f Trompettist Rik Mol geeft het publiek vette solo's en riffs Saxofoonkwartet en operazangeres halen beste in elkaar naar boven ÜÏT 3 31 momenteel de laatste hand aan zijn vierde album. Als extraatje neemt hij zondagmiddag de saxofo nist van Jose James mee, Michael Campagna. Rik's line-up zondagmiddag: Rik Mol - trompet, Mi chael Campagna - sax, Joost Swart - toetsen, Glenn Gaddum - bas, Dutchflower - percussion, Marcel Serierse - drums DJ Sandstorm geeft de jazz mash een kop en een staart. Sander Verhaar kruipt als zijn alterego DJ Sandstorm (bekend van 3FM en Sublime FM) ach ter de draaitafels om funky soul jazzy platen te draaien. DJ Sandstroom gelooft niet in hokjes en verbindt oude jazz met soul, funk, lounge en jazz. Rik Mol en DJ Sandstorm zijn zondagmid dag te zien en te horen in 't Beest in Goes. Rik Mol woont tegenwoordig in Middel burg, maar is opgegroeid in Goes, waar hij op zijn achtste met trompetspelen begon. Inmiddels is Mol een vermaard jazztrompettist. 't Beest meldt met trots dat hij al samenspeelde met vele groten der aarde, zoals Roog, Erick E., La Fuente, Waylon, Alain Clark, Basement Jaxx, Jami- roquai en Nikki Nice. Mol vond 'ondanks een drukke agenda een gaatje om zondagmiddag een try out te doen in zijn oude woonplaats, Goes'. Zijn fans loven hem voor zijn 'vette solo's en riffs', in combinatie met Soul, Funk en Jazz. De trompettist en soms zelf ook DJ, verrast het publiek steevast met zijn sterke live op treden. Mol heeft drie cd's opgenomen en hij legt meester Neville Tranter is in deze specifieke kunstvorm haar lich tend voorbeeld en leermeester. Zelf speelt Van der Pouw een cen trale rol in het verhaal en wekt zij daarin tevens de poppen tot le ven. In Titus, zoon van Rembrandt legt zij een relatie met beeldende kunst. „Het portret van Jan Six, toenmalig burgemeester van Am sterdam, gaf ons de eerste inspira tie. Daarna zijn we gaan zoeken hoe we,-het verhaal door de ogen van een kind konden vertellen en kwamen we bij Titus uit. Zijn va der is altijd maar bezig met zijn schilderijen. Zijn moeder Saskia Uylenburgh is overleden en nu zorgt Hendrikje Stoffels, de min nares van zijn vader voor hem. Ti tus is dwars en vraagt steeds op een negatieve manier aandacht." Het verhaal speelt zich af in de pe riode dat Rembrandt failliet gaat en een vriend als Jan Six hem in de steek laat. Dat wekt de woede op van Titus met alle gevolgen van dien. Hij blijkt als tegendraad se zoon dan toch meer in zijn mars te hebben dan zijn vader durfde te vermoeden. Van der Pouw speelt zelf de rol van stiefmoeder Hendrikje Stof fels. Zij heeft een groot hart ert weet Titus met haar vertelkunst en humor de weg te wijzen. „Het verhaal is geschreven door Rob Bloemkolk. Hij is daar zo'n vakman in. Overigens moet het script dan vervolgens wel worden aangepast aan de mogelijkheden en vooral de onmogelijkheden. De poppen lijken immers vaak wel zelfstandige personages, maar kunnen natuurlijk niet vanzelf op komen. Ik moet ze sturen", lacht Van der Pouw. Zij is ook blij met de fraaie creaties die Kathalijne Monnens heeft gemaakt voor Ti tus, Jan Six, Rembrandt en Saskia Uylenburgh die allen als persona ges ten tonele komen. Natuurlijk spelen ook enkele schil derijen van Rembrandt een be langrijke rol in deze voorstelling. Vooral het portret van Jan Six in wording op de ezel krijgt een pro minente plek op de speelvloer. „In Amsterdam is de voorstelling onderdeel van een arrangement waarbij kinderen zelf een stripte kening maken en waarin ook het Rembrandtshuis wordt bezocht. Daar gaan zij dan bijvoorbeeld di rect op zoek naar de bedstede van Titus." De saxofoon als verlengde van de menselijke stem en vice versa. Dat is de basis van 'Sly meets Callas' en het gelijknamigealbum uit 2012 van het virtuoze Nederlandse saxofoonkwartet Artvark met de wereldberoemde operazange res Claron McFadden. Zondag laten ze in Porgy en Bess in Ter- neuzen horen tot welke grens overschrijdende muziek dit leidt. In 2011 speelden ze op TE- Dx Amsterdam tijdens Opium Night Live en maakten een ver pletterende indruk. Nadat het album uitkwam, waarbij de saxofonisten voor het meren deel van de composities teken den, volgden periodiek korte tournees. De titel 'Sly meets Callas' drukt uit dat de muzika le richtingen waarin die compo sities gaan nogal divers zijn. „We hebben de afgelopen twee jaar gewerkt aan ons vijfde al bum, 'Bluestories", zegt te norsaxofonist Mete Erker. „En aan de nieuwe muziektheater voorstelling 'Polderbeest', met acteur John Buijsman. Daarmee toeren we op dit moment door het land. Het programma met Claron spelen we tussendoor met enige regelmaat." Claron McFadden verdiende als sopraan haar sporen in de klas sieke wereld ruimschoots en treedt wereldwijd op in concert zalen en operahuizen. Sinds en kele jaren voegt ze daar de jazz- podia aan toe. Al eerder met Chris Hinze en Michiel Borstlap, nu met Art vark. De heren van dit kwartet hebben allemaal hun eigen en sembles, zo gooide Bart Wirtz onlangs nog hoge ogen met het album 'iDreamer' dat hij met zijn New Yorkse kwartet op nam, en ze zijn vertegenwoor digd in de top van de vaderland se jazz, maar ook soul met bands als Estafest, Delmontis en the Auratones. Bij de samen werking met McFadden liggen stem en saxofoons in eikaars verlengde. Zowel de zangeres als de saxofonisten spelen daar bij zowel een virtuoze als inno vatieve rol. De saxen bouwen veelstemmige harmonieën op waar McFadden naadloos bij aansluit maar ook leggen ze, door alleen percussieve gelui den met de kleppen van de saxofoons te maken, een ritme neer waarover de zangeres me lancholiek en gospelachtig zingt. „Met Claron spelen is ge weldig en het verveelt nooit. In 2016 gaan we weer een nieuw repertoire maken." Bezetting: Claron McFadden (zang), Rolf Delfos (altsaxo foon), Bart Wirtz (altsaxofoon), Mete Erker (tenorsaxofoon), Peter Broekhuizen (baritonsaxo foon). DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 Trompettist Rik Mol treedt zondag op in 't Beest in Goes. 't Beest, Jazz Mash met Rik Mol, zondag 23 februari, aan vang 15.30 uur. Voorverkoop, 12,50 euro, aan de deur 15,00 euro. Zondag 23 februari, 't Spiegeltheater, Middelburg, 14.00 uur. Poppenspeelster Ha van der Pouw 'in gesprek met' Titus, de zoon van de beroemde schilder Rembrandt. foto Anne Alders Sly meet Callas met Artvark en operazangeres Claron McFadden. door Mischa Beckers Sly meets Callas, zon. 23 feb., Porgy en Bess, Terneuzen. 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43