I i i im I Schermer Bas Verwijlen slaat andere weg in I SPORT 35 Missëmm I HClra - - - 10 Vernieuwing dus. Onder het mom: als je doet wat je deed, krijg je wat je had. Zilveren me dailles op de grootste titeltoer- nooien, die heeft Verwijlen al. Wil je meer - en dat wil ie - dan moet het anders, vond de olympiër van 2008 (Peking) en 2012 (Londen). Het begin van de 'nieuwe' Verwijlen is veelbelo vend. Eerder deze maand won hij de prestigieuze Weisser Bar, een schermklassieker in Berlijn. Verwijlen ziet het als zijn Luik-Bastenaken-Luik, de wieler koers. „Als kleine jongen zag ik de oudere gasten van onze club al die kant op gaan. Als ik daar eens kon winnen, dacht ik toen al. Ik heb al veel medailles gehaald, vooral zilver en brons. Dat ik ook kon winnen, was heel belangrijk voor me. Dat geeft een hoop ver trouwen." Verwijlen heeft het nodig, de overtuiging dat hij op de goede weg is. Hij veranderde veel, maar toch is er altijd die constante. De winnaar van mondiaal zilver weet niet anders dan dat zijn vader 'm altijd en overal bijstaat. Dat was al zo toen Verwijlen precies 25 jaar geleden voor het eerst een degen oppakte en dat is ook het geval als de Ossenaar straks in Rio op de olympische loper staat. „Pa zegt weieens: 'is het niet tijd voor iets anders?' Maar mijn pa is de beste coach. Waarom? Omdat hij me vrij laat ook met andere mensen te werken. 'Ga, leer, neem mee te rug', zegt hij dan." Tot december was zijn vader ook bondscoach. Maar nu wil scherm- bond Knas zomaar ineens een an der. Onbestaanbaar voor Verwij len. „Er is een budget voor Rio voor mij, m'n clubgenoot Tristan Uilen en 'een' bondscoach. Ik wil niet arrogant klinken, maar in Ne derland is er nog nooit iemand ge weest die op ons niveau heeft ge staan. We hebben het laten zien in Peking, in Londen en nu wil- Bas Verwijlen wil maar één coach langs de kant en dat is zijn vader. Een betere coach is er niet voor hem. len we naar Rio. Waarom krijgen we niet het volledige vertrouwen? Het is voor mij lastig. M'n vader is niet zomaar een trainer. Ach, ook als de bond anders beslist, blijft hij mijn trainer. Dat gaat niet meer veranderen. Als hij moeilijk gaat lopen, duw ik hem in een rol stoel naar toernooien." Verwijlen lijkt dus van plan om nog wel even door te gaan. De naam 'Tokio' valt zelfs, de stad van de Spelen in 2020. „Ik heb heel veel plezier in het trainen. Ik doe het nu op de club. Heel an ders dan voorheen, op Papendal. Dit past mij beter. Ik denk dat top pers niet gemaakt worden in na tionale trainingscentra, maar op plekken zoals hier. Waar ze vanaf hun vijfde door mijn vader bege leid kunnen worden", zegt Verwij len, wijzend op de faciliteiten van Schermclub Den Bosch in de Bos sche Flik-Flak hal. Waar nu mis schien wel een blauwdruk van de volgende Bas rondloopt. Fifa houdt vast aan Curitiba De wereldvoetbalbond Fifa houdt vast aan Curitiba als speelstad op het WK-voet- bal. Jéróme Valcke, secreta ris-generaal van de Fifa, vond de werkzaamheden aan de Arena da Baixada niet snel genoeg gaan. Hij meldde gisteren dat het sta dion toch op tijd klaar is. In de Braziliaanse stad staan vier WK-duels op de rol: Iran-Nigeria, Honduras-Ecu ador, Australië-Spanje en Al- gerije-Rusland. Igor Sijsling snel onderuit Igor Sijsling heeft in Marseil le zijn sterke optreden bij het ABN Amro World Ten nis Tournament geen goed vervolg kunnen geven. De Nederlandse tennisser ging al in de eerste ronde onder uit tegen de Rus Nikolai Da- videnko: 6-4 6-4. Sijsling drong vorige week in Rotterdam door tot de hal ve finales. Hij was daarin niet opgewassen tegen de Kroaat Marin Cilic. Greipel wint eerste rit in Oman De Duitse wielrenner André Greipel heeft de eerste etap pe van de Ronde van Oman op zijn naam gebracht. Hij was na een rit over 164 kilo meter de beste in de massas print. Hij bleef de Australiër Leigh Howard en de Italiaan Nicola RufFoni voor. De 31-jarige Greipel behaal de in Oman zijn vierde over winning van dit seizoen. Hij won eerder in de Tour Down Under (twee keer) en in de Ronde van Qatar. Van Harpen coach van Duitse Petkovic De Duitse tennisster Andrea Petkovic heeft Eric van Har pen als coach in de arm ge nomen. De Nederlandse trai ner volgt Petar Popovic op, met wie Petkovic na 3,5 jaar de samenwerking verbrak. „Ik heb nieuwe inspiraties en uitdagingen nodig", licht te Petkovic toe. Van Harpen had eerder onder meer de Spaanse speelsters Arantxa Sanchez en Conchita Marti nez onder zijn hoede. Wielrenner verongelukt De Belgische wielrenner Kristof Goddaert (27) is bij een verkeersongeluk in Ant werpen om het leven geko men. De profcoureur kwam met zijn fiets ten val waarna hij werd aangereden door een lijnbus. Eerste hulp mocht niet meer baten. In 2009 eindigde hij als der de in het Belgische kam pioenschap. Goddaert reed de laatste jaren voor Ag2r-La Mondiale en LAM Cycling. WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 L L i Het beslissende moment in de wedstrijd tussen Manchester City en Barcelona. Martin Demichejis (liggend) brengt Lionel Messi ten val. Barcelona krijgt een strafschop (die Messi zal benutten), Demichelis krijgt rood. foto VI Images door Pim Dikkers DEN BOSCH - Bas Verwijlen wilde eens wat anders. Schermen hoefje hem niet meer te leren, dat 'kunst je' beheerst de 30-jarige Ossenaar tot in de puntjes. En dus zoekt hij het richting de Olympische Spelen van Rio in 2016 ook in andere din gen. Boksen, bijvoorbeeld. Sinds kort werkt hij intensief samen met Ferry van de Wal voor krachttrai ning. En misschien wel de belang rijkste verandering: trainingsbeest Verwijlen slaat ook weieens een dagje over. „Dat durfde ik nooit. Ik had het gevoel dat het slecht zou zijn voor mijn prestaties." RIO DE JANEIRO MARSEILLE NASEEM GARDEN MUENCHEN ANTWERPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35