Restaurant De Zeelandbrug sluit de deuren Mysterie verdwenen Aimabele regionale nieuws jager borden is opgelost met een indrukwekkend netwerk 1964-2014 66 Ik heb lang doorgeploeterd, maar moet nu vaststellen dat het niet meer gaat SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Vlissingse BOB is te vaag over alcohol Gemeente weer op één lijn met Visserijmuseum iSBroggi „Het is niet anders," verzucht de onderneemster. „Ik weet het al veertien dagen, maar het heeft even moeten bezinken." Sinds haar echtgenoot en chef-kok Piet vorig jaar-mei werd opgenomen in verpleeghuis Cornelia gaat het niet goed meer met het restau rant. Piet Scheermeijer lijdt aan een vorm van dementie. „Sinds dien ben ik de duizendpoot in dit bedrijf. Dat is te veel voor me. Ik heb lang doorgeploeterd, maar op een gegeven moment moet je vaststellen dat het gewoon niet meer gaat." Het gemis van man en bedrijfsleider is de belangrijk ste reden voor Scheermeijer om de deuren te sluiten, maar er is meer. „Ja, de crisis natuurlijk. Daar heeft iedereen in de horeca last van. En toch ook wel de loca tie. Iedereen zegt dat het hier aan de brug een geweldige plek is. Maar wat hierlangs rijdt, is vooral woon-werkverkeer. Natuurlijk, in de zomer stoppen de auto's wel. Maar dan heeft elk Schouws hore cabedrijf het druk." Met de sluiting van De Zeeland brug gaan drie banen verloren. De serveerster werkte op contract basis. Dat contract is inmiddels af gelopen. Kok Johan van Schelven, die het restaurant het afgelopen jaar samen met Anja runde, heeft ander werk gevonden. Hij kan aan de slag bij restaurant De Heer enkeet in Kerkwerve. Scheerme ijer zelf heeft even genoeg van het ondernemerschap. Zij kreeg twee aanbiedingen voor een baan in de horeca, een in Zierikzee en een in Burgh-Haamstede. Twee service-clubs die thuis wa ren in De Zeelandbrug houden hun bijeenkomsten nu in andere restaurants in Zierikzee. De asper ge-amusewedstrijd die jaarlijks in De Zeelandbrug werd gehouden, verhuist waarschijnlijk naar ver zorgingshuis Cleijenborch in Co- lijnsplaat. Het Koksgilde neemt de organisatie over. Komende mei maand echter nog niet. Scheerme ijer: „Dan is het de tiende keer dat de wedstrijd wordt gehouden. Daar wil ik toch graag bij betrok ken zijn." De Zeelandburg wordt verkocht of verhuurd. Scheerme ijer: „Ik begrijp van de eigenaar, een vastgoedman, dat er drie kan didaten zijn voor overname. Wie weet dat ik mettertijd nog eens als werkneemster terugkeer. Ik heb hier toch twintig jaar lief en leed gedeeld. We zien het alle maal wel. Maar voorlopig wil ik even rust hebben." vlissingen - De Vlissingse com missie BOB - de naam zegt het al - had geadviseerd om regels op te stellen voor het alcoholgebruik van gemeentebestuurders, maar dat blijkt lastig. Na de bonnetjesaffaire adviseerde de commissie Bonnetjes Onder zoek B&W-Vlissingen (BOB dus) om de beperking van drankge bruik op te nemen in een gedrags code. En dat is gebeurd. „Tijdens het uitoefenen van de functie blijft het alcoholgebruik ruim bin nen maatschappelijk aanvaardba re grenzen", staat in de nieuwe ge dragscode die door de gemeente raad moet worden vastgesteld. Maar wat is maatschappelijk aan vaard? Eén glas? Drie? Of toch een fles whiskey zoals die vorig jaar opdook op die beruchte bonne tjes? En hoe moet je meten of con troleren hoeveel iemand drinkt? Juist vanwege die vaagheid vindt het college dat de zin over het al coholgebruik dan maar geschrapt moet worden. BRESKENS - De Sluise wethouder Jan Schaalje heeft dinsdagavond met vertegenwoordigers van het visserij museum een verhelderend gesprek gevoerd. Dat medewerkers zelf mee mo gen praten over inrichting van het nieuwe museum, was een gro te opluchting, bevestigde voorzit ter Adrie Bondewel van het Visse rijmuseum. De vrijwilligers voelden zich ge passeerd, omdat ze niet direct op de hoogte waren over de verhuis plannen van vismijn en visserij museum. Sommige medewerkers zien een nieuw museum liever op de punt van de Middenhavendam, maar Schaalje meldde dat daar andere ontwikkelingen zijn voorzien. Twee afgevaardigden van het vis serijmuseum komen in de werk groep, die voorbereidingen treft voor inrichting van de Visserij Ex perience. kapelle - Het mysterie van de ver dwenen verkiezingsborden van de Christenunie in Kapelle is op gelost. Ze hingen aan dwarsbal ken van wegbezuinigde bloem bakken. Die balken blijken maan dag te zijn meegenomen door de leverancier van de bloembakken, de firma Darthuizer uit Leersum. Omdat de borden kwijt zijn, wil de lijsttrekker Pierre Kruizinga aangifte doen van diefstal. De CU-fractie werd dinsdagmid dag door een ambtenaar van de gemeente Kapelle ingelicht. Krui zinga: „De ambtenaar van de ge meente kon niet vertellen of de borden bewaard zijn gebleven maar hij heeft beloofd zich in te spannen dat deze weer boven wa ter komen." Daarom is afgezien van aangifte bij de politie. Burgemeester Anton Stapelkamp noemt de commotie rondom de verdwenen verkiezingsborden 'een storm in een glas water'. „Achteraf gezien had de heer Krui zinga beter eerst contact met ons gehad alvorens de publiciteit te zoeken. Het bedrijf uit Leersum heeft geen contact met ons gehad maar was toevallig in de buurt en haalde de dwarsliggers weg. Nie mand is van kwade wil geweest." Oud-verslaggever Harold de Puysseleijr (49) van de PZC en BN DeStem is dinsdag in zijn woonplaats Sint Jansteen overleden. Hij was al eni ge jaren ernstig ziek. De Puysse leijr, opgeleid als leraar Engels, be gon zijn carrière als correspon dent bij de PZC. Hij werd al snel, in 1988, 'weggekocht' door De Stem. Harold ging begin jaren ne gentig aan de slag bij de redactie Hulst, in de regio die hij geduren de zijn hele carrière trouw is ge bleven. De Puysseleijr, geboren in Biervliet, woonde al sinds zijn vroege jeugd in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. De krant - De Stem Harold de Puysseleijr en uiteindelijk de samenwerkings- redactie van PZC en BN DeStem - profiteerde volop van het feit dat Harold de streek als zijn broekzak kende. Als verslaggever van de oude stempel ontpopte hij zich als een regionale nieuwsjager, die zich vastbeet in politieke besog nes en vele andere kwesties. Ove rigens manifesteerde hij zich tege lijkertijd als een uiterst aimabel mens met veel gevoel voor hu mor. Mede daardoor bouwde hij een indrukwekkend netwerk op. Harold besteedde zijn vrije tijd vooral aan de voetbalcarrière van zoon Tijs, die nu in de Ai van HW'24 speelt en ook al in het eerste elftal stond. Zijn laatste artikel verscheen op 28 april 2012. Het was het verhaal over de Red Star Line, de Ant werpse rederij die tussen 1870 en 1930 drie miljoen Europese emi granten naar Canada en Amerika bracht. Onder hen verschillende familieleden van Harold. Het was een indrukwekkend verhaal. DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 ï-gaoftamzm t Kok Johan van Schelven (I) gaat aan de slag bij restaurant De Heerenkeet in Kerkwerve nu uitbaatster Anja Scheermeijer (r) de deuren van restaurant De Zeelandbrug noodgewongen sluit, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland zierikzee - Restaurant De Zeeland brug aan de weg naar de Val in Zie rikzee gaat 28 februari dicht. Ex- ploitante Anja Scheermeijer ziet geen kans meer de zaak voort te zetten. Anja Scheermeijer door Nadia Berkelder door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57