jonathan Constansia denkt na over aanbod Houston Dutch Lions Van Gaal geeft signaal af aan PSV'ers die zich niet ontwikkelen i II i Domper voor trainer Seedorf bij debuut Champions League 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Grammy" Awards F Duitsers doen in slotfase goede zaken met tweede treffer in uitwedstrijd. Tegen tien man van Arsenal winnen zij met 2-0. JlI Constansia is per e-mail bena derd door technisch directeur Marco Pruis. Die is sinds deze week ook hoofdtrainer, als opvol ger van oud-prof Hans van Arum. Houston Dutch Lions haalt elk jaar enkele Nederlandse spelers voor een paar maanden naar Ame rika om het niveau van het team wat op te krikken. De club is ei gendom van voorzitter Martin Kroeze, die Houston Dutch Lions samen met zijn zoons Dennis en Robbert runt. De club wil vol gens de Nederlandse filosofie ta lentvolle spelers opleiden en bege leiden. Erik Tammer, die zelf bij onder meer Excelsior, Heeren veen en Sparta speelde, is één van de drijvende krachten achter de projecten in de Verenigde Staten. Thomas Verhaar, spits van VOC dat in dezelfde klasse uitkomt als Goes, speelde afgelopen zomer voor de Amerikaanse club. De oud-profs Sjaak Polak en Joonas Kolkka maakten in de zomer van 2012 deel uit van de selectie, toen Robert Maaskant er kortstondig trainer was. „Er is nog niets ze ker", zegt Constansia. „Maar het klinkt wel goed. Een paar maan den in Amerika voetballen, daar zeg je toch geen nee tegen?" Hij heeft het ook al met zijn trai ner Gérard de Nooijer besproken. „Die was duidelijk. Als ik zo'n kans krijg, moet ik hem pakken. We vechten met Goes tegen de gradatie. Ik vind het wel verve lend om dan misschien het sei zoen niet af te maken. Hopelijk staan we er in april al een stuk be ter voor." Constansia wil eerst nog wel we ten hoe het met de overschrijving zit. „Dat moet ik bij de KNVB vra gen. Kan ik, als ik in juli terug kom, weer bij Goes of een andere club spelen?" De Amerikaanse club zorgt voor een appartement, waar meerdere spelers verblijven. Constansia: „En je krijgt een minimale vergoe ding. Maar daar gaat het me niet om. Het gaat me om het avon tuur. En je weet nooit wat er nog uitrolt als het lekker gaat daar." LONDEN - Bayern München ligt aardig op koers om als eerste club ooit de Champions League twee keer op rij te winnen. De kam pioen van Duitsland verschafte zich gisteravond een goede uit gangspositie voor een plaats in de kwartfinale door de uitwedstrijd bij Arsenal met een zege af te slui ten (0-2). Toni Kroos tekende in de 54e mi nuut met een vlammend schot voor de openingstreffer. Invaller Thomas Müller beroofde vlak voor tijd de return van 11 maart van nog meer spanning. Arjen Robben was er verantwoordelijk voor dat Arsenal ruim een helft met tien man moest voetballen. De aanvaller leek op weg naar de openingstreffer toen hij door Woj- ciech Szczesny tegen de grond werd getrapt. De keeper van de thuisclub kreeg de rode kaart voor die overtreding. In een aantrekkelijker eerste helft misten beide ploegen een uitgele zen kans om de score te openen. Mesut Ozil, de Duitse spelmaker van Arsenal, versierde na acht mi nuten als eerste een strafschop. Met Manuel Neuer stond er een goede bekende van hem op doel bij Bayern München. Toch be sloot Ozil de strafschop zelf te ne men. Neuer kende weinig proble men om de slappe inzet te keren. Arjen Robben stond in de slotfase van de eerste helft aan de basis van de penalty van Bayern Mün chen. De vleugelflitser uit het Gro ningse Bedum combineerde fraai met Toni Kroos en werd getorpe deerd door doelman Szczesny op het moment dat hij de bal voor het intikken had. Nadat de keeper van Arsenal ver trokken was met een rode kaart belastte David Alaba zich met de strafschop. Hij schoot de bal van af elf meter op de paal. Arsenal was de betere ploeg tot dat het keeper Szczesny met een rode kaart verloor. Het elftal van trainer Arsène Wenger verdedig de gegroepeerd tegen de titelver dediger in de Champions League. Eenmaal in balbezit probeerde het zo snel mogelijk bij het doel van Bayern München te komen. De recordkampioen had het lastig met het snelle aanvalspel van de thuisclub. Met een man meer op het speel veld slaagde Bayern München er wel in het doel van Arsenal te be legeren. De Duitsers kregen vol doende kansen en mochten zich aanrekenen dat de tweede tref fer van Thomas Müller tot de 87e minuut op zich liet wach ten. MILAAN - Het debuut van trainer Clarence Seedorf met AC Milan in de Champions League is in een de ceptie geëindigd. De thuiswed strijd tegen Atlético Madrid giste- ragavond in de achtste finales ein digde in 0-1 door een late treffer van Diego Costa. Daarmee kwam de nummer ne gen van de Serie A er gezien het spelbeeld heel bekaaid af tegen de medekoploper uit Spanje. Seedorf kon niet beschikken over Riccardo Montolivo, Sulley Ali Muntari (beiden geschorst), Step- han El Shaarawy, Bryan Cristante, Robinho, Valter Birsa en Christian Zapata (allen geblesseerd). Met Ur- by Emanuelson en Nigel de Jong in het basisteam leek de danig ver zwakte thuisploeg voor een behou dende tactiek te kiezen. Onder aanvoering van middenvel der Kaka en aanvaller Mario Balo- telli nam AC Milan het initiatief na tien minuten over. De ploeg van Seedorf was ongelukkig in de af ronding. Kaka schoot op de lat en rakelings over het Spaanse doel, Andrea Poli kopte op de paal. Ook van Balotelli ging veel dreiging uit In de tweede helft begon Atlético opnieuw sterk, met onder meer een halve omhaal van topscorer Costa (over). Na een klein kwar tier luwde het Spaanse offensief en kwam AC Milan weer beter in de wedstrijd. Opnieuw Kaka en Adel Taarabt verzuimden de score te openen. Seedorf incasseerde uiteindelijk bij zijn trainersdebuut in de Cham pions League, die hij als speler vier keer won, een onverdiende neder laag door een rake kopbal van Cos ta: 0-1. De bondscoach maakte gisteren 33 namen bekend die in de voorse lectie voor de oefeninterland met Frankrijk (5 maart) zitten. Van PSV mogen Jeroen Zoet, Mem phis Depay, Karim Rekik, Jeffrey Bruma, Stijn Schaars en Luciano Narsingh hopen op een invitatie voor het duel met de Fransen. Met name de selectie van Nar singh is opmerkelijk. Hij valt mo menteel buiten de basis bij PSV, Bryan Ruiz krijgt de voorkeur bo ven de in 2012 van Heerenveen overgekomen rechtsbuiten. Rekik is al eenmaal eerder opgeroepen, maar moest vorig najaar vanwege een blessure verstek laten gaan. Zoet is in Eindhoven bezig aan een stabiel seizoen. Hij was al eer der in beeld bij Van Gaal, maar kwam nog niet tot speelminuten onder de lat bij het Nederlands elftal. Van Gaal heeft nu zes keepers aangevinkt waaruit hij een keus voor het WK kan ma ken: Vorm, Stekelenburg, Cilles- sen, Vermeer, Krul en dus Zoet. Opmerkelijke afwezigen in het keurkorps van de bondscoach zijn Adam Maher en Jetro Willems. Beide PSV'ers maakten twee jaar geleden deel uit van de voorselec tie voor het EK van 2012. Willems speelde destijds ook daadwerke lijk op de Europese titelstrijd, Ma- her viel op het laatste moment af. Vooralsnog moeten de twee ge noegen nemen met een plek bij de voorselectie van Jong Oranje van bondscoach Albert Stuiven- berg. Bij die groep zitten ook Jürgen Locadia en Jorrit Hendrix van PSV. Daarnaast zit ook Alex Schalk van Jong PSV in de selec tie van Jong Oranje. 4 App Store ipji ©sweetdealzeelnd m facebook.com/sweetdeal.zeeland Mooi verzorgde nagels dankzij de workshop basis gelpolish/gellak nu €18,50 bij Bjoetieworkshop in Kappelle Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Een volledige en perfecte manicure binnen slechts 30 minuten. Tijdens de workshop leer je de nagel op de juiste manier voor te bereiden, de gelpolish manicure aan te bren gen en de gelpolish te verwij deren zonder de natuurlijke nagel te beschadigen. Inclusief koffie of thee en 15% korting op alle gelpolish producten in de showroom. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De kans is aanwezig dat Jonathan Constansia het sei zoen niet afmaakt bij zondag hoofdklasser Goes. De aanvaller uit Terneuzen heeft een aanbieding op zak om vanaf eind april drie maan den in de Verenigde Staten te ko men voetballen bij Houston Dutch Lions. Die club wordt gerund door Nederlanders en komt uit in de Pre mier Development League, de ama teurcompetitie van de Verenigde Staten en Canada. Bayern dicht bij kwartfinale Jfk. door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV is de nummer vijf van de eredivisie, desondanks is de club samen met Ajax hofleveran cier voor de Oranje-selectie van Louis van Gaal. Luciano Narsingh, geen basisplaats bij PSV, maar wel in de voorselec tie van Oranje Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34