WindmolensNEE werkt aan claim Lagere grondprijs voor (zorg)seniorenwoning ii Zelf zit ik er 1085 meter vandaan en dat is al alsof je aan een snelweg woont ii Bij sommige amb tenaren van de ge meente konden we bijna dag en nacht terecht met vragen 26 BEVELANDEN en THOLEN Multifunctioneel dorpscentrum door doorzettingsvermogen en samen werking van de grond gekomen. Zeven voertuigen opengebroken MULTIFUNCTIONEEL DORPSHUIS Jj Maandagavond is overleg gevoerd met een vertegenwoordiger van de NLVOW (Nederlandse Vereni ging Omwonenden Windturbi nes) en met advocaten van het Planschade Instituut. Uitgaande van 220 wooneenheden op het ei land Sint Philipsland, dat het plan gebied van het windpark prak tisch in de achtertuinheeft lig gen, zou het kunnen gaan om zo'n 12 miljoen euro aan claims. Dat getal is gebaseerd op gemid deld zo'n 50.000 euro planschade per wooneenheid, maar staat nu Geniet van een 4-gangen voorjaarsmenu bij d'Ouwe Smisse in Zonnemaire voor €27,50 voor 2 personen d'Ouwe Smisse is een stijlvol en eigentijds proeflokaal. Streek producten zijn de inspiratiebron. Proef de veelzijdigheid en laatje verwonderlijken met natuurzui- j vere streekproducten. Kortom: onbezorgd genieten van de beste kwaliteit. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl nog niet vast. „We moeten de ach terban zelfs nog over die bijeen komst informeren", benadrukt woordvoerder Frank van Gennip van WindmolensNEE het prille stadium waarin het onderzoek zich bevindt. Feit is dat de stich ting en de bewoners van Sint Phi lipsland niet lijdzaam willen af wachten tot ze, naast de vijf wind molens die al bij Anna Jacobapol- der staan, er nog eens tussen de 20 en 40 windturbines bij krij gen. De huidige windmolens zor gen voor omwonenden al voor ernstige overlast, in de vorm van slagschaduw en geluid. „Er zijn mensen die er op 500 meter af stand vandaan wonen. Zelf zit ik er 1085 meter vandaan en dat is al alsof je aan een snelweg woont." Het recent gepresenteerde onder zoek door kustgemeenten (waar onder Schouwen-Duiveland) naar de effecten van een windpark op zee voelt voor Van Gennip als een steuntje in de rug. Toeristen zou den afhaken als ze tegen megamo- lens moeten aankijken, met alle gevolgen van dien. „Laat staan als je er woont en de windmolens ook nog eens veel dichterbij staan." Eind vorig jaar is de ge meente Schouwen-Duiveland uit de stuurgroep windpark Kram mer gestapt, omdat ze - vanuit toeristisch oogpunt - tegen de plaatsing van (enkele) turbines op de Grevelingendam is. WAARDE - De kerkenraad van de Hervormde gemeente in Waarde heeft vorige week al de eerste ver gadering gehad en over een paar dagen verhuist de biljartclub van het tijdelijke onderkomen in de voormalige kerk van de Gerefor meerde Gemeente naar hun nieu we stek. Het gloednieuwe dorps centrum MeerWaarde komt tot te vredenheid van Frans Paalvast en Adri Cornelisse langzaam maar ze ker tot leven. Beide heren hebben zich de afgelopen acht jaar inten sief beziggehouden met het sme den van plannen voor een nieuw dorpshuis met daaromheen aller lei voorzieningen, zoals apparte menten voor senioren, een buurt super en gymzaal annex podium. Met de finish in het zicht - eind deze maand moet alles klaar zijn en 14 maart is de officiële ope ning - constateren beide heren dat het project dankzij doorzet tingsvermogen en goede samen werking een succesvol einde kent. „We hebben de afgelopen jaren ontzettend veel vergaderd", blikt Paalvast terug. Cornelisse: „En de laatste periode hadden Frans en ik elke dag contact met elkaar. Al les wat we van tevoren, samen met de mensen en de verenigin gen die gebruik zullen maken van MeerWaarde, hebben bedacht, YERSEKE - Bij drie mosselbedrij- ven aan de Korringaweg in Yerse- ke is in de nacht van zaterdag op zondag bij zeven bedrijfsvoertui gen een ruit ingeslagen. Volgens politiewoordvoerder Rob Luijten zijn bij alle voertuigen, vijf bestel busjes en twee vrachtwagens, de cabines doorzocht. Slechts in één van de busjes is het kentekenbe wijs verdwenen. „Het is een opval lende gebeurtenis. Dieven slaan meestal autoruiten in als ze een buit zien liggen", zegt Luijten. Door meerdere wagens af te wer ken, hebben de daders groot risi co genomen te worden betrapt. Volgens Luijten zijn andere waar devolle spullen alsnavigatie-appa- ratuur juist onberoerd gelaten. moest goed worden uitgevoerd." Doordat zowel de gemeente Rei- merswaal als R&B Wonen zich achter het plan hebben geschaard, is het ook daadwerkelijk van de grond gekomen, zeggen ze. Corne lisse: „De persoonlijke contacten waren goed. Wethouder Hans de Kunder, zelf woonachtig in Waar- de, heeft zich hard gemaakt voor de zaak. Maar ook een aantal amb tenaren heeft veel gedaan, sommi ge stonden bijna dag en nacht klaar. Ook directeur Peter Bevers van R&B Wonen zag het zitten." De provincie, heeft met het ver strekken van subsidie eveneens een belangrijke rol gespeeld. „Ge deputeerde George van Heukel- om wilde beslist niet dat het dorpsplan dat samen met Scoop was gemaakt en aan de basis van MeerWaarde ligt in een lade zou belanden", zegt Frans Paalvast. Paalvast, voorzitter van de nieu we dorpshuisstichting en Corne lisse, voorzitter van de dorpsraad, zijn bescheiden over hun eigen rol. Maar volgens Sandrina van Iwaarden, de toekomstige beheer der van het dorpshuis, zijn ze goud waard voor het dorp. „Zon der hen bestond dit hier niet", zegt ze stellig. Als dank voor hun inzet zijn twee van de drie zalen op subtiele wijze naar de drijven de krachten vernoemd. De verga derruimte naast de entree is voor zien van een bordje met de de aanduiding 'A3-kamer' en de mid delste ruimt heet de 'Franse Zaal'. AANDACHT VOOR KUNST IN MEERWAARDE Om de bouw van dit type wonin gen te stimuleren, komt de grond prijs tussen de reguliere grond prijs en de grondprijs voor sociale huurwoningen (en starterswonin- gen) in te liggen. Het gaat om nul- tredenwoningen die binnen een woonzorgzone (op 400 meter loopafstand van een woonzorg centrum) gebouwd moeten wor den. Van deze woningen moet minstens 75 procent verkocht wor den aan mensen van 55 jaar en ouder of jongere mensen die zorg behoevend zijn. Daarnaast wor den voorwaarden gesteld aan de huizenprijs en is de korting ge koppeld aan een anti-speculatiebe- ding. De gemeente werkt aan een nota grondprijsbeleid, waarin on der andere de voors en tegens van een structurele grondprijsverla ging op een rij worden gezet. Tot die nota er ligt, wil het college de grondprijzen voor woningbouw en snippergroen bevriezen op het prijspeil 2012. De uitgifte van be- drijfsgrond wordt met 2 procent geïndexeerd. ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store door Esme Soesman ANNA JACOBAPOLDER - De stichting WindmolensNEE uit Anna Jacoba- polder onderzoekt welke claim kan worden weggelegd bij de gemeen te Tholen vanwege het bij de Kram mersluizen geplande windpark Krammer. Frank van Gennip RHtj» S x- v.&SSSS9ÊI6ÊBi& WUÊttÊÊÊNÊÊÊaÊKJSÊm. j I ii XX Dorpscentrum MeerWaarde komt tot leven door Joeri Wisse Adri Cornelisse Het nieuwe multifunctionele cen trum MeerWaarde is het resultaat van samenwerking tussen stich ting Dorpshuis Waarde, R&B Wo nen en de gemeente Reimerswaal. Het gebouw werd in december op geleverd, acht van de negen appar tementen zijn nu bewoond en de supermarkt draait al enige tijd. Het dorpshuisgedeelte is ook bijna klaar. Onder meer de muziekvere niging, de Hervormde kerk, de gymvereniging en clubs voor bil jart, bingo en koersballen maken straks gebruik van het centrum. MeerWaarde is ontworpen door architect Jessica de Putter. In bijna alle ruimten zijn de Leuntje en Me- rien-tekeningen van Jan-Willem Hament terug te vinden. door Esme Soesman THOLEN - De gemeente Tholen wil een aangepaste grondprijs gaan hanteren voor seniorenwoningen met zorg in de koopsector. Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60