Van 't Westende: belangrijke maand met twee Grands Prix Gemeente Veere zet sporters in het zonnetje en Marcel Kort staat het verbete ren van prestaties vanzelfspre kend voorop. Zij zijn verantwoor delijk voor de goede resultaten van zwemmers als Ruben de Rid der, Laura Nieuwland, Noa Evers- dijk, Thijmen Visser en Jeroen Ae- rssens, op dit moment de toppers van DZK. „We willen de beste jeugdopleiding van Zuidwest Ne derland opzetten", vertellen de oe- fenmeesters. „En dat gaat goed. Zo waren we op het NK jeugd met liefst der tien zwemmers vertegenwoor digd en werden we tweede in het algemeen klassement. Dan hoor je bij de landelijke top. Het estafet teteam bij de meisjes, met Laura Nieuwland, Kirsten Walraven, Ce line Brink en Sam Zegelink, won drie keer zilver en zwom de acht ste tijd ooit op de 4x200 meter vrije slag. Ons doel is de jeugdop leiding, maar als dit zo doorgaat, kan DZK zelfs uitgroeien tot een vaste waarde in de hoofdklasse." Bij de club wordt volgens de MOZ-methode (Meerjaren Oplei dingsplan Zwemmen) gewerkt. Het trainingsplan is ontwikkeld door de bond KNZB met als doel zwemmers stapsgewijs klaar te stomen voor de top. „Deze methode zullen we blijven hanteren", vertellen de kampioe nenkwekers. „De zwemmers wor den hier aanzienlijk beter van. We werken toe naar hun maxima le individuele resultaat (MIR), dat aan de hand van verschillende fac toren berekend kan worden. Het plan geeft per leeftijdscategorie aan hoe en hoe vaak getraind moet worden." Van 't Westende is 22. Hij wordt dit jaar nog 23. Hij komt daardoor niet meer in aanmerking voor deelname aan de Europese titel strijd onder 23 jaar. „Vanaf dit jaar kan ik alleen nog maar uitkomen bij de senioren", vertelt hij. „Voor mij zijn daardoor nu mijn grote doelen het echte EK en het echte WK." Maar het wordt voor de Walche- naar, die al ongeveer de helft van zijn leven bij Budokan Rotterdam traint, niet eenvoudig om zich voor die eindtoernooien te kwali ficeren. „Het zal afhangen van mijn resultaten in de komende weken." De judoka die tweevoudig Neder lands kampioen in de klasse -73 kilo is, doet zaterdag mee aan de Grand Prix van Düsseldorf. Het is de tweede keer - na Amsterdam - dat hij meedoet aan een toernooi van dat niveau. In het laatste weekeinde van maart gaat de Vlis singer ook mee naar de Grand Prix van Samsun (TUrkije). „Ik zal bij één van die toernooien iets moois moeten laten zien", weet Van 't Westende. „Daarna wordt door de bond de balans opge maakt." Naar het EK in Montpellier mo gen negen Nederlandse mannen en negen Nederlandse vrouwen. Voor beide seksen zijn er zeven gewichtsklasses. Als de bonds- coaches het willen, kunnen ze in enkele klasses twee personen stu ren. Dex Elmont is in de klasse -73 kilo de nummer één. Sam van 't Westende hoopt dat hij mee mag als nummer twee. De Walchenaar begon zijn jaar goed met een vijfde plaats tijdens de European Cup van Sofia. „Ik heb daar een paar goede jongens eraf kunnen gooien." Maar afgelo pen zaterdag werd hij zelf rap ver slagen. In de eerste ronde was het binnen een minuut gebeurd met hem. „Ik zit in een lastige klasse", ver telt Van 't Westende. „Er is er niet één die er bovenuit steekt. Als er vijftig jongens deelnemen, kun nen ze alle vijftig het toernooi winnen. Je moet vanaf het eerste moment alert zijn en dat was ik zaterdag duidelijk niet." Als extra hulpmiddel krijgt DZK de beschikking over de modern ste apparatuur. „Deze week krij gen we onderwatercamera's en startanalyse-apparatuur. Bijna geen club uit Nederland beschikt erover. Ook gaan we regelmatig op trainingskamp naar het Bel gische Wachtebeke. Daar hebben ze een vijftigmeterbad en dat heb ben wij hier in de buurt niet. Dat we daarnaast de krachten kunnen gaan meten met de Nederlandse top, is natuurlijk mooi meegeno men." DOMBURG - De gemeente Veere houdt vrijdagavond in het ge meentehuis in Domburg het Veers Sportgala. Daarin worden sporters en sportteams die in 2013 een bijzondere prestatie hebben geleverd gehuldigd. Ook worden sportvrijwilligers uit de gemeen te in het zonnetje gezet. Wethou der Chris Maas en Veere's sport- ambassadeur Tim Pleijte zullen de prijzen uitreiken. Verder is er een show van Dutch Delight, een demonstratieteam dat diverse onderdelen van ropes- kipping (touwtje springen) laat zien. Ropeskipping is een sport die is ontstaan in de VS. Het is een wedstrijdsport die je zowel in dividueel als in een team kan doen. Verder is er nog een demon stratie over kitesurfen te zien. Marjon van Iwaarden verzorgt het muzikale gedeelte. Stouthamer nieuwe trainer Oostkapelle Ilona Stouthamer wordt vol gend seizoen de nieuwe trai ner van het vrouwenteam van Oostkapelle. Het bestuur van Oostkapelle en de 33-jarige Vlissingse hebben overeenstemming bereikt over een samenwer king voor één seizoen. Stouthamer is geen onbeken de voor Oostkapelle. Ze is oud-speelster van de club. Als trainer heeft ze onder meer ervaring opgedaan bij diverse jeugdelftallen. MCOMM Racing wint kartrace De negende race van het Zeeuws Indoor Kart Kam pioenschap voor teams in de ereklasse is gewonnen door MCOMM Racing. De forma tie reed ook de snelste kwalificatieronde. Tot op heden was het het jeugdige team MCOMM Ra cing niet gelukt om een po diumplaats te halen. Wel werden zij al een aantal keer vierde in de ereklasse. DKC eindigde als tweede. PWG schakelt bekerhouder uit De damviertallen van PWG 's-Gravenpolder en Lamme- renburg hebben zich in Mid delburg geplaatst voor de fi nale van de Zeeuwse dambe- ker. PWG schakelde beker houder Middelburg uit Na een 4-4-gelijkspel in de regu liere wedstrijd won PWG de sneldambarrage met 5-3. Lammerenburg won dank zij overwinningen van Peter Schunselaar en Ko Louwer- se met 6-2 van DSVF. Jochem van Sabben bowlt het best Bowler Jochem van Sabben uit Kruiningen heeft een in ternationaal jeugdtoernooi in Almere als winnaar afge sloten. Aan dit toernooi deed naast de Nederlandse jeugdselectie een groot aan tal bowlers mee uit het bui tenland. Jochem van Sabben wordt getraind door zijn va der Erik van Sabben, vroe- >- ger een topbowler in Neder land. Zeges Zeeuwse driebandenteams De Zeeuwse teams die in de derde divisie driebanden in actie kwamen, wonnen alle bei. Hoondert/de Waard- Wellse Vaert 2 6-2: Piet Koek, Jaap Hameling en Bram de Waard boekten knappe zeges. Alleen Frans de Koek verloor. Van Hasselt autoschade-'s Lands Welva ren 10-8: De onderlinge ver schillen waren gering maar vielen telkens in het voor deel van Ronald van Geyt, Luuc Peeters, Raymond Peet- ers en Sylvia Eckel uit WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 Kust is nog in de groei De ploeg van De Zeeuwse Kust die gepromoveerd is naar het hoogste niveau van Nederland, foto Elise den Ouden door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor judoka Sam van 't Westende komt er een be langrijke maand aan. De Vlissinger zal bij één van de komende twee Grands Prix moeten presteren om een goede kans te maken op deel name aan het Europees kampioen schap. OOSTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG ALMERE KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37