Dagbladbezorger Jl Politie en gemeente helpen mee Veere kiest alsnog voor Walcherse samenwerking inning belastingen Inzinkende paaltjes drie maanden uitgeschakeld PZC Vlissingse BOB is te vaag over alcohol Westkapelle en Vrouwenpolder WALCHEREN 25 33 OPZOEK NAAR een bijbaan? WESTKAPELLE - „Sinds september zijn er twaalf incidenten gemeld die plaatsvonden bij de paarden stallen in Westkapelle", zegt poli tiewoordvoerder Henk Snepvan gers. „Dan heb ik het over diefstal van bijvoorbeeld een paardentuig en een aanhangwagen, maar ook over vernieling." De politie was ook aanwezig bij een bijeenkomst die verontruste Westkapellenaars vorige week be legden om tot een oplossing te ko men voor het probleem. „Er is veel onrust in het dorp en dat is logisch, want voor Westkapelse begrippen vinden er inderdaad veel incidenten plaats. Daarom hebben wij besloten extra te sur veilleren in de omgeving. Dat heeft tot nu toe nog niets opgele verd. Een aantal bewoners heeft daarnaast besloten om ook zelf een extra oogje in het zeil te hou den. En als iemand wat verdachts ziet, dan horen we dat natuurlijk graag." Jeroen Viergever van de gemeen te Veere was ook bij de bijeen komst aanwezig. „Ik heb de men sen daar op het hart gedrukt om alert te zijn op verdachte situaties en dit zo snel mogelijk aan elkaar door te geven, bijvoorbeeld via een Whatsapp-groepje. Daarnaast heb ik het gehad over wat men sen zelf kunnen doen aan preven tie, bijvoorbeeld door camera's op te hangen of een alarmsysteem te installeren. Momenteel bekijken we als gemeente de mogelijkhe den voor stroomvoorziening en de aanleg van wifi ten behoeve van camerasystemen in de open bare ruimte." DOMBURG - De gemeente Veere geeft de inning van de gemeente lijke belastingen in handen van een samenwerkingsverband met Middelburg, Vlissingen en Schou- wen-Duiveland. Het College van B en W heeft dit besloten. Aan vankelijk wilde men aansluiten bij Sabewa, een Zeeuws samen werkingsorgaan van waterschap en de overige gemeenten. Na veel gedoe is hier nu van afgezien. Het besluit betekent dat de belas tinginning vanaf komend jaar van uit Middelburg - wordt geregeld. Wel is aan dat alles de voorwaar de verbonden dat op termijn als nog wordt gestreefd naar één hef fingsorgaan voor heel Zeeland. De Veerse gemeenteraad was lie ver in zee gegaan met Sabewa. Dat was sowieso - althans op kor te termijn - goedkoper geweest. En het had ook betekend dat geen aparte aanslagen meer hoefden te worden verstuurd door gemeente en waterschap. Dat B en W toch gebruik hebben gemaakt van de bevoegdheid om in dit geval tegen de gemeente raad in te gaan, heeft te maken met de opstelling van de Onder nemingsraad. Die kantte zich te gen Sabewa, onder meer omdat daardoor in het Veers gemeente huis banen zouden verdwijnen. De samenwerking met Vlissin gen, Middelburg en Schou- wen-Duiveland is duurder omdat het moderner computersysteem van Veere niet goed communi ceert met de computers van de twee andere Walcherse gemeen ten. Er is extra geld nodig om dat probleem te verhelpen. Onder zocht moet nog worden hoeveel dat kost. Sowieso moeten de Wal cherse gemeenten hun computers beter op elkaar af stemmen, wil len ze op diverse terreinen, zoals de zorg, in de toekomst kunnen samenwerken. Na de bonnetjesaffaire adviseerde de commissie Bonnetjes Onder zoek B&W-Vlissingen (BOB dus) om de beperking van drankge bruik op te nemen in een gedrags code. En dat is gebeurd. „Tijdens het uitoefenen van de functie blijft het alcoholgebruik ruim bin nen maatschappelijk aanvaardba re grenzen", staat in de nieuwe ge dragscode die door de gemeente raad moet worden vastgesteld. Maar wat is maatschappelijk aan vaard? Eén glas? Drie? Of toch een fles whiskey zoals die vorig jaar opdook op die beruchte bonne tjes? En hoe moet je meten of con troleren hoeveel iemand drinkt? Juist vanwege die vaagheid vindt het college dat de zin over het al coholgebruik dan maar geschrapt moet worden. In de gedragscode - die dus moet worden aangescherpt - staan ver der regels over declaraties: wet houders mogen geen restaurantre keningen of andere nota's meer naar het stadhuis laten sturen, ze moeten zelf voorschieten. En de uitgaven moeten rechtstreeks voortvloeien uit de functie en ze moeten het belang van de ge meente Vlissingen dienen. MIDDDELBURG - De inzinkende paaltjes in het centrum van Mid delburg gaan bij wijze van proef drie maanden omlaag. Dat ge beurt vanaf 24 februari. De zogeheten bollards zijn inder tijd geplaatst om het centrum au- toluw te maken. Alleen met een speciaal pasje is het mogelijk de paaltjes te laten zaken en zo te passeren. De ge meente wil nu kijken of die paal tjes nog wel nodig zijn en over weegt bij een succesvolle proef om de paaltjes definitief uit te schakelen. Dat zou leiden tot een besparing van 25.000 euro op jaar basis. Dat bedrag komt voort uit onderhoudskosten van het elek tronische systeem. WeGeNeR Media MHPHMBMPHinHMNil cp DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 Geert Wijkhuis voor de stal waar onlangs drie deuren gestolen werden, foto Ruben Oreel door Henk Postma door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Vlissingse commis sie BOB - de naam zegt het al - had geadviseerd om regels op te stel len voor het alcoholgebruik van ge meentebestuurders, maar dat blijkt lastig. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25