PZC Verliefd op de buiten Aan de rand van de Zeeuws-Vlaamse buurtschap Slijkplaat, vlakbij de zeedijk, wonen Nathalie Doens en Tim Scheele. Het jonge stel wilde maar één ding: samenwonen op een rustig plekje in de buiten. En dat is gelukt. Er moet nog veel gebeuren voordat het huis helemaal naar wens is, maar een tijd hard werken hebben ze er graag voor over. Nathalie vertelt waarom ze zo graag op dit plekje wilden wonen. Hoe zijn jullie hier terecht gekomen? „Eerst huurden we een huis in Biervliet waar we ook buiten woon den, maar we wil den graag een huis kopen. We zijn bewust op zoek gegaan naar iets in het buitengebied, omdat we echt genieten van de hierbij behorende vrijheid. Het huis waar we nu in wonen, stond al eerder te koop, maar toen was het voor ons nog niet haalbaar om het te kopen. Het werd tien maan den bewoond voordat het weer te koop stond en toen hadden we wel de middelen om het aan te schaffen. We moeten nog flink verbouwen, dat is echt een meer jarenplan. We doen het namelijk allemaal zelf. Uiteindelijk wordt het wel ons" ideale plekje: flink groot en helemaal naar ons eigen smaak. We fantaseren al volop, dan pakken we de bouwtekenin gen erbij en zien het interieur al, terwijl de muren er nog niet eens staan. Nathalie, je bent nog maar 24. Waarom wil je zo graag in de buiten wonen? „We wilden heel graag bij het strand wonen en vanaf hier is het een kwartiertje fietsen naar het strand, echt heerlijk.- Als we dan in de zomer buiten hebben ge werkt, stappen we op de fiets en gaan we even zwemmen. We wo nen op ongeveer 800 meter vanaf de zeedijk, daar is de natuur ook heel mooi. Bovendien is het ge woon heel fijn om zo vrij te wo nen, dat wilden we altijd al. De meeste jongeren beginnen in een rijtjeshuis, wij niet. Mijn vriend is opgegroeid op een boerderij bij Schoondijke en ik kwam altijd bij mijn oma op de boerderij. Ik heb altijd al meer met het buitenle ven gehad dan mijn zus of mijn ouders. Ik vond het altijd heerlijk bij mijn oma en ik wilde zelf ook graag zo vrij wonen. We hoeven hier met niemand rekening te houden: geef je een keer een brul, dan heeft niemand daar last van. Hier kijkt niemand over de schut ting' mee. Ik vind het ook leuk in de stad, maar ik heb er geen be hoefte aan om daar te wonen." Ben je van plan hier oud te wor den? „Aan het plekje zal het niet lig gen, het is hier fijn en de locatie is fantastisch: helemaal vrij en toch op vijf minuutjes rijden van Breskens. We zitten dus niet hele maal afgezonderd, maar de rust is heerlijk. Je hebt hier zo een wijds uitzicht, nergens is er zo een mooie zonsondergang als hier. We genieten echt als we hier 's zo mers in de tuin zitten en de zon op het weiland zien schijnen. We hebben hier alle ruimte voor onze kippen en konijnen en het is hier groot genoeg voor als er later kin deren komen. Het enige nadeel is dat hier niet zo super veel grond is en uiteindelijk zou ik dat wel willen. Dus voor later zien we het wel, maar voorlopig zijn we nog druk aan de klus om alles hele maal naar wens te maken." woensdag 19 februari 2014 Buiten Cadzand-Bad: te land, ter zee en naar de haaien? PAGINA 4 EN 5 Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen. door Matthanja Schipper Nathalie Doens en haar vriend Tim Scheele voor hun huis. foto Lex de Meester Nergens zo'n mooie zonsondergang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41