Aimabele regionale nieuws jager met een groot netwerk Mysterie verdwenen verkiezingsborden Kapelle is opgelost I Corrupte ambtenaar ontslagen, stadhuis geeft geen commentaar 30,00 1 w. 24 WALCHEREN INBRAAKGOLF In Westkapelle heerst onrust. De paardenstallen net buiten het dorp zijn regelmatig doelwit van diefstal. Koudekerke krijgt historische markt 3-ganeenkeuzemenu Harold de Puysseleijr Oud-verslaggever Harold de Puysseleijr (49) van de PZC en BN DeStem is dinsdag in zijn woonplaats Sint Jansteen overleden. Hij was al eni ge jaren ernstig ziek. De Puysseleijr, opgeleid als leraar Engels, begon zijn carrière als cor respondent bij de PZC. Hij werd al snel, in 1988, 'weggekocht' door De Stem. Harold ging begin jaren negentig aan de slag bij de redactie Hulst, in de regio die hij gedurende zijn hele carrière trouw is gebleven. De Puysseleijr, geboren in Bier vliet, woonde al sinds zijn vroege jeugd in Oost-Zeeuws-Vlaande ren. De krant - De Stem en uitein delijk de samenwerkingsredactie van PZC en BN DeStem - profi teerde volop van het feit dat Harold de streek als zijn broekzak kende. Als verslaggever van de oude stempel ontpopte hij zich als een regionale nieuwsjager, die zich vastbeet in politieke besognes en KAPELLE - Het mysterie van de ver dwenen verkiezingsborden van de Christenunie in Kapelle is op gelost. Ze hingen aan dwarsbal ken van wegbezuinigde bloem bakken. Die balken blijken maan dag te zijn meegenomen door de leverancier van de bloembakken, de firma Darthuizer uit Leersum. Omdat de borden kwijt zijn, wil de lijsttrekker Pierre Kruizinga aangifte doen van diefstal. De CU-fractie werd dinsdagmid dag door een ambtenaar van de gemeente Kapelle ingelicht. Krui zinga: „De ambtenaar van de ge meente kon niet vertellen of de borden bewaard zijn gebleven, maar hij heeft beloofd zich in te spannen dat deze weer boven wa- vele andere kwesties. Overigens manifesteerde hij zich tegelijker tijd als een uiterst aimabel mens met veel gevoel voor humor. Me de daardoor bouwde hij een in drukwekkend netwerk op. Harold besteedde zijn vrije tijd vooral aan de voetbalcarrière van zoon Tijs, die nu in de Ai van HW'24 speelt en ook al in het eerste elftal stond. Zijn laatste artikel verscheen op 28 april 2012. Het was het verhaal over de Red Star Line, de Ant werpse rederij die tussen 1870 en 1930 drie miljoen Europese emi granten naar Canada en Amerika bracht. Onder hen verschillende familieleden van Harold. Het was een indrukwekkend verhaal. ter komen." Daarom is afgezien van aangifte bij de politie. Burgemeester Anton Stapelkamp noemt de commotie rondom de verdwenen borden 'een storm in een glas water'. „Achteraf gezien had de heer Kruizinga beter eerst contact met ons kunnen opne men alvorens de publiciteit te zoe ken. Het bedrijf uit Leersum heeft geen contact met ons gehad maar was toevallig in de buurt en haalde de dwarsliggers weg. Nie mand is van kwade wil geweest." Het bedrijf was toevallig in de buurt en haalde de dwarsliggers weg WESTKAPELLE - Een auto komt tot stilstand en de bestuurder blijft vanaf een afstandje kijken naar wat zich afspeelt rond de paarden stallen aan de Oude Zandweg in Westkapelle. Het wantrouwen is een gevolg van de onrust die in het dorp is ontstaan na een reeks inbraken en vernielingen die sinds september in en om de stal len plaatsvinden. „Ze moeten met hun fikken van andermans spullen afblijven", zegt de bestuurder van de auto, die anoniem wil blijven. „Mijn dochter heeft hier een stal. Daar is een kruiwagen gestolen, maar bij de buren hebben ze onlangs drie staldeuren meegenomen. Ik vraag me echt af waarom iemand zoiets doet." Geert Wijkhuis uit Meliskerke vraagt het zich ook af. Hij is eige naar van de betreffende stal met drie pony's. „Toen ik kwam aanrij den om de dieren te voeren, zag ik dat de staldeuren ontbraken. Ze waren met frame en al wegge haald. Ik wist niet wat ik mee maakte. Ze hebben niet eens een standaard afmeting. De meeste staldeuren zijn 1.20 meter breed en die van ons ïmeter 16. Ik denk daarom dat de buit voor eigen ge bruik is of op verzoek." Irma Dingemanse van de naast ge legen stal maakt zich zorgen om de inbraakgolf. „Het is hier best af gelegen, dus ik neem waardevolle spullen zoals zadels en tuigjes al tijd mee naar huis. Maar als ze nu ook al deuren gaan stelen, wat moet je dan nog doen? Ik ben bang dat volgende keer de paar den aan de beurt zijn. Ik ver trouw echt niemand meer. Zelfs degenen die hier naar vogels ko men kijken houd ik angstvallig in de gaten." Wijkhuis heeft bij de politie aan gifte gedaan van diefstal. Over wie de dader is, tast hij in het duister. De staldeuren heeft hij in middels vervangen. „De kosten bedragen zo'n duizend euro per deur. Dat komt uit eigen zak, want verzekeren is bijna niet te doen voor zo'n afgelegen plek. Be halve de deuren is er niks gesto len, maar één van de pony's is wel Eén van de pony's is gewond geraakt De dierenarts was een uur bezig met hechten if gewond geraakt, waarschijnlijk door de schrik. De dierenarts is bijna een uur bezig geweest om de wond te hechten." Om diefstal in de toekomst te voorkomen, heeft Wijkhuis extra sloten aangeschaft en binnenin heeft hij de boxen aan elkaar ge last. Ook andere staleigenaren in de buurt hebben maatregelen ge troffen, zoals het installeren van alarmsystemen of camerabewa king. Ook zijn er verschillende dorpelingen die zich hebben opge worpen om als buurtwacht te fun geren door 's nachts door het ge bied te rijden. De oplettende auto mobilist is sceptisch. „Hoe lang houden ze zoiets vol? Als je om 04.00 uur langs gereden bent, ko men ze een uur later alsnog hun slag slaan." Burgemeester Letty Demmers laat de woordvoering in deze zaak over aan gemeentesecretaris Hans van Houdt. En die zegt eigenlijk ook niets. „Wij kunnen verder niet communiceren over die me dewerker. De zaak is afgerond. Dat is het dan ook." Dat zou bete kenen dat er verder geen juridi sche stappen worden onderno men; bovendien lijkt de affaire verder geen consequenties voor de bestuurlijke organisatie te heb ben. En dat is opmerkelijk: want de aankoop van het pand is in de vergadering van B en W behan deld. De gemeenteraad was niet op de hoogte van de deal. Het pand van de sociale dienst is voor een aanzienlijk lager bedrag verkocht dan de vraagprijs; boven dien werd er vanuit de gemeente een renteloze lening bij verstrekt. In het pand zijn appartementen gebouwd. Die zijn inmiddels in de verhuur. De ambtenaar zou naar verluidt zelf hebben geprofi teerd van de deal. De ontslagen ambtenaar, die be leidsmedewerker accommodaties en grondzaken was, werd in no vember vorig jaar geschorst. Ge ruchten over een andere ambte naar die in verband met deze zaak geschorst zou zijn, verwijst Van Houdt naar het land der fabelen. „Er is verder niemand ontslagen en ook niet geschorst." Vorige week is de gemeenteraad in een besloten vergadering bijge praat over de gang van zaken. In november heeft de Lokale Partij Vlissingen vragen gesteld over de kwestie. Die worden eind deze week beantwoord, zegt Van Houdt. KOUDEKERKE - Het dorpsplein in Koudekerke krijgt 's zomers een wekelijkse historische markt. De gemeente Veere heeft daar ver gunning voor verleend aan de on dernemersvereniging. In juli en augustus komt er iedere woens dag een markt, te organiseren door de stichting die ook de histo rische markt in het stadje Veere runt. De opzet is wel anders. De markt richt zich mede op de histo rie van Koudekerke. Lokale onder nemers kunnen ook inhaken. 't Streefkerkse Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 Op woensdag en donderdag in februari en inaart meten ov een O (Puurgenieten op een unieke locatie met een adem benemend uitzicht www.streefkerksehuis.nl door Frank van Cooten Burgemeester Anton Stapelkamp Angst en woede om diefstallen door Wendy de Jong Geert Wijkhuis j door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De ambtenaar die na mens de gemeente Vlissingen het pand van de voormalige sociale dienst aan de Dokter Gallandat- straat heeft verkocht, is ontslagen. Hotel'Restaurant ^Vanaf vandaag we weer open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24