „We geven vanaf to maart vier keer per week lessen in de school. Dat begint 's middags rond half vier, dus precies op het moment dat de schoollessen ein digen. Op maandag, dinsdag en donderdag gaan we door tot 's avonds." De Muziekschool biedt in West-Zeeuws-Vlaanderen een breed scala aan lessen aan. Komende dinsdag nemen de mu ziekschool en het Zwin College een voorproefje op de verhuizing. Een band van docenten van de muziekschool treedt op, net als leerlingenband Keys Co. Leer lingen kunnen, tegen geredu ceerd tarief, inschrijven voor mu zieklessen. De officiële opening is een maand later, op 25 maart. Dhollander heeft dat persoonlijk gevraagd aan een groot aantal mensen uit het dorp. De pluim veehouder mag zijn bedrijf daar echter niet uitbreiden van de ge meente Hulst en is daarom naar België uitgeweken. Hij heeft bij de gemeente Stekene opnieuw een aanvraag ingediend voor de bouw van een kippenstal met 19.000 dieren net over de grens aan de Lekestraat. De eerste aan vraag ontlokte vorig jaar een re gen van bezwaren van omwonen den en inwoners van Heikant. De aanvraag werd ingetrokken, maar Dhollander heeft nu een tweede aanvraag ingediend. Omwonen den zijn opnieuw in actie geko men om de kippenstal tegen te houden. -Dhollander zegt zelf ook liever uit te breiden nabij zijn be staande bedrijf aan de Oud Ferdi- nandusdijk. „Dat is midden in de polder dus niemand heeft er daar last van. Alleen, de politiek moet het ook willen." Om de uitbreiding mogelijk te maken zou het bestemmingsplan buitengebied moeten worden aan gepast. Daarin is uitbreiding van intensieve veehouderij nu niet toegestaan. Dhollander: „Als ik hier kan uitbreiden kunnen we er allemaal voordeel uit halen. Voor mij is het gemakkelijker en daij kan ik de aanvraag voor de Lekt^ straat intrekken." door Eugène Verstraeten HULST - Het zal niet meevallen om een gezamenlijk Zeeuws-Vlaams voorzieningenplan voor het basis onderwijs op te stellen. Dat denkt wethouder Frank van Driessche van de gemeente Hulst. 'De zon gaat echt door Martijn de Koning OOSTBURC - De lessen van de Zeeuwse Muziekschool verhuizen medio maart van gebouw Den Hoekzak naar het Zwin College in Oostburg. De stap past in het stre ven om van de school een 'so ciaal-culturele en sportieve cam pus' te maken. door Eugène Verstraeten HEIKANT - De inwoners van Hei kant hebben geen probleem met een eventuele uitbreiding van het kippenbedrijf van pluimveehouder Peter Dhollander aan de Oud Ferdi- nandusdijk ten noorden van het dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70