Wielerbaan Apeldoorn dicht door splinters zo groot als satéstokjes Start to Run voor beginnende hardlopers PZC 36 SPORT ZWEMMEN Walcherse zwemclub is trots op promotie naar de hoofdklasse, maar de jeugdopleiding blijft voorop staan. Bondscoach René Wolff en zijn selectie stelden afgelopen winter vast dat bij valpartijen ongebrui kelijk grote houtsplinters in de lij ven van de sporters terecht waren gekomen. De internationale wie lerbond UCI ontving deze klach ten ook van vertegenwoordigers van andere landen die hadden deelgenomen aan het EK in Apel doorn, medio oktober. Wolff zegt niet over één nacht ijs te zijn gegaan bij zijn verzoek de trainingen in Apeldoorn te schrap pen. „Ik werk met een topsportse lectie naar wereldbekers toe en naar het WK in Colombia van ko mende week. Dan kan ik het me niet permitteren dat renners splin ters in hun lijf krijgen ter grootte van satéstokjes. Ik wil daar de ver antwoording niet langer voor ne men en daarin ben ik gesteund door de bond." Hoewel de wielerbaan van Omnis port in augustus 2013 na een in spectie nog is goedgekeurd door de UCI, heeft de internationale bond besloten deze tot augustus 2015 geldende goedkeuring op te schorten. Ook in 2010 werd de baan afge keurd, toen als gevolg van te grote kieren tussen de uit glazen schot ten bestaande omheining van de baan. De gemeente Apeldoorn is als eigenaar van de piste initiator van een onderzoek naar de oor zaak van het probleem en ook naar mogelijke oplossingen en bij behorende kostenplaatjes. Of daar schadeclaims uit voort zullen vloeien richting de aannemer, die eerder aanpassingen aan de atle tiekbaan moest doen, is niet be kend. „Wij zijn eigenlijk zeer onver wacht geconfronteerd met deze klacht, vooral ook omdat de baan onlangs nog is goed gekeurd en er een wielerevenement heeft plaats gevonden. Ook vanuit de Apeldoornse wielervereniging De Adelaar is er nooit geklaagd. Maar we nemen de klacht zeer serieus. We hopen zo spoedig mogelijk een onafhankelijk specialist naar de materie te laten kijken", stelt Huub Geelen van de gemeente Apeldoorn. Libéma Profcycling - die als ex ploitant van het gebouw op ter mijn wereldbekers en een WK naar de baan in Apeldoorn wil ha len - laat bij monde van Bevelan der Martin de Kok weten ervan uit te gaan dat de baan hersteld wordt. Extra pijnlijk is het voor Omnisport en Libéma dat het EK baanwielrennen voor oktober 2014 al was toegezegd en dat die toekenning op losse schroeven staat. Een optie is het om de baan grondig te schuren, waardoor een deel van de hout laag wordt ver wijderd, maar als het probleem zich blijft voordoen, zal wellicht het larikshout vervangen moeten worden. Een flinke kostenpost voor de gemeente, die niet is voor zien. Of en wanneer Wolff en zijn se lectie terug kunnen keren naar Omnisport is dus onzeker. Op Walcheren kunnen potentiële atleten op twee plaatsen terecht. Op de atletiekbaan van Sportpark Vrijburg en in Oostkapelle bij ca fé De Boshoek kunnen beginnen de hardlopers zeven clinics vol gen waarin hardlooptheorie en -praktijk aan de orde komen. De clinics worden op zeven achter eenvolgende zaterdagen gehou den. Ze beginnen om 9.30 uur en duren tot 11.00 uur. Doel is om na de zevende les drie kilometer te kunnen hardlopen. De clinics op sportpark Vrijburg worden geor ganiseerd door atletiekwinkel Koole Sport en atletiekclub Dyna mica. De clinics in Oostkapelle staan onder leiding van het Gon zalez Running Team. De kosten bedragen 45 euro. Meer informa tie en inschrijven op www.start- torun.nl en www.koolesport.nl Exclusief voor abonnees ROOSENDAAL - De Zeeuwse Kust zorgde zondag voor een unicum. De zwemploeg promoveerde naar de hoofdklasse, het hoogste lande lijke niveau. Er is geen Zeeuwse club die dat eerder presteerde. Het betekent dat DZK vaker in de spotlights komt, en daar zijn ze bij de Walcherse vereniging heel blij mee. „Ik denk dat we er door de promo tie alleen maar op vooruitgaan", vertelt Danny de Ridder van de zwemcommissie van DZK. „Veel extra kosten brengt de promotie niet met zich mee. Daarnaast krij gen de clubs die uitkomen op het hoogste niveau meer aandacht en dat maakt dat we aantrekkelijker zijn voor sponsoren. Vorig jaar hebben wij een businessclub op gericht en daar hopen wij nu de vruchten van te plukken." Het extra geld dat binnenkomt, in vesteert DZK in trainingen. „We willen de beste materialen aan schaffen en goede trainingskam pen verzorgen. Onze zwemmers kunnen zich dan optimaal ont wikkelen, zonder dat de contribu tie omhoog gaat", vertelt De Rid der. Waar de club geen geld aan wil spenderen, is aan nieuwe zwem mers en trainers. „We zijn een tra ject ingeslagen dat succesvol is. We willen graag met deze trai ners verder. Hetzelfde geldt voor de zwemmers. Het is niet netjes om als hoogst zwemmende club de Zeeuwse vijver leeg te vissen." Het betekent niet dat DZK niet openstaat voor nieuw talent, geeft De Ridder aan. „Als zwemmers uit zichzelf bij ons willen trainen, mag dat natuurlijk. Maar ze hoe ven niet per se voor ons uit te ko men in wedstrijden. Als wij er op deze manier voor kunnen zorgen dat het niveau in Zeeland om hoog gaat, dan is dat alleen maar mooi. In plaats van de vijver leeg vissen, kun je hem ook aanvul len." Bij de trainers Albert Onderdijk door Roy Schriemer APELDOORN - De wielerbaan van Omnisport is buiten gebruik ge steld. De gemeente Apeldoorn, ei genaar van de piste, heeft dat be sloten naar aanleiding van klachten vanuit wielrenunie (KNWU). Die vindt het voorlopig niet verant woord om de baan als trainingsac commodatie te gebruiken. MIDDELBURG - Zaterdag 8 maart wordt een begin gemaakt met een nieuwe serie van Start to Run. Het zijn clinics voor beginnende hardlo- pers die in heel Nederland gehou den worden. Als abonnee profiteert u van onbeperkte toegang tot de E-paper (digitale krant), iPad nieuws app en smartphone nieuws app. U hoeft zich slechts eenmalig aan te melden via www.pzc.nl/abonnee. Maak een account aan en krijg gratis toegang tot al het digitale nieuws. Alleen van toepassing voor abonnees die de krant 6 dagen per week thuis ontvangen. De Zeeuwse door Daniel Vervelde UITSLAGEN P BILJARTEN Driebanden groot, derde divisie: Van Has selt autoschade-'s Lands Welvaren 1 0-8: Hans Snijders-Ronald van Ceyt 31-35, 46; Jef Jacobs-Luc Peeters 28-35, 47; Cees Arn- ouits-Raymond Peeters 27-30, 72; Jack Mar- tens-Sylvia Eckel 27-30, 58. Hoondert/de Waard-Wellse Vaert 2 6-2: Frans de Kock-Rinus Pankow 27-35, 51; Piet Kock-René Pijnen 35-19, 45; Jaap Hame- ling-René Koetsier 30-26, 36; Bram de Waard-Lars Akkermans 30-25, 50. Driebanden groot, vierde divisie. Verkeers school Blom-Bevelandse Tafelridders 4-4: Toon Nouws-André Karelse 30-28, 58; llhan Tufekci-Alfred van den Dries 22-25, 58; Ben Stadhouders-Patrick van den Bergh 20-25, 52; Henk Leijten-Tom Verbeek 20-7, 32. p DAMMEN Halve finale Zeeuwse dambeker (Middel burg). Lammerenburg-DSVF 6-2: P. Schunse- laar-A. Slager 2-0; P. Francke-J. van de Velde 1-1; W. Koppejan-C. van de Velde 1-1; J. Lou- werse-W. Drenth 2-0. Middelburg-PWG 's-Gravenpolder 4-4: D. Kasse-R. van Ombergen 1-1; A. Kammeraat-N. Roelofsen 2-0; P. Nieuwenhuijzen-j. Veerhoek 0-2; J. van Horssen-N. de Winter 1-1. PWG wint barrage met 5-3. P SCHAKEN Zierikzee. Interne competitie, twintigste ronde: Martin Krijger-Bas van de Graaf 0-1, Hans Aangeenbrug-Kedem Gutkind 1-0, Kees van den Nieuwendijk-Sjaak Spiegels 0-1, Adrie de Jonge-Kees Bimmel 0-1, Hans Baris-Piet de Vreede 1-0, Jac Weeland-Fokko Baakman 1-0, Peter de Vrieze-Marco Vieveen 1-0, John van Dalsen-Frans Nijman rem., Paul Greef- horst-Ben Snethorst 0-1, Chris van Eldik-Rene van Rikxoort 1-0, Dick Doeswijk-Jan Heiligers 0-1, Henny de Jonge-Johan van de Velde 1-0, Teun Brouwer-Wim van de Waarsenburg 1-0. Stand aan kop: 1Hans Aangeenbrug 690, 2. Kedem Gutkind 641, 3. Bas van de Graaf 539, 4. Martin Krijger 461, 5. Sjaak Spiegels 448, 6. Jac Weeland 414, 7. Kees Bimmel 396, 8. Kees van den Nieuwendijk 382, 9. Peter de Vrieze 368,10. Ben Snethorst 354. P TENNIS ATP Marseille, eerste ronde: Davydenko (Rus)-Slijsling (Ned) 6-4 6-4, Dodig (Kro,5)-Oli- vetti (Fra) 7-5 6-2, Roger-Vasselin (Fra,6)-Pavic (Kro) 3-6 7-6 7-5, Kavcic (Slo)-Kokkinakis (Aus) 6-4 6-2, Stachovsky (Oek)-Evans (GB) 3-6 7-6 6-4. P ZAALVOETBAL Regio Walcheren. Eerste klasse. Westkapel- le-lntersport 6-5, Melveld-SC Baskensburg 6-8, VAW 1-Emte 10-6, Damen/Schelde- Engiplast/Uiterton 1 6-4, Domburg ZV 1-Het Vlot 9-10, FC Logus-Geen Idee/Vanuus 4-6. Tweede klasse. Groene Ster A1-No Spang 9-2, Zeeland koeltechniek-TA Control Systems 2-3, WZP-Van Boxtel tegelwerk 5-0 regl, Arne- muiden-Geen Idee 2 5-9, Akkerdaas-KWPD 3-2, FC MBE-Blauwwit 4-3. Derde klasse. Engiplast/Uiterton 2-Gouwe Gheyt 2-1, AFC-Jobse timmerwerken 7-5, De Buuzen-Zeeuwsche Stryders 7-6, Gsm4You- Schinkel adviesgrp 7-2, Domburg ZV 2-Ther- mo Products 7-4. Vierde klasse. Oranjezwart-VAW 2 5-7, Rood- wit-Proceed 11-1. -1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36