Een cultureel en evenement voor muzikaal het goede doel Podiumagenda 2 UIT Het Koren Concert in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen blinkt uit in diversiteit. Het Zeeuws Byzantijns Koor Sretenje bijvoorbeeld staat ga rant voor de Russisch-orthodoxe kerkmuziek, die haar wortels heeft in de Byzantijnse ere dienst. Dan het welbekende Scheldeloodsen- koor uit Vlissingen. Het heeft zijn sporen ver diend in de wereld van koormuziek. Het koor is nog steeds bezig met de eigenzinnig vertol king van de zeemansballades. De ballades van Sailing tot Rolling home zullen klinken uit de typische stoere mannenstemmen. Tot slot dan nog de prachtige natuurlijke stemmen van het Molukse familiekoor Salamony. Het koor dat gevormd wordt door kinderen en aan- getrouwden uit dezelfde familie, brengt stuk ken van Handel en Haydn, maar dan in het Maleis. In de grote finale zullen alle zangers op het podium verschijnen om gezamenlijk een Moluks Visserslied 'Lembe lembe' te zin gen. Pakweg 130 zangers uit alle windstreken doen dan mee. De muzikale ontmoeting wordt compleet door het Trio Wim Lohy. Er worden in de pauze ook Molukse hapjes geser veerd. Het is een Benefiet concert, waarvan de op brengst bestemd is voor de ontwikkeling van de Oogkliniek 'A-V' (Ambon-Vlissingen) in Ambon. Het valt niet mee een beroemde vader als Rembrandt te hebben. Ha van der Pouw vertelt het verhaal van Titus in een familievoorstelling met poppen zon dag in 't Spiegeltheater in Middelburg. Het maakt geen ver schil of je nou in de 17e of in de 21e eeuw leeft: als kind wil je aan dacht en liefde van je ouders. Dat maakt de voorstelling Titus, zoon van Rembrandt herkenbaar voor kinderen van nu", zegt theater maakster Ila van der Pouw. Zij heeft al een groot aantal suc cesvolle voorstellingen met pop pen op haar naam staan. Groot- Het Molukse familiekoor Salamony treedt op in het Koren Concert. Zaterdag 22 februari, 20.00 uur, Sint Jacobskerk, Vlissingen Tickets via www.vlissingen-ambon en bij de ingang, prijs 15 euro. DONDERDAG 20 FEBRUARI Goes Danny de Munk en Henk Poort: 'Jeugd herinneringen 3', De Mythe, 20.00 uur Middelburg Cabaret Paul de Leeuw 'Ik ben rustig!', Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Lezing bij expositie 'Kunstkeuken' door Jaap Clement, Kunstuitleen, Bellamystraat 26a, 20.00 uur. VRIJDAG 21 FEBRUARI Arnemuiden Concert The Martin Mans Formation, Geref. Kerk, 20.00 uur Goes Voorronde Beat the DJ, Discotheek El Torro, 21.30 uur Grijpskerke Concert 'Water en Vuur' door Maaike van der Heijdt (fluit) en Rien Balkenende (piano), Galerie De Osseberg, Singelweg 11, 20.00 uur Heer Hendrikskinderen 'The Vortex', toneelver. Heer Hendrik, Heer Hendrikshuis, 20.00 uur Krabbendijke Cabaret Vincent Bijlo 'Enkeltje Mars', De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Muziekkomedie 'Little Voice', Schouwburg, 20.00'uur Oostburg Toneelvoorstelling 'De tante van Char lie', Toneelgroep De Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Sint Laurens Klucht 't Hof van Eden', Toneelver. Tot Leringhe ende Vermaeck, 20.00 uur Terneuzen Wielercafé 'Leve de Koers' met schrij vers, oud-wielrenners en cabaret, Porgy en Bess, 20.00 uur (uitverkocht) ZATERDAG 22 FEBRUARI Goes Abafazi, Mothers of Africa, De Mythe, 20.00 uur Band Knarsetand dj One Ear Bass, Podium 't Beest, 20.30 uur Heer Hendrikskinderen 'The Vortex', toneelver. Heer Hendrik, Heer Hendrikshuis, 20.00 uur Middelburg 'Het geheugen van water', Het Middel burgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Muziek DJ's van 80's Verantwoord, De Spot, 21.00 uur Oostburg Toneelvoorstelling 'De tante van Char lie', Toneelgroep De Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Terneuzen Uitvoering Balletschool Lilianne Butler 'Wonderland', Scheldetheater, 19.30 uur Amerikaanse rootsrock met Sons of Bill, Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Koorconcert met Zeeuws Byzantijns koor Sretenje, Lezzom, Scheldeloodsen- koor en Salamony, St. Jacobskerk, 20.00 uur Concert Bye bye 80's, Welcome 90's, Arsenaaltheater, 20.15 uur Rockcoverband RolR, Café De Concurrent, 22.30 uur Zonnemaire Zeeuwse coverband Wilco and Friends (WAF), Dorpshuis, 20.45 uur ZONDAG 23 FEBRUARI Goes Concert Jazz Mash Rik Mol (trompet) dj Sandstorm, Podium 't Beest, 15.30 uur Ellewoutsdijk 'Gezelle Gezongen'muzikale homma ge aan Guido Gezelle, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Levende poppenkast 'Zaza, Jaws en Snater staan op', door drama- en mime- groep Salt, Bethelkerk, Beatrixlaan, 10.00 uur Groede Concert SAHF4 Kwartet, Grote Kerk, 14.00 uur Kloosterzande Koorconcert met lichte muziek, Hof te Zandekerk, 15.00 uur Middelburg Familievoorstelling 'Titus, zoon van Rembrandt (6+), Ha van der Pouw, 't Spiegeltheater, 14.00 uur 'Het geheugen van water", Het Middel burgs Theater, Minitheater, 14.30 uur Jazztrio Sjaak Lammers, Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat, 15.00 uur Grandpa Nick Sessieband met speciale gast William Finta en de vocals Romy Coomans en Claudia Wagenmakers, Café Brooklyn, 17.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert met VES Mannenkoor, Historische kerk, 11.30 uur Retranchement Koffieconcert Follie a deux: Marina Eckhardt (mandolin) en Monty van Bel- zen (accordeon), Ned. Herv. kerk, 11.00 uur Terneuzen Uitvoering Balletschool Lilianne Butler 'Wonderland', Scheldetheater, 14.00 uur Concert Claron McFadden en saxo foonkwartet Artvark, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Piano- en zangoptreden Eric Hooge- doorn en Ilse Voorhoeve, 't Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Philips, St. Jacobskerk, 15.30 uur Popband Van Dik Hout support, De Piek, 19.30 uur Waterlandkerke Koffieconcert met Lies Verholle (so praan), Dagmar Robben (barokhobo) en Michael de Geest (klavecimbel), t Kerkje, 14.30 uur Zierikzee FiZi-matinee Concert Klarinet Ensem ble Zierikzee, De Weverij, 15.00 uur DINSDAG 25 FEBRUARI Middelburg Simon Garfunkel Revival Band 'Fee- lin'groovy', Schouwburg, 20.00 uur Titus kan meer dan door Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42