Paris SG veel te sterk voor Leverkusen Seedorf debuteert op bank Champions League Garate weigert contract Belkin te ondertekenen 1 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Kapitaalkrachtig Manchester City niet opgewassen tegen tikkietakkievoetbal van Spaanse kampioen: 0-2 f A De Franse koploper was veel te sterk voor de nummer twee van de Bundesliga: 0-4. De Parijse ploeg leidde bij de rust al met 0-3, mede door twee treffers van ster speler Zlatan Ibrahimovic. Vanaf de eerste minuut leek het alsof de Franse kampioen in Leverkusen een thuiswedstrijd speelde. Paris SG dicteerde het spel en zet te de kwaliteitsarme thuisploeg stevig vast op eigen helft. Al in de derde minuut opende Blaise Ma- tuidi de score na knullig balver lies van Simon Rolfes (0-1). Met rechtsback Van der Wiel in een offensieve rol kon Leverkusen amper onder de Franse druk van daan komen. In de slotfase van de eerste helft liet topscorer Ibrahimovic zich gel den. De Zweedse aanvalsleider be nutte eerst een strafschop, na een lichte overtreding van Emir Spa- hic op de sluwe Ezequiel Lavezzi (0-2). Kort daarna knalde de onnavolg bare Zlatan van twintig meter dia gonaal raak, 0-3. Het was alweer zijn tiende treffer dit seizoen in de Champions League. De schade was niet meer te repa reren, zeker niet nadat verdediger Spahic in de 59e minuut van het veld moest na zijn tweede gele kaart. Yohan Cabaye maakte in de 88e minuut: 0-4. „Deze wedstrijd geeft ons een mooie kans om een grote stap vooruit te zetten", keek Seedorf vooruit. De 37-jarige Seedorf won de Champions League met Ajax, Real Madrid en twee keer met AC Milan. De Italiaanse ploeg kent nu zware tijden na de gloriejaren in de belangrijkste Europese com petitie en de Serie A. Seedorf moet als opvolger van Massimiliano Allegri de succesja ren laten herleven. Het gaat in zijn eerste maand aan het roer met ups en downs. Zijn ploeg won zondag met de nodige moei te van laagvlieger Bologna. In de 86e minuut zorgde Mario Balotel- li toch nog voor de 1-0. „We hebben ook nog wat tijd no dig. We moeten onze eigen stijl ontwikkelen. Het zit in het DNA van de club dat we een wedstrijd moeten controleren, maar ook als je controle hebt, kan de tegenstan der toch veel schade aanrichten. Ik heb de spelers gevraagd vooral te blijven vechten, ook in moeilij ke situaties. Daarnaast moeten we het geluk een beetje aan onze zij de krijgen", aldus Seedorf. DEN BOSCH - Trixi Begiristein was als technisch directeur nauw be trokken bij de grote successen van Barcelona. In 2012 bezweek hij voor een miljoenenaanbod van Manchester City. Hij heeft er de opdracht het succesverhaal te kopiëren. Gisteravond kreeg hij in het Eti- had-stadion van Manchester de eerste echte indicatie of zijn po ging om het echte Barcelona naar de kroon te steken een kans van slagen heeft. Manchester City en Barcelona stonden in de achtste fi nale van de Champions League voor het eerst in de historie in een officiële wedstrijd tegenover elkaar. Begiristein zal er een zeer ontevre den gevoel aan over gehouden hebben. Manchester City speelde veel behoudender dan in de Engel se competitie, liet Barcelona domi neren en verloor mede daardoor met 0-2. Balverlies van Jesüs Navas na twintig minuten van de tweede helft bleek bepalend. De Spaanse kampioen bracht snel Lionel Mes- si in stelling. Demichelis moest aan de noodrem trekken. Hij haal de de doorgebroken Messi op de rand van de zestien meter onder uit. De ene Argentijn kreeg rood, de andere maakte vanaf de stip de openingstreffer: 0-1. In de slotse conden deelde Dani Alves de ge nadeklap uit. Manchester City droeg een duide lijke Spaanse signatuur met de door Begiristein gehaalde Jesüs Navas en Alvaro Negredo in de ba sis. Daar was ook een plaats voor Ya- ya Touré, die in 2010 Ferran Soria no van Barcelona naar Manches ter gevolgd was. Spelers, die het tikkie takkie beheersen. Soriano maakte in het verleden deel uit van het bestuur van Barce lona en is nu directeur in Man chester. Onder zijn bewind moet de club in stijl gaan oogsten, zo is het idee. Sinds de Abu Dhabi United Group de Manchester City over nam is de palmarès slechts uitge breid met een Engelse titel en de FA Cup van 2011. Dat is een mage re oogst voor een club die 870 mil joen euro aan nieuwe spelers kon spenderen. Is Barcelona het voorbeeld, Chel sea is het schrikbeeld voor de nieuwe eigenaren. De Londense club beschikte vanaf 2003 over de miljoenen van Roman Abramo- vitsj, maar moest acht jaar op het winnen van de grootste Europese prijs wachten. Manchester City wil sneller suc ces, maar moet tegelijkertijd reke ning houden met het Financial Fair Play van de Uefa. De club mag niet te veel schulden heb ben, anders wordt het uitgesloten van deelname aan de Champions League. Daarom legt de club de laatste hand aan de City Football Aca demy waar de talenten in de toe komst vandaan moeten komen. Daar is een investering van 250 miljoen euro mee gemoeid, een kleinigheid op de begroting van •Manchester City. Maar op de ontwikkeling van ei gen talenten kan de rijkste club ter wereld niet wachten. Nog nooit bereikte Manchester City de laatste acht in de Champions League. Dat was een doorn in het oog. Dat het nu moest gebeuren lag als een loden deken over de ploeg. Manuel Pellegrini, ook al door Be- rigistein aangesteld, toonde diep ontzag voor Barcelona. City spéél de met een dubbele bezetting ach terin op de linkerflank. Dat ging ten koste van een aanvaller. Manchester City was slechts spo radisch - en meestal via Negredo - gevaarlijk. Pas in de slotfase werd de dreiging - met Dzeko als extra spits binnen de lijnen - gro ter. Barcelona had verzuimd zijn te genstander op grotere achter stand te zetten en zag een doel punt onterecht wegens buiten spel worden afgekeurd. Daarom werd het nog even Spaans be nauwd. Maar met een schuiver door de benen van doelman Joe Hart maakte Alves aan alle illu sies een einde. Begiristein heeft in Manchester nog veel te bewijzen. Manchester City - FC Barcelona 0-2 (0-0). 54. Messi 0-1 (straf schop), 90. Dani Alves 0-2. Scheidsrechter: Eriksson. Rode kaart: 53. Demichelis (Manchester City). Gele kaart: Negredo, Ko- larov (Manchester City), Dani Al ves, Mascherano (FC Barcelona). Aantal toeschouwers: 40.000. Programma vandaag. 20:45 uur: AC Milan-Atletico Madrid, Ar- senal-Bayern Munchen. „Geen idee waarom hij dat niet wil", zegt Richard Plugge team baas van de Nederlandse wieler ploeg. „Ik heb mijn redenen om dat voor me te houden. Met geld of doping heeft het niets te ma ken. Flet gaat gewoon om een sim pel puntje in het contract", laat de Spaanse wielrenner weten. Zolang de 37-jarige Bask de nieu we overeenkomst niet van zijn handtekening voorziet, kan Bel kin hem (reglementair) niet op stellen. Het is maar de vraag of Ga rate, die voor Rabobank in 2009 de Touretappe op de Mont Ven- toux won, ooit nog een meter zal koersen voor de Nederlandse ploeg. Niemand bij Belkin die het antwoord durft te geven. Eind september leek er nog geen vuiltje aan te lucht. Garate ging toen mondeling akkoord met de voorgestelde contractverlening. Belkin gaf aan hem er graag bij te willen houden als koerskapitein voor de bergen. Vervolgens bleef het stil. Hij ging nog wel op de fo to voor de nieuwe teamgids, maar een handtekening kwam er niet uit zijn pen. Bij Belkin verzekert de teamleiding niet te weten wat Garate daarvan weerhoudt. Vol gens de Spanjaard is echter wel duidelijk waar het om draait. „Dat ze zeggen het niet te weten, is niet meer dan normaal bij dit soort zaken. Je spreekt af niets naar buiten te brengen zolang er nog niet samen uit bent. Daarom houd ik het nu ook voor me." door Norbert Kleinherenbrink LEVERKUSEN - Paris Saint-Germain is dit seizoen in de Champions Lea gue opnieuw een ploeg om reke ning mee te houden. Dat bewees de club van basisspeler Gregory van der Wiel gisteravond in Duits land eens te meer in de eerste wed strijd tegen Leverkusen in de acht ste finales. Bayer Leverkusen - Paris Saint-Ger- main 0-4 (0-3). 3. Matuidi 0-1, 39. Ibrahimovic 0-2 (strafschop), 42. Ibrahi movic 0-3, 88. Cabaye 0-4. Scheids rechter: Kassai. Rode kaart: 59. Spahic (Bayer Leverkusen/ 2x geel). Gele kaart: Hilbert, Guardado, Castro (Bayer Leverkusen), Matuidi (Paris Saint-Ger- main). Aantal toeschouwers: 29.412. door Cilya van der Kooy MILAAN - Als speler vierde hij grote successen in de Champions Lea gue. Clarence Seedorf wil deze lijn als coach van AC Milan graag voort zetten. De oud-speler zit vandaag in San Siro voor het eerst op de bank, in de kwartfinales tegen Atle- tico Madrid. Barcelona met een been in kwartfinale door Wilber Hack door Ad Pertijs NIJMEGEN - Opperste verwarring bij Belkin, waar juan-Manuel Garate al maanden weigert om zijn nieuwe contract te ondertekenen. Bas Verwijlen is nog lang niet uitgeschermd. Hij heeft het nu al over de Olympische Spelen van 2020 in Tokio. foto Mare Bolsius

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34