4 jaar cel voor houden slavinnen J- Geen knijpers maar zwemvest voor biggen BINNENLAND 5 schappelijk en wettelijke basis ontbreekt om van bovenaf beper kingen op het gebruik van gewas beschermingsmiddelen op te leg gen. Baecke: „Wij stellen onze le den voor dezelfde spuitvrije zone voor omwonenden te hanteren als voor waterlopen. Daarvoor geldt anderhalve meter." Baecke voegt er aan toe dat het een advies betreft aan onderne mers die elk hun eigen beslissing nemen. „We vragen ook om het gebruik te allen tijden te beper ken, en steeds in overleg te blij ven met omwonenden, waarbij ze uitleg kunnen geven over wat er in het veld gebeurt om ongerust heid weg te nemen." De LTO-bestuurder maakt zich niet erg veel zorgen over de uit komsten van het landelijk bevol kingsonderzoek: „De risico's zijn minimaal door de steeds veiliger middelen, de moderne technie ken om de gewassen te besproei en en de gedetailleerde gebruiks voorschriften." nieken bewust heeft verzwakt, waardoor er beveiligingslekken in zitten. Het gevaarlijkste van beveiliging is dat je denkt dat je beveiligd bent, terwijl dat toch niet zo is, stelt Jeroen de Muijnck van Sectra Communications, een bedrijf dat onder meer beveiligde hightechte lefoons levert aan Nederlandse ministers, de Navo en de EU. „Als Angela Merkel onze telefoon had gebruikt, was ze nooit zo in het nieuws gekomen." Met alleen een app houd je serieuze partijen als de NSA echt niet buiten de deur, benadrukt hij. In zulke program maatjes zitten altijd weeffouten en zwakke punten. De veiligheidsdienst maakt zich geen zorgen, meldt een woord voerster van de AIVD. En: zolang een nieuw product binnen de wet blijft, kan het gewoon op de markt komen. Wel constateert de AIVD ook op net gebied van mo biele telefonie een 'continue wed loop tussen veiligheidsdiensten en mensen die minder goede be doelingen hebben'. Jeroen de Muijnck ziet toch wel een spagaat. KPN moet volgens de wet meewerken aan taps, maar zet daar tegelijk ook een hek om. Sectra werkt nauw samen met de AIVD. Iemand die bij het bedrijf een beveiligde telefoon wil aan schaffen, wordt eerst door de vei ligheidsdienst gescreend. De di recteur van de Rabobank zal er wel een kunnen kopen, iemand die lid is van een motorclub niet, aldus De Muijnck. De vrouw lokte haar landgenoten in 2010 met valse beloften naar Nederland en exploiteerde hen in haar woning in Amsterdam-Geu zenveld als slavinnen in het huis houden. De slachtoffers verble ven daar maandenlang onder bar re omstandigheden. Het Openbaar Ministerie (OM) had 5 jaar geëist. De rechtbank sprak de ex-partner van B.C. vrij van uitbuiting. Volgens de rechter is wel bewezen dat hij illegalen heeft laten werken maar zij legde hem geen straf op. De man heeft spijt betuigd, zijn ex-vröuw heeft de feiten ontkend. Volgens de rechtbank is B.C. 'als een moderne slavendrijver' tekeer- gegaan'. Het OM omschreef de beide slachtoffers eerder als 'mo derne Assepoesters'. Zij intimi deerde, vernederde en mishandel de de vrouwen, aldus de rechter, en schuwde daarbij geen enkel middel. De slachtoffers kregen ge regeld te weinig en soms, bij wij ze van straf, bedorven voedsel te eten. B.C. overgoot een van de vrouwen tijdens een woedeaanval met heet water. „Het lijkt onvoor stelbaar dat dergelijke activiteiten in een gewone woonwijk onopge merkt plaatsvinden", noteert de rechtbank in het vonnis, en dan ook nog maandenlang. Volgens de rechters toont dat vooral aan dat de slachtoffers, beheerst door angst, geen kant op konden. B.C. bewoonde het huis met twee jon ge dochters. Volgens het OM was haar 56-jarige ex net zo bang voor haar als de beide slachtoffers en 'te laf om in te grijpen'. De recht bank stelde dit, in iets andere be woordingen, ook vast. Tijdens het proces heeft de man de verklarin gen van de twee Braziliaansen be vestigd. B.C. heeft deze verklarin gen als leugens bestempeld, maar volgens de rechter zijn ze be trouwbaar gebleken. B.C. moet de slachtoffers in totaal ruim 46.000 euro schadevergoeding betalen. DEN HAAG - Met het 'opwarmen' van onderkoelde biggen in warm water, is niets mis. Maar om ze voor verdrinking te behoeden door ze met wasknijpers aan de oortjes ergens aan vast te maken, dat is toch wat minder. Daarvoor zijn speciale 'zwemvestjes' be schikbaar. Dat zegt staatssecreta ris Dijksma (Economische Zaken) op vragen van de Partij voor de Dieren. De partij viel over een fo to van twee biggen in een emmer warm water die met wasknijpers aan de oren op hun plek werden gehouden. Volgens de betrokken boer ging het om een levensred dende actie en merkten de big gen er niets van. 429,- 17 "!T h 17 mr* Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 9667 GRATIS BROCHURE 2014 Ja 9 ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen Naamdhr/mevr DONDERDAC 20 FEBRUARI 2014 Augustus vorig jaar: een boer be spuit zijn appelboomgaard in het Groningse Loppersum met insecti ciden. archieffoto Michiel Wijnbergh /HH 4 Dus een veilige telefoonlijn bestaat niet? 5 Als we met zijn allen zo'n app aanschaffen, heeft de AIVD straks dan nog wel iets te tappen? AMSTERDAM - De 40-jarige Brazili aanse Gersina B.C. is woensdag door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot 4 jaar gevangenis straf, wegens de uitbuiting van twee jonge Braziliaanse vrouwen. effeweg.nl VELE REIZEN IN PRIJS VERLAAGD! •tirt vam 4S9r- voon 139,. 4 daagse busreis Vertrek: diverse vertrekdata Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x Engels ontbijtbuffet Overtocht'Eurotunnel Calais - Folkestone v.v. of overtocht per boot Calais - Dover v.v. Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Tirol, Kufstein en Tegernsee in de winter Disneyland® Parijs 4 daagse busreis Vertrek: diverse vertrekdata Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet 2 dagen entree Disneyland® Paris voor beide parken Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 14 mrt slechts €149,- voor kinderen t/m 11 jaar Gegarandeerd j» vertrek en in PSP® «T prijs verlaagd! Voor 339 8 daagse busreis Vertrek: 14, 28 mrt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 6x 4-gangen keuzediner 1x Tiroler Bauern- buffet Welkomstavond met drankje 4x avondprogramma Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar All Inclusive drankenpakket zeer voordelig bij te boeken! 8 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 23 mei, 13 jun, 1,19 sep, 18 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet Lunchpakket dag 7 6x diner 1x 4-gangen diner op dag 6 Welkomstdrankje Muziekavond Grilavond Gebruik van sauna, stoombad en fitnessruimte Begeleiding door uw chauffeur, tevens reis leider Vervoer per Comfort Class touringcar Met dagtocht Grossgiockner, de hoogste berg van Oostenrijk! Andalusië: Granada, Sevilla en Córdoba gegarandeerd RfiUB Vajv 699 vertrek en in prijs verlaagd! voor 6(>9 m 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 17 mrt, 7, 28 apr, 19 mei, 9 jun, 4, 25 jul, 15 aug Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt 14x diner Stads- rondrit Barcelona en Madrid o.l.v. een gids Stadswandeling Sevilla en Córdoba o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 17 mrt gegarandeerd vertrek in prijs verlaagd! 31 mrt KMEj JI m t gegarandeerd ■Hp VAW f aeq vertrek en in MÊK prijs verlaagd! Jgjf Voor 934J 22 daagse busreis Vertrek: 31 mrt, 22 sep, 6, 27 okt Inclusief: 21 hotelovernachtingen 21 x ontbijt 21 x diner Stads wandeling Burgos en Lissabon o.l.v. gids Stadswandeling Sevilla, Ronda en Córdoba o.l.v. Nederlands sprekende gids Stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlands sprekende gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Schitterende uitgebreide rondreis! Gebruik tijdens het boeken boekcode 1108 en de prijs wordt automatisch verlaagd. Kortingen zijn in de prijs verrekend. Deze kortingen gelden alleen op nieuwe boekingen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Adres Postcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen en burgers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5