'Vrouwen zijn zachter en socialer* Spar Philippine wacht metamorfose 66 Vrouwen durven tertiaire kleuren te laten spreken, mannen kwasten primaire kleuren... ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Sluise partijen voorspellen raad met 26 zetels Carnavalsoptocht al komende zaterdag De Zeeuws-Vlaamse pri meur is voor Hengstdijk. Al komende zaterdag trekt daar een carnavalsoptocht door de straten. Het start sein wordt om 14.00 uur ge geven bij basisschool 't Vo gelnest. Wagenbouwers- groep De Polderjongens te kent voor de organisatie. Prinsen en raden van elf uit Vogelwaarde (Vogelpiek), Kloosterzande (Kloorianen) en Ossenisse (d'Ossekop- pen) doen in elk geval ook mee. De optocht eindigt bij dorps centrum De Schuur, waar de prijsuitreiking is en en een groot limonadebal met onder anderen DJ Lady Dia na. Tunnel tweede dag in 2014 tolvrij De Westerscheldetunnel is aanstaande zaterdag voor de tweede keer dit jaar tolvrij. Bovengronds parkeren is die dag bovendien gratis in Ter- neuzen. Voor de parkeergara ges moet wel worden be taald en er mag niet worden geparkeerd op plekken voor vergunningparkeren. Een bijzonderheid is dat za terdag van 0.00 tot 5.00 uur op het Tolplein richting Bor- sele een ongeval wordt gere construeerd. Natuurlijk verwacht geen der acht zittende partijen minder ze tels te verwerven dan ze nu bezet ten. De meest bescheiden verte genwoordigers denken minstens zoveel zetels te behalen als ze nu hebben. Zo verwachten Robert Evers (PvdA) en Astrid van Kleef (WD) dat ze de huidige drie ze tels vasthouden. Peter Ploegaert (CDA) en Christi- anne van de Vijver (Nieuw Ge meentebelang) van de partijen die vier jaar geleden de meeste stemmen haalden, gaan er vanuit dat ze een zetel meer halen en op vier komen. Francois Babijn (Lijst Babijn) en' Carien Bolijn (D 8c T) hopen hun twee zetels met een derde uit te breiden. Albert de Bruijn denkt dat hij de kar van D66 niet alleen hoeft te blijven trekken en Jan Gerritsen van Helder Zeeuws gaat er vanuit dat twee partijgenoten op het plu che blijven. Rudy Eversdijk is er dan weer bijna zeker van dat de SP een vliegende start maakt en claimt ook twee zetels. Het staat dus bij voorbaat vast dat er heel wat verliezers zijn op 19 maart in het Sluise belfort. Dat iedere kunstenaar zijn ver haal op volstrekt eigen, individue le wijze vertelt, spreekt voor zich. Maar Behr ziet een groot verschil tussen mannelijke en vrouwelijke kunstenaars. Niet in onderwerp keuze of techniek, vooral in uit voering en kleurgebruik. Hij wijst op een schilderij van de Zeeuws-Vlaamse Wil de Velde, een doek met twee zwaargewon de soldaten uit de 'Grote Oorlog' (de Eerste Wereldoorlog). De titel 'Play the game 14' is nog manne lijk: hard en cynisch. De vrouwe lijke toets schuilt, vindt Behr, in de uitvoering. „Die mannen zijn zeer gehavend. Maar ze zijn niet alleen. Ze ondersteunen, ze hel pen elkaar. Dat is het vrouwelijke in dit prachtige schilderij." De grote zaal van galerie Ouvertu re behoort aan de dames. Onder de titel Vrouwen Dubbel laat Behr, zelf ook schilder en beeld houwer, twee werken van 23 vrou welijke kunstenaars zien. Vrou wen die niet 'his-story, maar her-story' vertellen. „Een ode aan de feminiene kracht en verbeel ding." Werk van dames kan hard zijn, maar - meer dan bij mannen - hun schilderijen en beelden to nen vaker begrip, invoelingsver mogen en mededogen. Vrouwelij ke kunstenaars strooien met zach tere kleuren en uitbundigere vor men. Met eigeel (tempera) maakt de Brabantse Mihu (Mieke Huijs- kens) de verpaupering van Doel nog schrijnender en Jacqueline Cox heeft de kracht zich letterlijk en figuurlijk bloot te geven. De passie en (zeggings)kracht van vrouwelijke kunstenaars is tot en met zondag 23 maart te zien in Ouverture aan Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad. Donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.00 uur. „Man, man, man, wat heb ik er zin in", meldt eigenaar Peter Bol- leman. Hij heeft vorige week op de Spar Beurs het nieuwe meubi lair voor zijn winkel bekeken. Zijn enthousiasme was al groot, maar is dankzij het bezoek aan de Spar Beurs alleen maar toegeno men. Bolleman heeft de bakkerswinkel naast zijn zaak overgenomen en trekt die ruimte bij de Spar. De su permarkt groeit daardoor van 360 naar 450 vierkante meter. Bolle man dacht aanvankelijk tien da gen nodig te hebben voor de ver bouwing, maar dat bleek een iets te korte termijn. Alle plafonds en vloeren moeten er bijvoorbeeld uit om te worden vervangen. Voordat de verbouwing begint, is er drie dagen algehele uitverkoop. Bewust is ervoor gekozen woens dag 12 maart 's avonds te herope nen. Het biedt Bolleman de kans 'in alle rust' zijn klanten een wel komstborrel aan te bieden. Nieuw in de winkel wordt onder meer een drogisterij. Vier van de huidi ge medewerkers hebben daarvoor een opleiding gevolgd. Geniet van een 4-gangen voorjaarsmenu bij d'Ouwe Smisse in Zonnemaire voor €27,50 voor 2 personen d'Ouwe Smisse is een stijlvol en eigentijds proeflokaal. Streek producten zijn de inspiratiebron. Proef de veelzijdigheid en laatje verwonderlijken met natuurzui vere streekproducten. Kortom: onbezorgd genieten van de beste kwaliteit. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl App Store WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 HENGSTDIJK TERNEUZEN OOSTBURC - De Sluise gemeente raad heeft na de verkiezingen ze ven stoeltjes meer nodig als de voorspellingen uitkomen, die verte genwoordigers van alle deelnemen de partijen deden tijdens het ver kiezingsdebat in bedrijvencentrum Fitallin in Oostburg. „De oorlog blijft hard, maar de mannen ondersteunen en helpen elkaar. Dat is de vrouwelijke kant." foto Peter Nicolai door René Hoonhorst CADZAND-BAD - 'Mooie' kunstwer ken - art for art's sake - zeggen de Cadzandse galeriehouder Willem Behr niets. Kunst moet niet alleen laten zien dat de maker een kwast of een beitel kan vasthouden, kunst moet de beschouwer een ver haal vertellen. Willem Behr, galeriehouder door Harmen van der Werf PHILIPPINE - De Spar-supermarkt in Philippine wacht een gedaantewis seling in veertien dagen. Volgende week woensdagmiddag sluit de winkel de deuren om woensdag 12 maart, zeven uur 's avonds, com pleet vernieuwd en fors uitgebreid te heropenen. Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69