30.00 Mysterie verdwenen borden is opgelost [66 Als je het fijn vindt om bejaarden te vertroetelen, kun je beter ergens anders werken 66 Toen de doelgroep veranderde, heb ik de keuze gemaakt en heel bewust de knop omgezet BEVELANDEN en THOLEN 25 'alen drie maanden uitgeschakeld 3-gangenkeuzemenu roken, het is hun thuis. En als je een hond, kat, of vogel hebt, mag die ook mee. Dat kan zo ontzet tend belangrijk zijn. Voor een de menterende mevrouw was een hondje haar alles, ze had ook ver der geen familie. Toen ze die niet meer uit kon laten, hebben we met de medewerkers die dat za gen zitten een uitlaatschemaatje opgesteld. Voor de medewerkers geldt dat je het hier leuk vindt of niet. Als je het fijn vindt om be jaarden te vertroetelen, kun je be ter ergens anders werken. Ma- ria-Oord is ook een wat rommelig huis, met weinig regels. Als bewo ners niets willen doen, mag dat." Sylvia van Campen-Lavooij, met een onderbreking van vijfjaar sinds 1978 werkzaam bij Ma- ria-Oord heeft naar eigen zeggen echt de knop om moeten zetten. ,Je kiest hier bewust voor, dat maakt dat we een heel sterk team hebben." Collega Ella de (onge-de Vos, ervaart dat ook zo. „Op 'dank jewel' hoefje hier niet altijd te re kenen. Maar ails je een glimlach krijgt, zo kort na de verhuizing, weet je ook dat het goed zit." Voor Van Campen is het de twee de verhuizing. „Met het verdwij nen van Hansweert-Oost werd ook de villa waar Maria-Oord in was gevestigd, afgebroken." Het feit dat een 32-jaar oud gebouw nu al weer wordt gesloopt, deed aanvankelijk pijn. „Maar liet is prachtig geworden. Alles is veel groter, overal kunnen bedden door de deuren en met de rolstoel kun je overal de douche in." Naast het nieuwe gebouw, 'grote sluis' genaamd, wordt nog dit jaar de 'kleine sluis' gebouwd. Team leider Annet Kroes: „Dit zijn twee groepswoningen waar elk zes mensen kunnen wonen. Het ene huis is prikkelarm en geschikt voor bijvoorbeeld mensen met schizofrenie. Het andere huis wordt voor oudere verslaafden. Drie van hen wonen nu al in aan leunwoning. Ze mogen daar 's ochtends gewoon een blik bier open trekken en onderling heb ben ze het best gezellig." Maria-Oord is één van de weinige plekken waar oudere verslaafden terecht kunnen. „Hier zorgen we voor ze. Sommige bewoners leef den in caravans en verwaarloos den zichzelf. Je ziet ze hier ge woon opknappen, omdat ze drie keer per dag eten krijgen, onder de douche worden gezet en hun kleren worden gewassen." 't Streefkerkse Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 Op woensdag en donderdag in februari en maart meten ov een O O Puur genieten op een unieke Cocatie met een adembenemend uitzicht www.streefkerksehuis.nl )DDELBURC - De inzinkende Jtjes in het centrum van Mid- Vurg gaan bij wijze van proef taanden omlaag. Dat ge- ^anaf 24 februari. De zoge- ^ollards zijn indertijd ge- m het centrum autoluw te maken. De gemeente wil nu kij ken of die paaltjes nog wel nodig zijn en overweegt bij een succes volle proef om de paaltjes defini tief uit te schakelen. Dat zou lei den tot een besparing van 25.000 euro op jaarbasis. KAPELLE - Het mysterie van de ver dwenen verkiezingsborden van de Christenunie in Kapelle is op gelost. Ze hingen aan dwarsbal ken van wegbezuinigde bloem bakken. Die balken blijken maan dag te zijn meegenomen door de leverancier van de bloembakken, de firma Darthuizer uit Leersum. Omdat de borden kwijt zijn, wil de lijsttrekker Pierre Kruizinga aangifte doen van diefstal. De CU-fractie werd dinsdagmid dag door een ambtenaar van de gemeente Kapelle ingelicht. Krui zinga: „De ambtenaar van de ge meente kon niet vertellen of de borden bewaard zijn gebleven, maar hij heeft beloofd zich in te spannen dat deze weer boven wa ter komen." Daarom is afgezien van aangifte bij de politie. Burgemeester Anton Stapelkamp noemt de commotie rondom de verdwenen borden 'een storm in een glas water'. „Achteraf gezien had de heer Kruizinga beter eerst contact met ons kunnen opne men alvorens de publiciteit te zoe ken. Het bedrijf uit Leersum heeft geen contact met ons gehad maar was toevallig in de buurt en haalde de dwarsliggers weg. Nie mand is van kwade wil geweest." Winnaars opdracht Steenspil onthuld Basisscholieren (groep 8) uit onder andere Tholen zijn uitgedaagd om een duurza me stad te bouwen. Zater dag 22 februari worden tij dens de open dag op vm- bo-school Steenspil in Hal steren de winnaars bekend gemaakt. Steenspil is een sa menvoeging van een aantal scholen. Vogelspotexcursie voor kinderen IVN De Zeeuwse Delta houdt woensdag 26 februari een vogelspotexcursie voor kinderen tussen xo en 15 jaar in Noord-Beveland. Onder leiding van natuurgidsen gaan de kinderen op zoek naar vogels. De excursie start om 13.30 uur bij het in formatiebord, Keihoogte- weg in Wissenkerke. Jamsessie in de Graaf van Buren In de Graaf van Buren in Kortgene is zaterdag weer een live optreden. Dit keer is er een Jamsessie met als basis Hugo van Loon op gi taar en bas, Jesse de Kam op drums, Björn van Schaik op gitaar en bas en Eddy Gitaar op bas. Iedereen is welkom om mee te spelen. De jam sessie begint om 22.00 uur. Knutselmiddag in Fruifteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum houdt woensdag 5 maart een knutselmiddag voor kin deren van 5 tot en met 10 jaar. De kinderen gaan on der begeleiding aan de slag met het snoeihout van pe ren. De knutselmiddag start om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Deelname kost vijf euro. Kerken N-Beveland zamelen kleding in De Protestantse Kerken op Noord-Beveland houden sa men zaterdag 22 februari (9.30-11.30 uur) een kleding- inzameling. Bruikbaar lijf- en linnengoed en schoenen kunnen ingeleverd worden bij de kerken in Colijnsplaat, Kamperland, Kortgene, in het dorpshuis Geersdijk en Christinastraat 12a in Kats. Lasergametoernooi N-Bevelandse jeugd De jongerenraad Noord-Be veland houdt zaterdag 15 maan een lasergametoer nooi in Kamperland (19.00 uur). Aanmelden kan indivi dueel of als groep. Er is plaats voor veertig deelne mers van 13 jaar of ouder. Aanmelden voor 9 maart via info@jrnb.nl. Kosten: 15 euro voor twee spellen. DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 I Huibert van der Weele in zijn nieuwe kamer. „Mijn zoon kwam zondag helpen inpakken, maar dat hadden ze van het huis al gedaan." foto's Marcelle Davidse Annet Kroes, teamleider Sylvia van Campen-Lavooij Hotel-Restaurant Vanaf vandaag zijn we weer open! door Frank van Cooten HALSTEREN WISSENKERKE KORTGENE KAPELLE KATS KAMPERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61