66 Het gaat om de kick en de adrenaline. Als ik een sprong doe, dan heb ik het gevoel dat ik alles kan 28 ZEELAND SNOWBOARDEN Snowboardster Nicolien Sauerbreij verdedigt vandaag haar Olympische titel in Sotsji. In Skidöme Terneuzen dromen jonge talenten van een toekomst vol medailles. het?", vraagt trainer Jordy, enigszins bezorgd. „Anders moet je stoppen hoor." Zijn pupil kijkt eerst een beetje beteuterd, strekt z'n rug en nek, maar hangt binnen een paar minuten vol vertrouwen in de sleeplift, op weg naar de volgende afdaling en sprong. Maandagavond is de vaste trainingsavond van het SDT Boardteam, maar de leden zijn bijna dagelijks op de schansen, boxen en rails van Skidóme te vinden. De dertienjarige lochem Bekker uit Terneu- zen is verslingerd aan het boarden. Als hij er over vertelt, struikelt hij bijna over zijn woor den, zo enthousiast is hij. „Die schansen zijn echt supervet!" Wat er zo leuk aan is? „Het gaat om de kick en de adrenaline. Als ik een sprong doe, dan heb ik het gevoel dat ik alles kan." Jochem, brugklasser op het Zeldenrust- Steelant College, snowboardt drie jaar. „Ik wil de het altijd al heel graag. Toen ik tien was, mocht ik van mijn vader eindelijk op les. Bin nen een half jaar was ik aan het freestylen. Ik ben hier drie a vier keer per week. Niet elke dag, want soms moet ik huiswerk maken. In het weekend doe ik vaak mee aan wedstrijden in het buitenland. Dan ga ik soms over schan sen van wel dertien meter. Ik ben ook Neder lands kampioen 'big air' (met hele hoge schan sen, red.)." Mikai Markusse (11), ook uit Terneuzen, draait In een paar seconden moet het gebeu ren. Metershoog zweven Jochem, Evi, Tristan, Arno en Mikai één voor één boven de schans. Hangend in de lucht proberen de jonge snowboar- ders een halve, hele of anderhalve draai te maken. Armen wijd, knieën gebogen, uitstrekken, balanceren, board neer zetten op de helling, en... plof! Glunderende gezichten als ze het snowboard in de juiste richting in de kunstsneeuw laten landen. Daarna een 'high-five' en 'boks' aan trainer Jordy 't Gilde (20), die beneden bij de sleeplift staat om aanwijzingen te geven. „Iets meer afzetten", zegt hij tegen Jochem. „Niet te veel met je armen zwaaien", is het advies voor Evi. Streng is hij niet. „Het gaat om de fun van het boarden. Ze moeten lachend die helling afko men." Als Jochem even later een foutloze draai maakt, krijgt hij enthousiast applaus van zijn coach. „Perfect!" De moeilijkheidsgraad wordt zo nu en dan op gevoerd door een draai met 180 graden te ver lengen, een 'grab' (board vastpakken) of 'switch' (met het verkeerde been voor) toe te voegen. „Maar we zeggen altijd dat ze het al leen moeten doen als ze zich er goed bij voe len", benadrukt Jordy. „Want als je valt, loop je het risico om er zes weken uit te liggen." Angst lijken de jonge snowboarders nauwe lijks te kennen. Eer der te veel lef. Soms zijn de trucs nét een beetje te moeilijk en eindigt een sprong met een flinke schuiver of een harde landing op rug of billen. Niet voor niks dragen ze een helm en rug bescherming. Mikai komt zelfs een keer op zijn hoofd te recht, omdat hij niet genoeg vaart heeft. „Gaat door Cornelleke Blok Jochem Bekker (13) uit Terneuzen Dromen van de Olympische Spelen in 2 018 Tristan van de Waeter (12) uit Terneuzen doet een 'grab'. Jochem Bekker (13) uit Terneuzen: „Ik droom van de Olympische Spelen in 2018."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70