L ROVZ heeft last van gebrekkig werk politie ADRZ plaatst alvast bouwbord op Mortiere Eigen stekje commentaar The Jane zet alles opzij voor topkwaliteit ZEELAND 23 centage gestegen naar 45,7. Dat is bijna de helft van de Zeeuwen. Al leen Limburg is in dat jaar 0,1 procentpunt grijzer. Nederland komt over 25 jaar bijna 760.000 geschikte woningen voor ouderen te kort. Ook in Zeeland moet een flinke slag worden gemaakt, vooral omdat het aantal 75-plussers de komende jaren flink stijgt. Dat wordt ook on derkend in de woningmarktafspraken die de regio's Zeeuws-Vlaande- ren, Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland en Tholen met de provincie maken. Zo neemt op het snel vergrijzende Schouwen- Duiveland het aantal huishoudens tot 2024 met 400 toe. Dat zijn bijna allemaal alleenstaande ouderen. Hetzelfde verhaal gaat op voor Zeeuws-Vlaanderen en iets in mindere mate voor Walcheren. De oude ren wonen overwegend in particuliere woningen. Alleen op Walche ren huizen gemiddeld meer ouderen in huurwoningen. Er zijn flinke investeringen in die particuliere woningen nodig om te zorgen dat die grote groep ouderen verantwoord en veilig thuis kan blijven wonen. Veel 65-plussers genieten een goed pensioen en beschikken vaak over genoeg geld om hun woning aan te passen. Senioren hebben volgens ABN Amro behoefte aan maatwerk. Bouwbedrijven zullen daarom sa men met interieurontwerpers, zorgleveranciers, woningbouwvereni gingen en gemeenten moeten werken aan totaaloplossingen. oor de gebrekkige registratie is volgens het ROVZ onbekend 'ke tol het rijden onder invloed alcohol in het Zeeuwse ver eist. Ernstig gewonde be- *rs worden vaak alleen op alcoholgebruik getest als er een verdenking tegen hen bestaat. Overleden bestuurders worden vrijwel nooit op dat punt onder zocht. Maar volgens ROVZ-voorzitter en gedeputeerde Kees van Beve- ren heeft de politie beterschap be loofd. „Minister Opstelten heeft toegezegd dat er beter wordt gere gistreerd. Dat uitgangspunt heb ben we in Zeeland met de politie besproken en zij gaan dat ook echt doen." Door tevens de sa menwerking met verzekeraars te zoeken, kan een breder beeld wor den verkregen van alle betrokken weggebruikers bij ongelukken. Of in Vlissingen, want het stuk van de Mortiere waar het zieken huis moet komen, is grondgebied van de buurgemeente. Volgende week wordt in Hotel van der Valk in Middelburg een intentieover eenkomst ondertekend tussen de provincie, de gemeenten Middel burg en Vlissingen en het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis zelf. „Dat is om aan de buitenwereld te laten zien dat we er allemaal onze schouders onder willen zetten", zegt Dick Bosscher van het ADRZ. „We hebben besloten om eens uit te spreken dat we met zijn allen aan de slag gaan." „Vlissingen heeft als voorwaarde gesteld dat wij eerst de financiën op orde hebben, Middelburg wil eerst iets regelen met de afslag van de snelweg, dat zou de provin cie moeten betalen." Het ziekenhuis is nog op zoek naar financiers. Een uitgewerkt bouwplan is er nog niet. In een op de drie huizen in Zeeland wonen 65-plus sers. In de komende jaren groeit dit tot bijna de helft. Daarom is er terecht veel aandacht voor de kwaliteit van de Zeeuwse woningen. Die zijn vaak minder geschikt voor ouderen met gebreken. Dat hoeft niet meteen een drama te zijn. Veel ouderen nemen enig ongemak voor lief als ze op hun vertrouwde stekje kunnen blijven. Bovendien zijn er, sinds de overheid het belang er van inziet, goede regelingen voor het aanpassen van huizen met bijvoorbeeld en extra toi let of een traplift. Dus senioren kunnen zelf heel veel doen. Ze ker als ze een beetje vooruit durven kijken en niet wachten tot ze hoogbejaard en wellicht wat minder slagvaardig zijn. Om te zorgen dat het ook op de lange termijn goed blijft gaan, is meer nodig. Gemeenten moe ten het levensloopbestendig bouwen een duw geven. Dat kost nu weinig extra en het is straks goud waard. ANTWERPEN - Nog voordat The Ja ne open is, is het restaurant van Sergio Herman en Nick Bril in Antwerpen al drie maanden bijna volgeboekt. De deuren gaan 25 maart open. Nick Bril, die ook de dagelijkse lei ding heeft, zegt: „We beginnen met een bezetting van 60 cou verts. Als we merken dat alles zon der haperingen en soepel ver loopt, dan breideri we uit tot 75, 80 couverts. Het heeft zin om je zelf op de wachtlijst te zetten", reageert Bril. In de week voorafgaand aan de opening test een panel de gerech ten en beoordelen ze de sfeer in de verbouwde kapel. „De keuken moet goed zijn en de vibes moe ten kloppen. De gasten hebben hoge verwachtingen van ons, die zullen we niet beschamen." Het duo heeft niet voor de gemak kelijkste weg gekozen. „Daarom heeft de verbouwing vrij lang ge duurd. We willen kwaliteit leve ren." Bij The Jane komt nog the Upper Room Bar, een food-, cocktailbar. Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 mm,mmmm, r I Jaap van Wezel (88) woont in Dreischor. Om hem heen is het dorp met hem oud geworden, foto Dirk Jan Gjeltema door Marcel Modde MIDDELBURG - De registratie van verkeersdoden en -gewonden door de politie is verre van compleet en lijkt steeds problematischer te wor den. Het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ) sig naleert die situatie als een belang rijk knelpunt in de strijd tegen on veilige situaties. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Een bouwtekening is er nog niet en de procedures moe ten ook nog worden doorlopen, maar binnenkort staat er wel alvast een bouwbord dat de komst van een nieuw ziekenhuis in Middel burg aankondigt. www.thejaneantwerp.com Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113-21 66 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59