Waardenaren ontmoeten elkaar in de foyer Partybus gaat ook vanuit Goes rijden Christenunie Kapelle vermoedt 'diefstal' van verkiezingsborden 10.00-15.00 uur roncQLi Roncalli, méér dan een diploma BEVELANDEN en THOLEN 27 WAARDE - Het nieuwe dorpscen trum MeerWaarde is meer dan al leen een mooi en modern onder komen voor kinderen, ouderen en leden van diverse verenigin gen op het dorp. „Het is de bedoe ling dat mensen vanuit alle lagen van de bevolking hier elkaar in de foyer gaan ontmoeten", zegt be heerder Sandrina van Iwaarden. Ze is van plan om, zodra de inrich ting gereed is, twee vaste avon den open te zijn: donderdag en vrijdag. „Op donderdag repeteert de muziekvereniging. Ze zijn ge wend om daarna nog wat te drin ken", zegt Sandrina. „Ik ga het sa men met mijn gezin doen. Zelf ben ik niet zo'n type voor achter de bar, maar mijn dochter wel. En m'n zoons kunnen mooi helpen met stofzuigen", lacht ze. Omdat alle drie de zaaltjes met el kaar te verbinden zijn, kan Meer Waarde ook aan allerlei feestjes plek bieden. „We hopen dat hier weer huwelijksfeesten worden ge vierd", zegt Adri Cornelisse. Om tot spontane ontmoetingen te komen, is het gebouw zo inge richt dat je niet om de foyer heen kunt. „Zo is de supermarkt alleen vanuit de foyer toegankelijk", legt hij uit. Tijdens een gesprek aan één van de tafeltjes blijkt dat de formule werkt. Een dorpsgenoot die een potje vis komt kopen voor bij de lunch maakt meteen even een praatje in de foyer. Het is de bedoeling dat in de toe komst ook maaltijden geserveerd worden. „We willen hier ook al leenstaande ouderen mee berei ken. Dit was overigens ook één van de voorwaarden om voor sub sidie van diverse fondsen in aan merking te komen", zegt Frans Paalvast. In totaal is een bedrag van zo'n 70.000 euro toegezegd voor de inrichting. Het grootste deel daarvan komt van het Oranje Fonds, dat 40.000 euro bijdraagt. Behalve voor ontmoeting, kun nen Waardenaren en andere inwo ners van de gemeente ook in MeerWaarde terecht voor histori sche én moderne zaken. In deze centrale ruimte komt een perma nente expositie over het verdron ken dorp Valkenisse. De resten van dit dorpje liggen vlakbij Waar de in de golven van de Wester- schelde. Verder komen er op de leestafel twee iPads. Paalvast: „Hier kunnen mensen ook infor matie zien over Valkenisse, maar ook gebruik maken van internet als ze dat thuis niet hebben." De partybus is een begrip in Zeeuws-Vlaanderen, waar deze al sinds april vorig jaar rijdt. Initia tiefnemer Sebastiaan Keijmel uit Breskens en Olivier Rijnsaard uit Nieuw- en Sint Joosland kregen via vrienden en Facebook signa len dat een variant op Walcheren en de Bevelanden gewenst was. „Op Walcheren is er helemaal geen uitgaansgelegenheid meer, net zoals in Zeeuws-Vlaanderen gebeurd is. Jongeren onder de achttien trekken naar België om dat ze daar wél uit kunnen. De vraag werd groter en groter: de laatste keer waren er in Zeeuws-Vlaanderen 311 aanmel dingen", zegt Rijnsaard. De opstapplaatsen boven de Wes- terschelde zijn in principe Vlissin- gen, Oost-Souburg, Middelburg en Goes. „Maar als iemand in Ar- nemuiden staat dan is het geen probleem om die op te pikken." De eerste rit op 21 maart voert naar disco Versuz in Hasselt. Par ty People Zeeland rijdt naar eve nementen als festivals en disco theken in voornamelijk België, maar Rijnsaard sluit niet uit dat Nederland op termijn wordt toe gevoegd. aan de bestemmingen. De organisatie richt zich op men sen tussen de 16 en 35 jaar. De vraag werd groter: laatst waren er in Zeeuws- Vlaanderen 311 aanmeldingen Navraag binnen de ambtelijke or ganisatie van Kapelle leerde Krui zinga dat de borden niet zijn weg gehaald door medewerkers van de gemeente. Dat dacht hij in eerste instantie. De verkiezingsborden hingen aan de lichtmasten met dwarsliggers, waar in het verle den de inmiddels wegbezuinigde bloembakken aan hingen. „Vreemd blijft dat juist nu, ter wijl er borden hangen aan dwars liggers van lichtmasten, deze wor den gedemonteerd en er door nie mand een seintje wordt gegeven over de verwijdering van de ver kiezingsborden. Aangezien de ge meente die dwarsliggers in het verleden heeft laten monteren ten behoeve van het aanbrengen van de wegbezuinigde bloembak ken kan het ook niet anders of het is onder verantwoordelijk heid van de gemeente gebeurd." Duidelijkheid bestaat er volgens Kruizinga nog niet over de vraag of de leverancier verantwoorde lijk is voor de vermissing van de borden. „Het zou ook kunnen zijn dat die dwarsliggers, inclusief de borden, zijn gestolen. Onze fractie gaat in ieder geval aangifte doen bij de politie." Binnen het college van Burge meester en Wethouders van Ka pelle is dinsdagmorgen over de vermissing gesproken. „Wie ze heeft weggehaald, is bij ons niet bekend", zegt wethouder Leo Kos ten. „Niemand heeft met ons con tact gehad om de dwarsliggers weg te halen." De ChristenUnie heeft nog een aantal borden op réserve. WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 Frans Paalvast, Sandrina van Iwaarden en Adri Cornelisse in de foyer van MeerWaarde. De bar op de achtergrond is de oude balie van het gemeentehuis in Kruiningen, een cadeautje van de gemeente Reimerswaal. foto Marcelle Davidse door Michiel Bouwman MIDDELBURG - De Zeeuws-Vlaamse partybus, die naar evenementen en discotheken in België rijdt, krijgt een variant boven de Westerschel- de. Onder de noemer Party People Zeeland vertrekt de eerste op 21 maart uit Middelburg naar Hasselt. www.facebook.com/ppzeeland Olivier Rijnsaard door Frank van Cooten KAPELLE - Verkiezingsborden van de ChristenUnie in Kapelle zijn spoorloos verdwenen. Lijsttrekker Pierre Kruizinga doet morgen avond bij de wijkagent aangifte van diefstal. „Niemand heeft het recht onze borden weg te halen." atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalli-boz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61